Slot op Sinterklaashuis in Almelo: ‘Crisis is te ernstig om huis open te houden’
ALMELO - Triest nieuws voor de Almelose kinderen. Het Sinterklaashuis gaat dicht. Vanwege de hoog oplaaiende coronacrisis is het volgens Almelo Events niet langer verantwoord om bezoekjes aan de goedheiligman mogelijk te maken.
Sinterklaas resideert dit jaar in het voormalige pand van de Schoenenreus aan de Grotestraat. Op gezette tijden konden kinderen de kindervriend daar een bezoekje brengen of deelnemen aan een leuke activiteit. Aan dat feest komt nu een einde.
De organisatie laat weten alle mogelijke drukte in en voor het huis te willen vermijden, om besmettingsrisico’s te verkleinen. „De coronacrisis is zo ernstig dat er geen andere oplossing mogelijk is dan tot sluiting over te gaan”, zegt mede-initiatiefnemer Martin Kroeskop. Hij geeft aan dat de Sint de sluiting minstens zo vervelend vindt en dat hij alle kinderen aanraadt om dan maar een schoen te zetten thuis.
Pittige aanloop
Het feest van Sinterklaas kent in veel plaatsen een lastige aanloop door corona. In Almelo werd al eerder besloten om de traditionele intocht met stoomboten in de havenkom af te blazen. Vanwege de oplopende besmettingen en omdat de intocht in dat geval als QR-evenement moest worden beschouwd, waar bezoekers alleen met een geldige coronacheck in konden.
Zodoende kwam de goedheiligman twee weken geleden met een koets aan in de binnenstad, waar hij een vlotte en succesvolle rondrit maakte.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
PREMIUM
Uitslagen, doelpuntenmakers én wedstrijdverslagen amateurvoetbal (zaterdag)
Wat gebeurde er zaterdag allemaal in het amateurvoetbal? De uitslagen, doelpuntenmakers en verslagen brengen we op deze plek. Blijf de pagina verversen voor updates.Almelo -
PREMIUM1
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
PREMIUMOpinie
Een beetje afdingen op de duurste laadpaal ter wereld
De duurste laadpaal ter wereld komt uit Enter. Hoeveel waarde moet je aan zo’n bezit hechten?Almelo
-
PREMIUM
Adembenemende stilte in gebedsruimte nieuwe Hengelose moskee; aparte campagne voor bouw minaret
Hengelo -
-
-
PREMIUM
Angelo Talamini, boegbeeld van legendarische ijssalon in Enschede, op 83-jarige leeftijd overleden
IJsmaker Angelo Talamini is vrijdag op 83-jarige leeftijd overleden. Hij was het boegbeeld van ijssalon Talamini aan de Marktstraat, die vorig jaar na ruim een halve eeuw de deuren sloot en waarmee een baken uit het Enschedese straatbeeld verdween.Enschede -
Machinisten schrikken van ‘gevaarlijk gedrag’ bij spoorwegovergangen in Almelo en Borne
Ze laten machinisten vaak flink schrikken. Bij de spoorwegovergangen Almelo de Riet en in Borne is er vaak sprake van ‘gevaarlijk gedrag’ door personen die het rode knipperende licht negeren of de treindienst hinderen. Bij de eerste de beste controle was het direct raak: er volgden twaalf boetesAlmelo