Ook Almelo krijgt Brownies & Downies, de lunchroom opent in november aan Waagplein
ALMELO - Almelo krijgt een Brownies&Downies. Het lunchcafé, waar ambachtelijke gerechten worden geserveerd door jonge mensen met een verstandelijke beperking, komt aan het Waagplein. Almeloër André Jansen (55) wordt de franchise-eigenaar. Hij verwacht de lunchroom in november te openen. Almelo wordt in Nederland de 55e vestiging.
In de regio zijn ook Brownies & Downies in Zwolle, Enschede en Deventer. Het concept van Brownies & Downies laat mensen met een beperking onder begeleiding in een normale, alledaagse bedrijfsvoering werken in de horeca. Het is een commercieel model dat niet afhankelijk is van subsidies.
Er wordt wel gebruik gemaakt van de persoonsgebonden budgetten (pgb) waar werknemers recht op hebben. De lunchroom, die naast ijssalon Van der Poel komt, is (behalve zondag) zes dagen per week van 09.00 tot 17.00 uur open.
Brabantse origine
Brownies & Downies heeft zijn oorsprong in Brabant. Oprichter Thijs Swinkels werkte bij een cateringbedrijf in Veghel en liep ook stage op de Bernadetteschool in Oss, een school voor speciaal onderwijs. Hij ging zijn passie voor horeca en zijn ervaringen op de school combineren. Daaruit ontstond een lunchzaak die werd gerund door mensen met een verstandelijke beperking. Het werd Brownies & Downies.
„Het is horeca met een sociale inslag”, zegt André Jansen, die in zijn woonplaats Almelo onder meer actief is geweest als chauffeur van de pendelbus naar het ziekenhuis en Stichting De Klup. Hij was ook betrokken bij de opstart van het Hagendoornproject in het Nieuwstraatkwartier, waar diverse en maatschappelijke en sociale instellingen onder een dak zijn verenigd. „Ik heb ook nog ruim zes jaarvrijwillig in de mantelzorg gewerkt. Al die ervaring kan ik nu goed gebruiken bij Brownies & Downies.”
De komende maanden worden het pand aan het Waagplein intern verbouwd en ingericht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Deze spullen moet je uit je geparkeerde auto halen tijdens de hitte
De zon schijnt deze zomer weer op volle kracht en daar moeten we in de auto rekening mee houden. Sommige spullen kan je maar beter uit je geparkeerde auto halen, want ze kunnen voor problemen zorgen. -
Koken & Eten
Pizzaoven kopen: 'Voor een etentje met vrienden is zo'n rvs-oventje helemaal prima'
Tijdens warme zomerdagen houden we er bijna allemaal van om lang buiten te blijven zitten. En als je dan ook nog pizza kunt eten, is het meteen extra gezellig. Op internet vind je veel verschillende pizzaovens voor buiten, maar welke moet je hebben? -
PREMIUM
Klimaatrebellen in Twente leven een dubbelleven: ‘Liever geen achternamen, er is steeds meer wrijving’
ZENDEREN/ENSCHEDE – Ze leiden eigenlijk een soort dubbelleven, geven Louise, Lynn, Wouter en Ico toe. Ze zijn leden van Extinction Rebellion, maar lopen er buiten hun actieomgeving nauwelijks mee te koop. „Je zit eigenlijk in twee standen”, zegt Wouter. -
Lissy en Pascal hebben niet één, maar twee banen: ‘Mensen verklaren me voor gek’
Voor het geld doen ze het niet. Dat kunnen ze makkelijk met één baan verdienen. Toch houden Pascal de Vos (37) en Lissy Cornelissen (23) er nóg een baan op na. Sommigen verklaren hen voor gek. Zelf zijn ze juist gelukkiger met twee banen. -
Dieven gaan er met compleet terrasscherm vandoor in Almelo, alleen om het metaal: ‘Schandalig’
ALMELO - „Voortaan alles maar beter opbergen”, is het nieuwe adagium bij café-restaurant Nielz in Almelo. De bedrijfsleider zegt het met een knipoog. Want waar dieven ermee vandoor gingen, ging zelfs het personeel van de horecagelegenheid al het verstand te boven: een compleet tussenscherm van het terras. „Dat verwacht je niet.”
-
PREMIUM
Euthanasie maakt einde aan het leven van Yolanda (42) uit Almelo: ‘Het is geweest, klaar’
Eindelijk is Yolanda Vleugels vrij. De gevangenisdeur in Zwolle valt achter haar dicht. De veroordeelde vrouw (42) uit Almelo kan gaan. Niet omdat haar tbs-behandeling klaar is, maar omdat ze verlof krijgt van het ministerie. Haar lang gekoesterde wens gaat een dag later in vervulling: een arts maakt een einde aan haar leven. Afgelopen week was haar uitvaart. -
met video / update
Afvalverwerkingsbedrijf in Almelo grotendeels verwoest door zeer grote brand
ALMELO - In een loods op het bedrijvenpark in Almelo is dinsdagavond een grote brand ontstaan. De brandweer is de afgelopen nacht nog uren bezig geweest met bluswerkzaamheden. Inmiddels is het sein ‘brand meester’ gegeven. -
update / met video
Onrustig einde van manifestatie in Almelo, weer confrontatie tussen betogers en politie na gesprek met burgemeester
ALMELO - Zo'n dertig trekkers is maandag aan het einde van de ochtend de toegang tot het centrum van Almelo geweigerd door politie. De groep trekkers was op weg naar het gemeentehuis, waar een publieksvriendelijk protestmanifestatie van boeren aan de gang is. De afspraak met de gemeente is dat er maximaal twee trekkers aanwezig mochten zijn. Een boer wilde daarna alsnog naar het gemeentehuis, maar kwam in aanvaring met de politie.
In samenwerking met indebuurt Almelo