Naomi Visser nestelt zich tussen mondiale elite op WK turnen
Voor het eerst sinds de Olympische Spelen van 2016 schaarde een Nederlandse turnster zich onder de beste tien allroundsters van de wereld. Naomi Visser eindigde als vijfde in de WK-meerkampfinale in het Japanse Kitakyushu, de beste prestatie ooit van een Nederlandse.
In 2001 werd Verona van de Leur negende bij de WK in Gent. Vijf jaar geleden zorgde Eythora Thorsdottir voor een historische olympische prestatie met een negende klassering in Rio de Janeiro.
Feit is dat een post-olympische wereldkampioenschappen traditioneel minder sterk bezet zijn. Een aantal wereldtoppers lassen na de Spelen een rustperiode in, zeker in dit uitzonderlijke turnjaar met een Olympische Spelen én een WK. Er bleef nog genoeg kwaliteit over voor een internationaal ijkpunt. Met een plaats bij de top 8 voldeed Naomi Visser aan de eisen voor een A-status van NOC*NSF.
Nare nasmaak
De beste Nederlandse meerkampster van het moment greep de trip naar Japan aan om de nare nasmaak van het olympische toernooi weg te spoelen. Ze moest genoegen nemen met een reserverol. Omdat ze voor vertrek positief getest werd op corona, moest ze afgelopen zomer in Nederland achterblijven.
De 20-jarige turnster uit Papendrecht zat niet bij de pakken neer. Samen met coach Vincent Wevers, die om andere redenen niet naar Tokio mocht, bereidde ze zich voor op de WK. Ze plaatste zich overtuigend, ging deze week als elfde door naar de finale om zich daarin nog eens te overtreffen. Ze werkte de meerkamp af zonder grote fouten en verbeterde haar kwalificatiescore met ruim een half punt. Met een totaalscore van 52.832 punten nestelde ze zich tussen de wereldelite. De titel ging naar de Russin Angelina Melnikova (56.632).
Zonder coach Wevers
Eerder dit jaar werd Visser in Bazel negende op de EK, toen nog met Vincent Wevers aan haar zijde. Bij afwezigheid van haar persoonlijke coach werd de coaching in Japan overgenomen door de Amerikaanse Aimee Boorman. Mannencoach Bram van Bokhoven en teamgenote Elze Geurts assisteerden in de arena bij het prepareren van de brug, het eerste toestel voor Visser in de finale. Daarop zette de turnster van Topsportcentrum Noord een solide basis neer. Ondanks een grote stap voorwaarts bij de landing scoorde ze scoorde bijna 0,8 punt meer dan drie dagen geleden. Ook op de andere drie toestellen kon de jury haar niet op grote fouten te betrappen.
Visser, door coach Wevers bestempeld als een ‘koele kikker’, bekeek met een tevreden glimlach haar puntentotaal op het scorebord na de afsluitende sprong. Ze moest toen nog wel minutenlang wachten voordat al haar concurrenten afgewerkt waren en de vijfde plaats een feit was.
Deze week komt nog één Nederlander in actie op de WK. Elze Geurts plaatste als tweede voor de sprongfinale van zaterdag.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Joost Luiten gaat voor een derde zege op KLM Open: ‘Blij dat ik weer terug ben’
-
Femke Bol verpulvert op 400 meter FBK Games-record: ‘Dit voelde iets te lekker aan’
Femke Bol heeft bij de FBK Games in Hengelo met overmacht de 400 meter gewonnen. De 23-jarige Amersfoortse liet in een een uitverkocht FBK-stadion 50.11 klokken. Dat was een record voor de FBK Games, dat stond sinds 2018 op 50.88. De tijd van Bol was iets meer dan een halve seconde boven haar Nederlandse record (49.44 seconden). -
PREMIUM
Einde van een tijdperk: voor het eerst in 25 jaar geen Den Bosch in finale van de play-offs
Sinds 1998 stonden de hockeysters van Den Bosch onophoudelijk in de finale van de play-offs. Maar plaaggeest Amsterdam doorbrak zaterdagmiddag de hegemonie. Geen 22ste landstitel, maar alleen de Euro Hockey League als tastbare prijs. -
Sifan Hassan met overmacht naar zege op 1500 meter bij FBK Games in Hengelo
Sifan Hassan heeft met grote overmacht de 1500 meter gewonnen bij de FBK games in Hengelo. Ondanks de tien kilometer van gisteren in de benen liep ze een zeer knappe tijd, dik onder de vier minuten: 3.58.12. Het was haar eerste 1500 meter na bijna twee jaar. Hassan voldeed ruimschoots aan de limiet voor de WK deze zomer in Boedapest (4.03,50). -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel?
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
-
-
-
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen. -
PREMIUM
Hoofdprijs voor golfer en ‘overloper’ Brooks Koepka: ‘Deze smaakt misschien het zoetst, na alles wat er gebeurd is’
Hij is een van de verschoppelingen, sinds hij voor vele miljoenen overstapte naar de Saoedische LIV Tour. Als eerste golfrebel won Brooks Koepka op het PGA Championship echter alsnog zijn vijfde major. ,,Deze smaakt het zoetst.”