Uitzonderlijke situatie rond geweigerde jurist in Almelose gemeenteraad: hij moet bezwaar maken maar bij wie?
ALMELO - Een dag nadat jurist Marcel Middelkamp geweigerd werd als raadslid voor de gemeente Almelo, terwijl hij wel gekozen is, weet nog niemand hoe het verder moet met deze kwestie. Het komt zo zelden voor dat een raadslid op basis van zijn geloofsbrieven geweigerd wordt, dat er geen draaiboeken voor klaarliggen.
Middelkamp heeft zijn omstreden functie als voorzitter van de Stichting Omgevingsrecht, die een rechtszaak voert tegen de gemeente Almelo, inmiddels neergelegd. Maar dat lijkt niet genoeg voor een snelle oplossing. De stadsadvocaat van de gemeente Almelo buigt zich deze woensdag over de kwestie en moet achterhalen hoe het nu verder moet met de raadszetel van Middelkamp.
Bijzonder advies
Dinsdagavond kreeg de nummer twee van de Partij Vrij Almelo (PVA) te horen dat hij zijn raadszetel niet mag innemen. Dat heeft de oude gemeenteraad van Almelo bepaald op advies van de commissie die de geloofsbrieven van alle nieuwe raadsleden onderzocht. Meestal een formaliteit, het komt slechts zelden voor dat zo'n commissie adviseert iemand niet toe te laten.
Middelkamp is voorzitter van Stichting Omgevingsrecht, die een rechtszaak tegen gemeente Almelo voert. De commissie geloofsbrieven heeft op basis van artikel 15 van de gemeentewet bepaald dat dit strijdig is met zijn werk als gemeenteraadslid. In dat artikel staat dat gemeenteraadsleden niet werkzaam mogen zijn als advocaat of adviseur in een kwestie waar de gemeente bij betrokken is.
‘Gedaan wat commissie wilde’
Middelkamp heeft dinsdagavond zijn functie als voorzitter van de stichting neergelegd. Hij vindt nog steeds dat dit juridisch niet nodig was, omdat hij geen advocaat of adviseur is in de rechtszaak die de stichting tegen de gemeente Almelo voert. „Ik doe niks verkeerds, maar heb toch gedaan wat de commissie wilde. Op een later moment moeten we evalueren of het echt nodig was.”
Bezwaar, maar bij wie?
Maar dit is niet genoeg om donderdag alsnog geïnstalleerd te worden als raadslid. De gemeenteraad heeft het besluit genomen Middelkamp niet toe te laten. Hij moet bezwaar maken tegen deze beslissing. Waar dat moet, dat is nog onduidelijk. Een situatie als deze komt zo zelden voor, dat er geen draaiboeken klaarliggen. De stadsadvocaat van de gemeente Almelo moet nu achterhalen wat te doen.
Middelkamp gaat ervan uit dat hij op een later moment alsnog zijn zetel kan innemen. „Ik heb de angel eruit gehaald door mijn functie op te geven. De nieuwe raadsleden kunnen mij alsnog toelaten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
PREMIUM
OM in Oost-Nederland krijgt er over twee jaar 12 of 13 officieren bij en dat is hard nodig: ‘Moord gingen we op af, bij andere misdaden moesten we kiezen’
Door een tekort aan officieren van justitie blijven verkrachtingen, aanrandingen en verkeerszaken met dodelijke slachtoffers te lang op de plank liggen. Hoofdofficier van justitie Marthyne Kunst wil hier een eind aan maken met geld van het rijk. „Maar dat kan ik niet alleen.” -
PREMIUM
Almelose autobedrijven bundelen de krachten: ‘De sfeer blijft behouden’
ALMELO - Suzuki Almelo van de broers Gerald en Hargon Snijders is onderdeel geworden van Bennie Wilmink Autobedrijven. De krachten zijn gebundeld in de vestiging van Wilmink aan de Twentelaan. Kleinschaligheid, laagdrempelig en persoonlijke benadering blijven belangrijke handelsmerken. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje.
-
UWV over langslepend gevecht ernstig zieke Almeloër: blijft altijd een individuele kwestie
ALMELO - Het UWV gaat onderzoeken wat de uitspraak in de rechtszaak van de ernstige zieke Almeloër Gert-Jan van Duren tegen de uitkeringsinstantie betekent voor andere ME/CVS-patiënten. Maar het UWV benadrukt dat bij een sociaal-medische beoordeling altijd naar de individu wordt gekeken. -
PREMIUM
Oer-Heraclied Kolmschot staat voor de groep uit liefde voor de club
ALMELO - Na een hectische slotdag van de competitie meldde René Kolmschot zich maandagmorgen als altijd voor de ochtendtraining. Na afloop daarvan kreeg de 53-jarige assistent te horen dat hij de vervanger is van de ontslagen Frank Wormuth. Onder zijn leiding moet Heracles nu het vege lijf zien te redden. -
Kleding achtergelaten in Almelose wijk De Riet: ‘Mogelijk weggenomen van een waslijn’
ALMELO - Waar komt deze kleding vandaan? Dat is de vraag die de politie Almelo stelt aan haar inwoners. De kledingstukken werden in de nacht van maandag op dinsdag aangetroffen aan de Rietstraat, in de Almelose wijk De Riet.
In samenwerking met indebuurt Almelo