

- 49' Basar Onal
- 57' Giovanni Korte
- 77' Charlison Benschop
De Graafschap voorkomt nieuwe bekerstunt van amateurs De Treffers
De Treffers heeft dinsdagavond in Doetinchem een helft hoop gehad op een derde bekerstunt, maar kwam na rust tekort tegen De Graafschap dat uiteindelijk met royale cijfers (3-0) de kwartfinale bereikte.
Na de bekerzeges op de eredivisionisten RKC en Cambuur had tweededivisionist De Treffers uit Groesbeek opnieuw kunnen stunten, maar dan had de ploeg van trainer Leeroy Echteld voor rust efficiënter moeten zijn.
De Treffers verschuilde zich in de eerste helft niet en voetbalde makkelijker dan de Superboeren. Vooral op de rechterkant was de ploeg uit Groesbeek erg gevaarlijk en had linksback Alexander Büttner het bijzonder zwaar met Gavin Vlijter.
Vlijter had zich in de eerste helft onsterfelijk kunnen maken. Eerst dook hij na een kwartier alleen op voor Hidde Jurjus, maar strandde op de doelman. Uit de daaropvolgende hoekschop schoot Vlijter in, maar werd de bal van de lijn gehaald. Daarna was Vlijter met een schot nog een keer gevaarlijk.
Zieke Poldervaart
Bij De Graafschap was het voor rust erg pover. Alleen rechtsbuiten Giovanni Korte was een keer dichtbij een doelpunt. Interim-trainer Richard Roelofsen, die de zieke Adrie Poldervaart verving, wijzigde het elftal van De Graafschap op drie plekken in vergelijking met de verloren competitiewedstrijd tegen Telstar (0-1).
Joel Valencia kwam op het middenveld te spelen en in de voorhoede was er een basisplaats voor Devin Haen en Giovanni Korte. Lion Kaak, Charlison Benschop en Mees Kaandorp verdwenen naar de bank.
De tweede helft begon voor de Superboeren een stuk beter. De in de eerste helft onzichtbare linksbuiten Basar Önal controleerde in de 49ste minuut een voorzet en schoot de bal prachtig in de bovenhoek: 1-0.
Aan alle illusies een einde
Na 57 minuten was het bekersprookje van De Treffers definitief voorbij. De Ecuadoriaan Valencia stuurde Korte met een prachtige steekbal weg en de rechtsbuiten liet De Treffers-doelman Niels Kornelis met een stiftbal kansloos: 2-0.
De Treffers probeerde De Graafschap daarna nog wel onder druk te zetten, maar kwam niet verder dan een aantal hoekschoppen. In de 77ste minuut maakte invaller Charlison Benschop aan de laatste Groesbeekse illusies definitief een einde door koppend de 3-0 te scoren.
De Graafschap gaat nu voor de derde keer in de clubhistorie een kwartfinale in het bekertoernooi spelen.
Goal Alert
Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens TOTO KNVB Bekerwedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club.
Bekijk hier al onze video's over Nederlands voetbal.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Straatje binnendoor krijgt een naam: ‘Het Meijerspaadje’, hier vlakbij begon het Needse carnaval, meer dan 44 jaar geleden
Het kerkenpad dat sinds mensenheugenis de Ruwenhofstraat met de Kempersdijk verbindt heeft een naam gekregen. Het Meijerspaadje. Het ‘binnendoorstraatje’ achter het café van wijlen Johan Markink is echter meer dan een sluipweggetje.Neede -
PREMIUM
Door deze veelgemaakte fouten slijt je auto bovenmatig snel
Tijdens de autorijlessen wordt ons vooral geleerd hoe je schadevrij door het verkeer komt, maar niet of nauwelijks hoe je moet rijden om slijtage aan je auto te voorkomen. Als je deze slechte gewoontes afleert, gaat je auto langer mee. -
PREMIUM
‘Leukemie is vaak domme pech, zelfs mensen die supergezond leven kunnen het krijgen’
De termen leukemie, bloedkanker en beenmergkanker worden vaak over één kam geschoren. Maar het gaat hier dus niet over één en dezelfde vorm van kanker. Sébastien Anguille, hoogleraar hematologie aan de Universiteit Antwerpen (UA) en hoofd hematologie van het UZ Antwerpen (UZA), geeft duiding. Hoe kan je herkennen of je leukemie hebt? En wat zijn de overlevingskansen? -
Voetbalsters AZSV naar halve finale beker, DZC’68 strandt
De voetbalsters van AZSV uit Aalten hebben na een 0-5 zege op Witkampers de halve finale van het bekertoernooi bereikt.Doetinchem -
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties.
-
PREMIUM
Montferland is de absolute ‘zonnekoning’ van de regio
Meer dan één op de drie woningen in Montferland heeft zonnepanelen. Dat is veel, want andere gemeenten in de regio kunnen deze cijfers bij lange na níet overleggen.Aalten -
-
-
Na 12 jaar leegstand is het ooit roemruchte Danspaleis verkocht en wacht de sloophamer
Het voormalige Danspaleis in Haaksbergen is eindelijk verkocht. De nieuwe eigenaar is een ontwikkelaar, die plannen heeft voor bedrijfsmatige activiteiten op deze locatie. De oude discotheek wordt gesloopt.Berkelland -
PREMIUM
Deze Achterhoekse gemeenten geven geen geld aan Giro555 voor hulp aan Turkije en Syrië: ‘Dan moeten we na elke ramp geld geven’
De Achterhoekse gemeenten doneren samen ruim 200.000 euro aan Giro555 voor de aardbevingsslachtoffers in Turkije en Syrië. Alleen Oost Gelre en Berkelland doen er niet aan mee. Een meerderheid in de lokale politiek wil geen uitzondering maken.Doetinchem