Judoka Polling gediskwalificeerd op WK na foute armklem
Voor Kim Polling zit het WK in Tokio er na twee optredens op. De 28-jarige judoka uit Zevenhuizen liep in de klasse tot 70 kilogram in haar partij in de derde ronde tegen een diskwalificatie op na een volgens de arbiter foute armklem.
Dat gebeurde tegen de Puerto Ricaanse Maria Perez. ,,Ik kan niet geloven dat mijn WK zo is geëindigd”, reageerde Polling. ,,Ik zet een legale worp in en zij laat mij los. Ik gleed daardoor met mijn arm van haar hoofd en had plotseling haar arm vast. Dat gebeurde zo snel, dat kon ik niet meer voorkomen.”
Eerder had Polling, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, gewonnen na een snelle waza-ari en een afsluitende houdgreep van de Chinese Sun Xiaoqian. Voor Polling was het haar vijfde WK. Eén keer haalde ze het podium: in 2013 keerde ze met brons naar huis.
In Tokio wilde Polling, die dit jaar terugkeerde op de tatami na een herniaoperatie, naast een medaille belangrijke punten verzamelen voor de wereldranglijst met het oog op olympische kwalificatie. Voor de internationale kwalificatie-eis geldt dat de eerste achttien judoka’s per gewichtsklasse op de geschoonde lijst geplaatst zijn voor de Olympische Spelen - maar per land wordt slechts één judoka afgevaardigd.
Polling, jarenlang de nummer 1 op de wereldranglijst, staat momenteel door haar blessureperiode slechts op plaats 20. Juist bij de WK zijn dit jaar de meeste punten te bemachtigen. En haar grote Nederlandse concurrente in de categorie tot 70 kilogram, Sanne van Dijke, haalde vanmorgen wel de kwartfinale.
Daarin verloor zij in de golden score op straffen van de Portugese Barbara Timo, die kort ervoor had verrast met winst op de Japanse titelverdedigster Chizuru Arai. Eerder had Van Dijke met ippon gewonnen van de Cubaanse Onix Cortes Aldama en de Australische Aiofe Coughlan met twee waza-ari’s verslagen. Van Dijke komt nog terug voor de herkansing.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mikaela Shiffrin evenaart skirecord van legendarische Ingemar Stenmark: ‘Ik ben blij voor haar’
De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft in het Zweedse Are haar 86ste wereldbekerwedstrijd gewonnen. Ze evenaarde met de winst van de reuzenslalom het record van de Zweedse skilegende Ingemar Stenmark. -
met samenvatting
Nederland begint World Baseball Classic met indrukwekkende zege op Cuba
Nederland is uitstekend begonnen aan de World Baseball Classic. De honkballers van Team Kingdom of the Netherlands (met spelers uit Curaçao, Aruba, Sint-Maarten, Bonaire en Nederland) waren in de openingswedstrijd in Taiwan met 4-2 te sterk voor Cuba. -
Met video
Handballers stunten tegen Kroatië in EK-kwalificatieduel na uitstekende start tweede helft
De Nederlandse handballers hebben een belangrijke zege geboekt op Kroatië in het kwalificatietoernooi voor het EK van volgend jaar in Duitsland. Oranje zegevierde met 32-27 in het Indoor Sportcentrum Eindhoven, na een voorsprong van 15-13 bij rust. Kay Smits was met acht treffers aardig op schot voor de thuisploeg. -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg.
-
PREMIUMInterview
Megan de Cler werd geschorst door boksbond na deelname aan geboycot WK: ‘Ik had geen andere optie’
Het was opvallend nieuws. Boksster Megan de Cler negeerde een Nederlandse boycot van het IBA WK in Delhi en deed deze maand toch mee. Maar er is meer aan de hand tussen het 19-jarige talent en de boksbond. Zij ervoer een onveilig sportklimaat en kaartte dat aan. Nadat er in haar beleving geen verbetering optrad, sloot ze zich af van de nationale selectie. De bond blijft achter de bondscoach staan. ,,Ik word gestraft omdat ik me uitspreek.’’ -
-
-
PREMIUM
Column Arjan Schouten | De afstand van de golfbal inperken? Alsof je Messi laat schieten met een rugbybal
Arjan Schouten vindt het maar apart dat er in de toekomst een limiet komt aan hoever de beste golfers ter wereld de bal mogen slaan. ,,Door technologische en fysieke ontwikkeling is golf niet meer de sport die het in 1975 was, maar moet het dan dezelfde technologie gebruiken om weer een stap terug in de tijd te zetten?” -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing.