Deftig doolhof Ruurlo vindt uitgang na dwaaltocht in coronatijd: ‘We hadden bijna de sleutels ingeleverd’

RUURLO - De paden zijn er weer net zo breed als in 1890, toen de adellijke dame haar dwaaltuin liet aanleggen. Het doolhof in Ruurlo telt in totaal 1198 meter aan paden met een breedte van 2 meter. Daar wandelden dit jaar erg veel bezoekers overheen, bijna de dubbele score van een normaal jaar. Dat mag een klein wonder heten: het deftige doolhof met een rijke historie sloot bijna voorgoed zijn deuren.

  1. Sterrenkijkdag: met je smartphone foto’s maken van deepsky-objecten
    PREMIUM

    Sterren­kijk­dag: met je smartphone foto’s maken van deeps­ky-objecten

    Wat er ’s nachts boven ons hoofd te zien is, fascineert velen. Flonkerende sterrenbeelden, voorbij scherende kometen, heldere planeten. Mooi met het blote oog, nog mooier door een telescoop. Komende zaterdag staat ook de sterrenwacht in Lochem in het teken van de landelijke sterrenkijkdag. De vrijwilligers hebben er een speciaal programma voor samengesteld. Een van hen is Jaap Kaemingk uit Ruurlo.
    Ruurlo, Lochem
  2. Viscaal wilde ‘td’ worden bij De Graafschap, maar werd geblokkeerd • ‘Logisch dat spelers NEC niet bijtekenen’
    Met Eric Viscaal

    Viscaal wilde ‘td’ worden bij De Graafschap, maar werd geblok­keerd • ‘Logisch dat spelers NEC niet bijtekenen’

    Publiekslieveling van weleer Eric Viscaal wilde niet lang geleden graag technisch directeur worden bij De Graafschap. Hij was ook in gesprek, maar uiteindelijk is dat afgeketst. ‘Dan had er toch iets heel anders binnen de lijnen gestaan dan nu’, zegt hij. Volgens Viscaal wordt er een hoop geblokkeerd door mensen die ‘elkaar behoorlijk beschermen.’
    Doetinchem