Met Profronde heeft Almelo iets unieks in huis
ALMELO - Hebben ze op de valreep Kjeld Nuis nog kunnen vastleggen. En zo staat er vrijdagavond toch maar mooi een Olympisch- en wereldkampioen aan de start tijdens de Almelose Profronde.
Oké, Nuis is dan wel schaatskampioen en de Profronde is wielrennen, maar de ervaring leert dat schaatsers altijd goed kunnen meekomen in een wielerwedstrijd.
Spektakel verzekerd vrijdagavond, met toppers als Niki Terpstra, Antwan Tolhoek en Bram Tankink. De uit Haaksbergen afkomstig Tankink rijdt vrijdag in Almelo een van z'n laatste wedstrijden. „In het verleden heeft Tankink hier nog gewonnen”, zegt voorzitter Reinier van Broekhoven van de organiserende stichting.
Met de profronde heeft Almelo iets unieks in huis. „Almelo is het enige criterium in de regio. De renners komen hier graag”, zegt Van Broekhoven. De organiserende stichting wil het wielerevenement volgend jaar verder uitbreiden. Met de Dikke Bandenrace en het lifestyle-evenement Lipstick & Wheels is daarmee al een begin gemaakt. Dat uitbreiden zet de voorzitter volgend jaar door met een aparte wielerkoers voor amateurs.
„Het is gelukt. Maar het wordt wel steeds moeilijker”, zegt Van Broekhoven over de uitdaging om alles voor het evenement financieel rond te krijgen. Vooral grote sponsors zijn moeilijk te vinden, daarvoor in de plaats komen meerdere kleinere geldschieters. Gebrek aan vrijwilligers heeft de Profronde niet. Al met al zetten deze dagen 150 mensen zich in voor het evenement.
Het randprogramma van de Profronde begin vrijdagmiddag om 16.30 uur, het startschot voor de profs valt om 19.45 uur.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oorzaak brand BCA niet te achterhalen
ALMELO - De oorzaak van de brand in het Almelose café BCA is niet te achterhalen, meldt de politie Overijssel. De schade is daarvoor te groot. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
Gemist? Brand in stamcafé van supporters Heracles & Twentse buschauffeurs gaan staken
Ben je er vandaag niet aan toegekomen om al het regionale nieuws op Tubantia.nl te volgen? Geen probleem, we hebben het in een overzicht voor je op een rij gezet. Dit is het nieuws van donderdag 12 mei. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUMMet video
Met 106 jaar en 5 maanden is Marie Wesselink uit Tubbergen oudste inwoner van Overijssel
TUBBERGEN/ALBERGEN - Ze heeft in haar lange leven een hoop kwalen gehad. Van bronchitis tot darm- en maagkanker. Maar Marie Wesselink uit Albergen overleefde het allemaal. Met haar 106 jaar en ruim 5 maanden is ze nu de oudste inwoner van de provincie Overijssel. „Dat is toch onvoorstelbaar. Ik kan het zelf haast niet bevatten.”
-
PREMIUMGeld & Geluk
Saskia kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
PREMIUM
VDL: komende drie jaar 300 nieuwe banen er bij in Twente
ALMELO - De werkgelegenheid bij de bedrijven van VDL Groep in Twente groeit de komende drie jaren met zo’n 300 nieuwe banen. Bij VDL ETG in Almelo komen er de meeste jobs bij. -
Brandweer redt ree uit kanaal tijdens bluswerkzaamheden in Vroomshoop
VROOMSHOOP - Het is een drukke ochtend voor de brandweer in Vroomshoop. Naast de grote brand in een bedrijfsverzamelgebouw moesten de spuitgasten ook een ree uit water redden.
In samenwerking met indebuurt Almelo