Noodkreet Soweco-personeel over toekomst sociale werkvoorziening; ‘We worden in de luren gelegd, de maat is vol!’
ALMELO - Stafmedewerkers van Soweco luiden de noodklok. Ze maken zich grote zorgen over de toekomst van de sociale werkvoorziening in Almelo en omgeving. Na anderhalf jaar knagende onzekerheid weten circa tachtig personeelsleden nog steeds niet waar ze aan toe zijn. ‘De maat is vol’, schrijven ze boven een brandbrief aan het Soweco-bestuur.
Het doek is al gevallen voor Soweco. Want zes gemeenteraden hebben dit jaar besloten de gemeenschappelijke regeling per 1 januari 2021 op te heffen. Rijssen-Holten en Hellendoorn gaan de sociale werkvoorziening zelf regelen. Voor Almelo, Tubbergen, Twenterand en Wierden wordt een nieuwe organisatie (stichting) opgetuigd.
Wierden en Tubbergen niet meer mee
Maar dat laatste wordt toch beduidend anders.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Kleine brouwers in Twente zwoegen: ‘Vergeet de fles, het beste is om het bier direct de klant in te gieten’
Almelo -
PREMIUM
In deze Twentse gemeenten kwamen er de meeste banen bij
Een recordaantal banen enerzijds, een enorme hoeveelheid vacatures anderzijds. Tel daarbij op dat de komende drie jaar 10 procent van de Twentse beroepsbevolking met pensioen gaat en het is duidelijk dat de regio een probleem heeft. „De oplossing? Langer werken wellicht.”Almelo -
PREMIUMLEZERSREACTIES + STELLING
Boodschappen doen over de grens: ‘Je euro is in Duitsland 2 euro waard!’
Boodschappen doen in Duitsland moet een walhalla zijn voor koopjesjagers uit Nederland. Maar wie niet van tevoren de supermarktfolders grondig doorspit, komt bedrogen uit. Wanneer is het dan wél de moeite waard om naar Duitsland te rijden voor je boodschappen? Dit onderwerp roept veel reacties bij onze lezers op.Enschede -
PREMIUM
Rechtbank veroordeelt duo dat Hengelöer martelde en deelt vrees voor verder afglijden
De rechtbank heeft twee jeugdige Rotterdammers veroordeeld voor het gijzelen en zwaar mishandelen van een Hengelöer, in de nacht van 1 op 2 juni vorig jaar. Dat gebeurde in de woning van de oom van de jongste verdachte, destijds 17 jaar, aan de Bornsestraat in Hengelo.Hengelo -
PREMIUM
Allerlaatste dag voor de acceptgiro. Maar je hoeft niet, zoals velen denken, per se online te bankieren
Vandaag is de laatste dag dat banken nog acceptgiro’s verwerken. Vanaf morgen is de betaalmethode definitief verleden tijd. Waarom verdwijnt de acceptgiro en wat zijn andere opties? Dat vragen we aan Berend Jan Beugel van de Betaalvereniging en Jurriën Beerda van ouderenorganisatie ANBO. ,,Veel consumenten realiseren zich niet dat er ook een alternatief is.”
-
PREMIUM
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
-
-
-
PREMIUM
Drukte bij de energievergelijkingssites: vast contract afsluiten of toch nog even wachten?
Drukte bij de energievergelijkingssites. Vandaag is de laatste dag dat je onder gunstige voorwaarden een vast contract kunt afsluiten. Vanaf morgen geldt de hogere opzegboete. Twee experts geven advies wat nu verstandig is om te doen: nog even wachten of toch een contract afsluiten? -
Vandaag bewolkt weer in Almelo
Het wordt vandaag geleidelijk minder bewolkt maar het blijft zo goed als droog in Almelo. 's Middags stijgt de temperatuur tot 18 graden en is de wind matig, windkracht 3. Vanavond is het helder en koelt het af tot ongeveer 13 graden.