Storm van kritiek na oproep om Randstedelingen naar de Achterhoek te lokken: blijf dáár, zeggen inwoners hier
BORCULO - Dat de Achterhoek mensen uit voornamelijk het westen des lands hierheen wil halen krijgt veel kritiek. Honderden mensen reageren als door een wesp gestoken op het nieuws dat hiervoor een campagne wordt begonnen. De tendens van de reacties: laat die Randstedelingen alsjeblieft wegblijven uit de Achterhoek.
‘Ze zijn hartstikke gek, zo snel die lui iemand horen hooien na werktijd bellen ze de politie’, schrijft de één. ‘Mooi laten blijven waar ze zijn. Alleen maar gezeur en gedoe met dat hooghartige volk’, noteert de ander. ‘Laat ze lekker daar zitten!’, is de puntige reactie van een derde. Zijn reactie krijgt meerdere likes.
De reacties komen los naar aanleiding van de zogenoemde ‘zachte landing’ die de Achterhoek Ambassadeurs willen verzorgen voor mensen die naar deze regio willen komen. De trek naar het platteland is sinds de corona-uitbraak gaande en een campagne van de zeven samenwerkende gemeenten in de Achterhoek moet deze trek versterken.
Maar veel mensen zien het helemaal niet zitten dat inwoners van de Randstad hierheen komen. Westerlingen zijn niet bekend met de Achterhoekse gebruiken en tradities, hebben een grote mond, zeuren om het minste of geringste en drijven bovendien de huizenprijzen op, zo is de algemene teneur in de honderden reacties op Facebook en Twitter.
Lees verder onder de tweets.
Schrik door haat
Verschillende mensen schrikken enorm van al deze reacties. Zoals Irene van der Aart, columniste van deze krant en al 17 jaar pendelaar tussen Amsterdam en het Achterhoekse platteland, waar ze woont bij ‘haar boer’ in Westendorp. ,,Ik vind het doodeng, al die reacties en om zó in groepen te denken”, zegt de westerse Achterhoekse. ,,Je zou maar hierheen willen komen, je bent al veroordeeld voor je goed en wel hier bent.”
Van der Aart had achteraf beter niet mee kunnen doen met de discussie op Facebook, vindt ze achteraf. ,,De reacties daar voelen voor mij als héle diepe haat richting de Randstad. Maar gelukkig zijn er ook hele lieve, persoonlijke reacties van mensen die zeggen dat ik me er niets van aan moet trekken en dat ik wél welkom ben. Dat is heel fijn.”
Ook de Doetinchemse burgemeester Mark Boumans mengt zich online in de discussie. Volgens hem wordt er in de Achterhoek ‘heel goed samengewerkt en nagedacht door veel mensen en partijen’ over dit onderwerp. Over de vrees dat alle huizen ingepikt worden en de prijzen omhoog gaan, schrijft Boumans: ‘De instroom van buiten onze regio heeft een beperkt effect. De lage rente en het tekort aan woningen drijft de prijzen veel meer op. Daarom moeten we ook meer bouwen voor alle doelgroepen. Juist ook voor jongeren’.
Dit sluit aan bij wat Achterhoek Ambassadeurs eerder zei, namelijk dat er ‘natuurlijk moet worden gebouwd, ook voor de huidige bewoners’. Dit voornamelijk om jongeren in deze regio te houden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vordens Theater Onder de Molen steunt initiatief voor ‘verborgen aandoeningen’
Voorstellingen voor iedereen toegankelijk maken. Dat is het doel van Onder de Molen. Het Vordense theater omarmt daarom het initiatief van de Hidden Disabilities Sunflower, waarmee aandacht wordt gevraagd voor verborgen aandoeningen. -
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
PREMIUM
Berkelland is hotspot voor zonneparken: op deze plek worden nu 26.000 panelen geplaatst
BORCULO - Het is zover. In Borculo is begonnen met de bouw van Zonnepark Dievelman. Op deze plek moeten meer dan 26.000 zonnepanelen ongeveer 5000 huishoudens gaan voorzien van duurzame energie. Goed nieuws of toch niet? -
Nieuws gemist?
Vrouw (21) komt om nadat auto tussen twee trucks belandt • Zo kun je tot honderden euro’s terugkrijgen voor energierekening
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van dinsdag 7 februari. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
PREMIUM
Jas doneren om slachtoffers aardbeving te helpen? ‘We verkopen die hier en kopen in Syrië een nieuwe’
Mensen die jassen en andere warme kleding willen afstaan voor de getroffenen in het aardbevingsgebied in Syrië, kunnen die naar de kringloopwinkels van Dorcas brengen in onder meer Veenendaal, Opheusden, Aalten en Doetinchem. Die jassen komen alleen níet in Syrië terecht. -
-
-
Teruglezen
Nieuws gemist? Grote belangstelling voor carnavalsoptocht Braamt • Vrouw overleden en twee zwaargewonden bij steekpartij
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van zondag 5 februari. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen