Toch weer minder treinen in de Achterhoek door tekort aan machinisten
RUURLO - Al weken belooft spoorvervoerder Arriva dat de oplossing voor het tekort aan machinisten in de Achterhoek echt ‘komende week is opgelost’, maar het blijkt toch steeds weer niet te lukken. Ook komende week rijden er minder treinen.
Op werkdagen gaat het om in totaal zeven ritten. De treinen van Winterswijk naar Zutphen vervallen om 9.50 uur en 17.20 uur; andersom om 19.37 uur. De ritten van Winterswijk naar Arnhem vervallen om 12.50 en 21.20 uur en andersom van 14.05 en 23.35 uur.
Zwarte Cross en Vierdaagsefeesten
Dit weekend rijden de treinen zoals aangegeven, waardoor zowel de bezoekers van de Zwarte Cross als de bezoekers van de Vierdaagsefeesten zaterdag en zondag niet worden getroffen.
Wie doordeweeks gaat feesten in Nijmegen en niet tot in de vroege uurtjes wil dansen, moet wel even opletten wegens het vervallen van de rit van 23.35 uur. Arriva laat vanwege de Vierdaagse extra nachttreinen rijden vanaf Arnhem, maar die vertrekken wel pas om 01.30 uur en 02.30 uur vanaf Arnhem Centraal. Het eindpunt van deze ritten is station Doetinchem.
Onderbezetting
Door de onderbezetting bij Arriva rijden er al sinds begin juni minder treinen op de trajecten Winterswijk - Zutphen en Winterswijk - Arnhem. De tekorten komen door een combinatie van factoren, zegt de woordvoerder van Arriva. Behalve uitval door ziekte en vakanties zit het bedrijf ook te wachten op vergunningen.
,,We hebben zeven nieuwe machinisten aangenomen die al geruime tijd wachten op hun vergunning”, vertelde de woordvoerder eerder. Dat wachten duurt veel langer dan verwacht. Vorige week liet de woordvoerder weten dat de problemen vanaf 15 juli opgelost zouden zijn. Dat blijkt dus nog weer een week extra te zijn.
De vervoerder garandeert dat er in elk geval elk uur minimaal één trein rijdt op de trajecten. ,,We adviseren reizigers even op internet te kijken welke treinen er die dag niet rijden”, zegt de woordvoerder.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Afvalinzamelaar uit regio verwacht grote financiële gevolgen door stijgende prijzen: ‘Onheil van buiten’
Afvalinzamelaar Circulus verwacht grote financiële gevolgen van de gestegen energie- en brandstofprijzen. De directie van het bedrijf heeft de negen aandeelhoudende gemeenten uit Oost-Nederland geïnformeerd over, zoals het bedrijf zelf zegt, ‘het van buiten komende onheil’. Gemeenten moeten daardoor dit jaar extra geld overmaken, in totaal 1,7 miljoen euro. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Welkoop in Hengelo sluit de deuren: ‘Onvoldoende vertrouwen in de toekomst’
De Welkoop in Hengelo gaat definitief dicht. De eigenaren Dinant en Dinie Bergsma gaan met pensioen en hun dochters zien een overname tóch niet zitten. -
PREMIUM2
Meer stikstof in Oost-Nederlandse natuur volgens vernieuwde rekenmethode: ‘Ronduit bizar’
De veronderstelde stikstofneerslag op verschillende Oost-Nederlandse natuurgebieden is volgens gezondheidsinstituut RIVM hoger dan tot dusver werd gedacht. Dit blijkt uit de nieuwste versie van het rekenmodel Aerius. Dat wordt gebruikt om de invloed van stikstof op de natuur te berekenen. Voor het verlenen van vergunningen en de aanpak van piekbelasters kan dit gevolgen hebben.
-
Danzell Gravenberch verlaat De Graafschap en gaat naar Cyprus
Danzell Gravenberch verlaat De Graafschap per direct. De 28-jarige spits laat zijn contract ontbinden en vervolgt zijn loopbaan op Cyprus. -
-
-
PREMIUM
Bezwaren boeren tegen zonnepark van tafel: ‘Wonen te ver weg om op te komen voor natuur’
Boeren die op meer dan 100 meter afstand van een nieuw zonnepark wonen en zich zorgen maken over de mogelijke natuurschade die zo’n park met zich meebrengt, mogen zich daarover niet beklagen. Dat is het oordeel van de Raad van State in een zaak die een aantal inwoners uit Zwolle (Oost Gelre) had aangespannen. -
Koken & Eten
Op kruidenpotjes zitten ook bacteriën: maak ze schoon als je voedselvergiftiging wilt voorkomen
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn.