De joods begraafplaats krijgt dit jaar zijn vertrouwde gezicht terug. De monumentale muur wordt herbouwd en ook de twee treurbeuken zijn gereanimeerd. Tot genoegen van (vlnr) Loek Mendels, Eléon de Haas en Erik Timmer.
Volledig scherm
PREMIUM
De joods begraafplaats krijgt dit jaar zijn vertrouwde gezicht terug. De monumentale muur wordt herbouwd en ook de twee treurbeuken zijn gereanimeerd. Tot genoegen van (vlnr) Loek Mendels, Eléon de Haas en Erik Timmer. © Rikkert Harink

Monumentale treurbeuken ‘opgelapt’ op joodse begraafplaats in Almelo: ‘Wat bleek, er zat al een breuk in’

ALMELO - De littekens op de monumentale treurbeuken zijn nog zichtbaar. De stammen zijn ingezwachteld. Maar de twee blikvangers van de joodse begraafplaats zijn, na de takbreuk in 2021, succesvol behandeld. De komende maanden kijken ze vanuit de hoogte toe hoe ook de monumentale muur in ere wordt hersteld.

In samenwerking met indebuurt Almelo