Storm van kritiek na oproep om Randstedelingen naar de Achterhoek te lokken: blijf dáár, zeggen inwoners hier
BORCULO - Dat de Achterhoek mensen uit voornamelijk het westen des lands hierheen wil halen krijgt veel kritiek. Honderden mensen reageren als door een wesp gestoken op het nieuws dat hiervoor een campagne wordt begonnen. De tendens van de reacties: laat die Randstedelingen alsjeblieft wegblijven uit de Achterhoek.
Delen per e-mail
‘Ze zijn hartstikke gek, zo snel die lui iemand horen hooien na werktijd bellen ze de politie’, schrijft de één. ‘Mooi laten blijven waar ze zijn. Alleen maar gezeur en gedoe met dat hooghartige volk’, noteert de ander. ‘Laat ze lekker daar zitten!’, is de puntige reactie van een derde. Zijn reactie krijgt meerdere likes.
De reacties komen los naar aanleiding van de zogenoemde ‘zachte landing’ die de Achterhoek Ambassadeurs willen verzorgen voor mensen die naar deze regio willen komen. De trek naar het platteland is sinds de corona-uitbraak gaande en een campagne van de zeven samenwerkende gemeenten in de Achterhoek moet deze trek versterken.
Maar veel mensen zien het helemaal niet zitten dat inwoners van de Randstad hierheen komen. Westerlingen zijn niet bekend met de Achterhoekse gebruiken en tradities, hebben een grote mond, zeuren om het minste of geringste en drijven bovendien de huizenprijzen op, zo is de algemene teneur in de honderden reacties op Facebook en Twitter.
Lees verder onder de tweets.
Schrik door haat
Verschillende mensen schrikken enorm van al deze reacties. Zoals Irene van der Aart, columniste van deze krant en al 17 jaar pendelaar tussen Amsterdam en het Achterhoekse platteland, waar ze woont bij ‘haar boer’ in Westendorp. ,,Ik vind het doodeng, al die reacties en om zó in groepen te denken”, zegt de westerse Achterhoekse. ,,Je zou maar hierheen willen komen, je bent al veroordeeld voor je goed en wel hier bent.”
Van der Aart had achteraf beter niet mee kunnen doen met de discussie op Facebook, vindt ze achteraf. ,,De reacties daar voelen voor mij als héle diepe haat richting de Randstad. Maar gelukkig zijn er ook hele lieve, persoonlijke reacties van mensen die zeggen dat ik me er niets van aan moet trekken en dat ik wél welkom ben. Dat is heel fijn.”
Ook de Doetinchemse burgemeester Mark Boumans mengt zich online in de discussie. Volgens hem wordt er in de Achterhoek ‘heel goed samengewerkt en nagedacht door veel mensen en partijen’ over dit onderwerp. Over de vrees dat alle huizen ingepikt worden en de prijzen omhoog gaan, schrijft Boumans: ‘De instroom van buiten onze regio heeft een beperkt effect. De lage rente en het tekort aan woningen drijft de prijzen veel meer op. Daarom moeten we ook meer bouwen voor alle doelgroepen. Juist ook voor jongeren’.
Dit sluit aan bij wat Achterhoek Ambassadeurs eerder zei, namelijk dat er ‘natuurlijk moet worden gebouwd, ook voor de huidige bewoners’. Dit voornamelijk om jongeren in deze regio te houden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Groot onderzoek naar coronavaccin in de Achterhoek: ‘Bij wie werkt het vaccin goed, en waarom is dat zo?’
DOETINCHEM - Wie moet er straks elk jaar een prik krijgen tegen corona? Hoe goed werkt het coronavaccin bij mensen boven de 50 jaar? En hoe goed bij hoogbejaarden tussen de 80 en 90 jaar? En waardoor komt dit? -
PREMIUM
Driegangenmenu en blauwe lichtbril: zo komen medewerkers van het Slingeland Ziekenhuis gezonder de nacht door
DOETINCHEM - De nachtdiensten in het Slingeland Ziekenhuis krijgen vanaf 1 maart elke nacht een ‘driegangenmenu’ aangeboden. Dat is het resultaat van een succesvolle proef in het Doetinchemse ziekenhuis om het medisch personeel gezonder en alerter de nacht door te helpen. -
PREMIUM
Het lokaal was nog nooit zo groot in Groenlo: ‘Het voelt niet echt als een klas’
GROENLO - Middelbare scholieren mogen weer één dag in de week naar school. Afstand houden is het devies. Dat zorgt voor passen en meten, ook op het Marianum in Groenlo. -
PREMIUM
Opnieuw vleesballetje met punaises gevonden in Vorden: 'Hondenbezitters, pas op’
VORDEN/BARCHEM/LOCHEM - In natuurgebied het Grote Veld bij Vorden is zaterdagmiddag weer een (vers) vleesballetje gevonden met punaises erin verstopt. In het gebied tussen Vorden, Almen en Lochem werden vorige maand al een aantal van deze balletjes met punaises aangetroffen. Hondenbezitters en Natuurmonumenten sloegen toen alarm. -
PREMIUMJao Jao
Antiherriehek langs ‘Slimste weg’ werkt niet
BORCULO/GEESTEREN - Borculoër André Pelgrum heeft het helemaal gehad met recreatieve motorrijders. ‘De ellende is weer begonnen', schrijft hij. Als aanwonende van de N825 trekt hij aan de bel over de ‘oorverdovende, ziekmakende, traumatiserende geluidsoverlast’ die hij ervaart van de herrie van motorfietsen.
-
PREMIUM
Needse Kirsten wil erotiekshop in Doetinchem, verhuurder weigert: ‘Kluis bood uitkomst voor 24-karaats gouden seksspeeltjes’
NEEDE/DOETINCHEM - De Needse Kirsten Lensink heeft plannen om een erotiekshop te openen in Doetinchem. Dat gaat voorlopig niet door: nadat ze de winkel op 2 november 2020 had bezichtigd en een huurvoorstel had ontvangen, kreeg ze van de makelaar te horen dat de verhuurder ervan afzag. -
Gemist? Twente in gesprek met Jesse Klaver & Twentse coureur naar Formule 2
Ben je er vandaag niet aan toegekomen om al het regionale nieuws op Tubantia.nl te volgen? Geen probleem, we hebben het in een overzicht voor je op een rij gezet. Dit is het nieuws van maandag 1 maart. -
Wandelaars doen lugubere vondst in bos Winterswijk: resten van ree en twee ongeboren kalfjes
WINTERSWIJK - In een bos bij Winterswijk zijn zondagochtend de resten van een ree gevonden, inclusief twee ongeboren kalfjes van zeven maanden oud. De vondst werd gedaan door wandelaars.