Schelfhorstpark in Almelo krijgt sporttoestellen én begeleiding
ALMELO - Er komt een motorriekroute in het Schelfhorstpark. Dat zijn een serie toestellen waarop wijkbewoners kunnen werken aan hun gezondheid. Een keer per week gaat fysiotherapeut Tim Huisinga groepjes bewoners begeleiden bij de training.
De motorriekroute werd op 2 oktober samen met andere ideeën gepresenteerd tijdens het Move-it festival in het Schelfhorstpark. Bezoekers konden stemmen voor het beste idee. Het voorstel ‘Sportbegeleiding bij de motorriekroute’ heeft daarbij gewonnen. Het festival is onderdeel van een serie activiteiten om wijkbewoners gezond oud te laten worden.
Uit uitvoeren van het winnende idee betekent dat de gemeente gaat zorgen voor het plaatsen van de verschillende toestellen en ook de wekelijkse begeleiding betaalt. Die begeleiding is terecht gekomen bij Fysiotherapie Het Schol, waar Huisinga werkt.
De toestellen zijn voor jong en oud maar moeten nog worden gekozen. Dat gaat de komende maanden gebeuren. De verwachting is dat ze in het voorjaar worden geplaatst.
Eerste training
Zo lang hoeven de buurtbewoners echter niet te wachten. Al volgende week dinsdag, 6 december, begint de eerste beweegles in het Schelfhorstpark. Vanaf 10.00 uur krijgen de dan verzamelde wijkbewoners drie kwartier van Huisinga les.
Wat hij precies gaat doen weet hij nog niet, zo laat hij weten. „Dat hangt af van wie er op de activiteit af komt. We passen de les aan op de doelgroep.” Het is in ieder geval niet nodig om afgetraind en in strakke kledij te verschijnen, zegt Huisinga. „Zorg voor lekker zittende kleding, dat is voldoende.”
Wie deel wil nemen moet zich wel vooraf even aanmelden. Dat kan via 0546-860528. Deelname is gratis.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMColumn
Twente als ruilbeurs voor vluchtelingen: het azc in Albergen had er nooit hoeven komen
De opvang van asielzoekers in de regio zorgt niet alleen voor hoofdpijn in veel gemeenten. Nee, de huidige situatie leidt ook tot twee bijzondere conclusies: Almelo zit in een luxepositie, en het omstreden azc in Albergen had er met iets meer slimmigheid nooit hoeven komen. -
‘Love-ontwerpen’ van Tubbergse kinderen in glas gegoten: ‘Het was wel een beetje spannend’
Verbondenheid‚ liefde en mysterie. Aan inspiratiebronnen hadden de zeven winnende basisschoolleerlingen bij de ontwerpwedstrijd van Glasrijk Tubbergen geen gebrek. In het gemeentehuis kregen zij gistermiddag hun in glas ‘gevangen’ tekening uitgereikt. -
PREMIUM
Howard V. tankte overal in Twente zonder te betalen, pomphouders woedend: ‘Instanties doen hier niks mee’
Howard V. heeft in Twente een spoor van ellende achtergelaten. De oplichter troggelde meerdere vrouwen geld af, sliep in een hotel zonder te betalen en tankte gratis bij zo’n tien tankstations in Oost-Nederland. De wanbetaler werd ontmaskerd in het televisieprogramma Stegeman op de Bres. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUM
Meedoen aan het Twents Songfestival? Zes dingen die je moet weten: ‘Twentse rap zou fantastisch zijn’
OOTMARSUM - Klinkt deze editie van het Twents Songfestival voor het eerst Twentse rap? Dat zou fantastisch zijn, aldus de organisatie. De datum van het evenement staat vast en de inschrijving is open. Nieuwsgierig geworden? Lees dan deze zes punten.
-
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
-
-
Met video1
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
PREMIUM
Almelo en Nordhorn willen dikke vrienden worden, maar wat weten de Duitsers eigenlijk van ‘de buren’?
ALMELO - Almelo en Nordhorn willen nauwere banden met elkaar aanknopen. Beide noemen zich watersteden, hebben een textielverleden en zijn via een kanaal aan elkaar verbonden. In de herfst van vorig jaar zijn de gemeentebesturen over en weer bij elkaar op bezoek geweest. Hoog tijd dus om Wasserstadt Nordhorn eens te bezoeken en de mensen te bevragen: kennen ze Almelo eigenlijk wel? „Ich war schon ewig nicht mehr in Almelo.”
In samenwerking met indebuurt Almelo