Femke Bol imponeert opnieuw op 400 meter horden en is helemaal klaar voor Spelen
Video'sFemke Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijden van Londen/Gateshead met overmacht de 400 meter horden gewonnen. Ze noteerde een tijd van 53,24 en was daarmee 1,29 seconde sneller dan de Amerikaanse Shamier Little. De Jamaicaanse Janieve Russell werd derde in 54,66.
Precies een week geleden was het podium hetzelfde tijdens de Continental Tour Gold in het Hongaarse Szekesfehervar. Toen liep Bol 52,81 en was Little slechts 0,04 langzamer. Russell werd toen derde in 53,68.
Voor de 21-jarige Bol was het haar laatste wedstrijd in aanloop naar de Olympische Spelen. Gezien haar uitstekende resultaten van de laatste tijd is ze daar een van de kanshebbers op goud.
,,Mijn tijd was oké. Het was snel, maar niet supersnel”, zei de 21-jarige Bol, die onlangs in Oslo nog 52,37 klokte. ,,Ik ben een beetje vermoeid, maar ik heb nog nooit zoveel vertrouwen gehad. Ik heb echt een geweldig seizoen en kijk ernaar uit naar Tokio te gaan.”
Nadine Visser (26) kende ook een goede generale voor de Olympische Spelen. Visser werd op de 100 meter horden derde, in een tijd van 12,78. De race werd gewonnen door de Britse Cindy Sember, in 12,69. Voor Visser, net hersteld van een hamstringblessure, was het de beste tijd van het seizoen.
De Nederlandse estafetteploeg voor vrouwen was ook succesvol aan de vooravond van de Spelen. Jamile Samuel, Dafne Schippers, Marije van Hunenstijn en Naomi Sedney wonnen de 4x100 meter, in 42,84. Ze waren 0,08 sneller dan de Britse loopsters. De Nederlandse estafettemannen werden derde, achter Groot-Brittannië en Canada.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Sifan Hassan maakt debuut op de marathon, maar verkiest Londen boven Rotterdam: ‘Dit is geen switch’
Sifan Hassan loopt op zondag 23 april in Londen voor het eerst in haar leven een marathon. Een atletiekgrootheid op de baan is ze al, met haar twee olympische titels, nu is ze ook benieuwd naar de klassieke afstand op de weg. ,,Ik ben nieuwsgierig en wil vooral leren.” -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
met samenvatting
Oranje-hockeyers schrijven geschiedenis met grootste WK-zege ooit
De Nederlandse hockeyers hebben in India geschiedenis geschreven. Oranje won vandaag met 14-0 van Chili en boekte daarmee de grootste WK-overwinning ooit. Australië won bij het WK in 2010, ook in India, met 12-0 van Zuid-Afrika. Jip Janssen en Thierry Brinkman tekenden allebei voor vier treffers. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
LeBron James na nieuwe mijlpaal bijna topscorer aller tijden in NBA
LeBron James heeft een volgende flinke stap gezet naar het behalen van het NBA-record van meeste punten aller tijden. De 38-jarige Amerikaan van Los Angeles Lakers was tegen rivaal Los Angeles Clippers goed voor 46 punten, wat toch niet genoeg was voor de overwinning (115-133).
-
Jeffrey Herlings verlengt contract bij KTM: ‘Blij met vertrouwen na zo’n donkere periode’
Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft zijn contract met Red Bull KTM Factory Racing met twee jaar verlengd. De 28-jarige Brabander, tweevoudig wereldkampioen in de MXGP, ligt nu tot en met 2025 vast bij het in Oostenrijk gehuisveste team. -
-
-
Vijfvoudig Nederlands kampioen Bart Deurloo stopt met turnen en gaat verder als coach
Bart Deurloo heeft besloten om te stoppen met turnen. De 31-jarige Deurloo gaat zich richten op een toekomst als coach binnen de Nederlandse mannenselectie. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn.