Brooker Toneel uit Bornerbroek moet en zal voor een volle bak spelen, maar dat vlot niet echt: ‘Deel opbrengst gaat naar Oekraïense vluchtelingen’
BORNERBROEK - Voor het eerst in ruim twee jaar stonden ze met elkaar op het toneel. Eindelijk repeteren voor een nieuw klapstuk. De muziek zwol aan. De eerste dialogen schalden door de oefenruimte. Of de tranen rijkelijk vloeiden bij de leden van Brooker Toneel? Marion Sulmann (62), lid van het eerste uur, smeert haar keel met een slok koffie. „Welnee, we zijn Bornerbroekers.”
Natuurlijk zijn de spelers dolblij en kunnen ze niet wachten op de voorstellingen in mei. Maar een potje janken omdat ze de planken op mogen? Daar doen ze niet aan. Niet in Bornerbroek, waar nuchterheid de norm is.
„Al was het wel vervelend dat we twee jaar lang echt niets konden”, zegt Carin Wilmink (62), eveneens lid van het toneelgezelschap. „In maart 2020 stonden we voor de laatste keer op het toneel. We hadden net twee weekenden voor volle zalen gespeeld en nog twee voorstellingen te gaan.”
Marion zucht. „Niets van dat alles. Corona. Afgelast. Eerst deden we er nog lacherig over, maar dat was gauw afgelopen. En zo zijn we twee jaar verder. Zonder ook maar enige activiteit.”
Pittige tijd
Het was een pittige periode. Inkomsten uit kaartverkoop of subsidies waren er niet. Repetities vervielen en de toneelvoorstelling werd in 2021 geschrapt. „Gelukkig is het dan een voordeel dat je uit een klein dorp komt. Iedereen zet de schouders eronder. Wil graag helpen. Daarom is er niemand gestopt. Al zaten we wel lang stil.”
Op de planken
Daar moet maar eens verandering in komen. De leden van Brooker Toneel staan te popelen om de planken op te kunnen. Dat gaan ze dan ook. Op 13, 14, 20, 21, 27 en 28 mei, allemaal vrijdagen en zaterdagen, voert het gezelschap het stuk ‘Volle bak’ op in ’t Brookshoes. Alsof er niets veranderd is.
Mogelijk durven mensen ook nog niet met z’n allen bij elkaar te gaan zitten voor een voorstelling, vlak na de coronatijd
„Is er ook niet. We zijn een klein clubje. Doen nog steeds alles zelf. We hebben iemand voor de decors, de techniek, alles. Zo doen we het al sinds mijn oom Herman Hilberink 35 jaar geleden Brooker Toneel begon”, legt Marion uit. „Het verschil is dat we nu in mei optreden. Normaal gesproken deden we februari en maart. Dat kwam wat te vroeg voor ons.”
Volle bak
Nu is het zaak om ‘Volle bak’ ook daadwerkelijk voor een volle bak te kunnen spelen. Daar gaat wat mis, zo lijkt het. „Helaas loopt de kaartverkoop stroef. In eerdere jaren kregen we de zaal fluitend vol, maar nu vlot het niet. Mei is misschien een moeilijke maand, vanwege alle vakanties. Maar mogelijk durven mensen ook nog niet met z’n allen bij elkaar te gaan zitten voor een voorstelling, door de coronatijd.”
De dames hopen toch nog op een stormloop. „Want we hebben een flink deel van de opbrengst al toegezegd aan de Oekraïense vluchtelingen in Azelo. Het is het niet alleen voor ons van belang dat we een volle zaal krijgen.” En als dat niet lukt? „We hebben het beloofd, dus dan springen we zelf bij.”
Kaartje kopen? 10 euro bij Marion Sulmann, telefoonnummer: 074-3841802.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
VDL bouwt in Almelo aan een groene toekomst: superbatterijen, electrolysers en fuelcells
ALMELO - Naast gasturbines en compressoren voor de olie- en gasindustrie bouwt VDL Energy Systems in de nieuwe fabriek in Almelo de systemen van de toekomst: electrolysers, fuelcells en batterijsystemen voor de opslag van groene stroom. -
PREMIUMsextortionbus in twente
Hoe Danique (14) en Delano (13) uit Losser aan afpersing met naaktfoto ontsnappen (en dat binnen 20 minuten)
LOSSER - Danique (14) en Delano (13) uit Losser staan voor een onmogelijke opdracht. Een hacker heeft pikante foto’s van Marije te pakken en als zij niet snel 200 bitcoins betaalt, dan zet hij ze op het internet en gaat het brisante beeldmateriaal naar haar ouders. Het duo kan haar redden door vier lastige puzzels te kraken. -
Kleding achtergelaten in Almelose wijk De Riet: ‘Mogelijk weggenomen van een waslijn’
ALMELO - Waar komt deze kleding vandaan? Dat is de vraag die de politie Almelo stelt aan haar inwoners. De kledingstukken werden in de nacht van maandag op dinsdag aangetroffen aan de Rietstraat, in de Almelose wijk De Riet. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’
-
PREMIUMnieuwsupdate
De ene Almeloër heeft een zware strijd gewonnen, de ander staat er een te wachten: dit was de bewogen week in Almelo
NIEUWSUPDATE ALMELO - Het is de meest trieste Almelose nieuwsfoto van de afgelopen week: het beeld van het door brand verwoeste biljartcentrum BCA. Brandweerlieden die nog aan het werk zijn en het enorme bord aan de zijgevel met daarop de tekst ‘Wij missen jullie’! Die boodschap refereert nog aan de coronaperiode, toen BCA Biljarts & Darts lange tijd op slot moest. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
PREMIUM
Doorzoekingen garageboxen Almelo, OM eist een jaar cel voor wapenvondst
ALMELO - Tegen de Almeloërs Frans K. (57) en zijn maat Eddy ten H. (56) is maandag een jaar celstraf geëist voor het hebben van een garage waarin een wapen, munitie en de inventaris van een hennepkwekerij bewaard werden. Het tweetal schoof de schuld in de schoenen van een inmiddels overleden onderhuurder.
In samenwerking met indebuurt Almelo