Publiek loopt massaal uit voor stoet Neede en Eibergen
Foto'sNEEDE/EIBERGEN - Heel Neede host en hijst, en ook Eibergen doet steeds meer mee. Mede dankzij het redelijke weer trokken de carnavalsoptochten in beide plaatsen veel publiek.
Dat je als toeschouwer net zo leuk carnaval kunt vieren als hossend op een praalwagen of in een tent, bewijzen ze zondagmiddag in Neede. Langs de hele route van de bijna honderd deelnemers tellende carnavalsoptocht staan drommen mensen. Velen van hen verkleed, voorzien van een hapje en drankje en soms zelfs in een eigen tent.
Barbecue
Zoals voor de deur bij Anja Lensink aan de Meijersweg. ,,Er lopen er hier wel zestig, zeventig rond", zegt Anja. ,,Soms kom ik in mijn huis mensen tegen die ik niet eens ken, dat zijn dan weer vrienden van vrienden. Geeft niets hoor, dat mag met carnaval. We hebben wat te drinken en na de tocht gaat de barbecue aan. Als het maar gezellig is."
Bekende gezichten
En gezellig is het in Neede, waar de vaak fraaie wagens met vele oh's en ah's worden bewonderd, en loopgroepen persoonlijk worden begroet. Want al doen veel carnavalsverenigingen van buitien het Vlearmuzedorp mee, de stoet kent een hoog ons-kent-ons-gehalte. Onder meer Haarlo, Haaksbergen, Rietmolen, Lochuizen en Eibergen zijn goed vertegenwoordigd.
Een opvallende delenemer is burgemeester Joost van Oostrum met zjin lijsttrekkerskar, die een dag eerder eveneens meeliep in Eibergen.
Terwijl de bonte stoet zich door de straten slingert, stampen Marjo Welmerink en Nanda Tempel de voeten warm op het bekende Hallo allemaaldeuntje van juf Ank, dat knetterhard uit een speaker knalt. ,,Wij staan elk jaar langs de route, gezellig met vrienden. Nee, feest vieren in de tent of elders doen we niet. De optocht is al mooi genoeg."
Gezellig
In Eibergen doen ze er niet zo moeilijk over dat hun optocht het qua omvang niet haalt bij die van Neede en Groenlo. In 't Rottengat rijden ze iedere jaar met hun eigen bonte stoet door het dorp en daar was ook zaterdag niets mis mee. Gezelligheid stond voorop en daar ontbrak het niet aan.
Meer zwaaien
Zo’n beetje langs de hele route zwaaien mensen de deelnemers toe. ,,Het begint meer te leven”, constateert Henk Jansen van de Stichting Carnaval Eibergen na afloop. ,,Samenwerken is het toverwoord.” Eibergen zit ingeklemd tussen de rijke historie van het carnaval in Groenlo en het in de afgelopen tien jaar geëxplodeerde carnaval in Neede. Ronny ter Haar van de stichting die in Eibergen de optocht organiseert: ,,Wij kunnen ons niet meten met de optocht in Neede. Maar dat geeft niet. Wij doen het op onze manier.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zutphens archief maakt online snuffelen in historische beelden Lochem, Laren en Barchem mogelijk
Barchem -
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente. -
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden. -
PREMIUMMet video's
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen. -
nieuws gemist?
Trucks rijden op frituurvet • Wéér aardbeving Turks-Syrische grens • Bruls is carnavalskameleon
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van maandag 20 februari.Doetinchem
-
Expositie grafisch vormgever Peter Onis in Barchem
Barchem -
-
-
met video
Fietser (18) overlijdt in ziekenhuis aan verwondingen na ongeluk
De fietser die zondagavond in Azewijn ernstig gewond raakte door een botsing met een auto, is maandagmiddag in het ziekenhuis overleden aan zijn verwondingen. Het gaat om een 18-jarige man uit Zieuwent.Zieuwent -
PREMIUM
Explosieve groei nagelstudio’s: het is verslavend, Lucy en Karin gaan elke drie weken
Het aantal nagelstylisten is de afgelopen vijf jaar explosief gegroeid. Er zijn nu landelijk bijna 11.300 nagelstylisten, dat is 44 procent meer dan in 2018. Dat blijkt uit cijfers van de Kamer van Koophandel (KvK).Doetinchem