Oud-wereldkampioen freestyleskiën Smaine (31) sterft bij lawine: ‘Hij werd 50 meter door de lucht geslingerd’
Voormalig freestyleskiër Kyle Smaine is zondag overleden bij een lawine in Japan. De oud-wereldkampioen was in de buurt van Nagano aan het skiën toen hij samen met een aantal andere buitenlanders werd overvallen door de lawine.
De lichamen van Smaine (31) en een andere skiër werden maandag levenloos onder de sneeuw aangetroffen, een derde skiër bleef ongedeerd. De autoriteiten hadden eerder een waarschuwing afgegeven voor lawinegevaar in de regio. ,,Door de luchtverplaatsing werd Kyle 50 meter door de lucht geslingerd en begraven onder de sneeuw.”
Op de Instagrampagina van Smaine reageerden veel bekende freestyleskiërs op het overlijden. ,,Ik zou willen dat we meer tijd hadden gehad om te skiën deze laatste jaren. Dank dat je altijd zo’n positieve energie had”, schreef voormalig olympisch kampioen Joss Christensen.
Het hoogtepunt uit de carrière van de Amerikaan was de gouden medaille die hij tijdens de wereldkampioenschappen freestyleskiën in 2015 veroverde op het onderdeel halfpipe.
Zijn vrouw Jenna Dramise vertelt op Instagram dat ze de beste jaren van haar leven deelde met Smaine. ,,Je deed wat je het liefste deed en dus kan ik je niks kwalijk nemen. Ik kan niet wachten om je weer te zien.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Marit Bouwmeester pakt vijfde Europese titel: ‘Voor het eerst voelt topsport als een opoffering’
Zeilster Marit Bouwmeester heeft in het Italiaanse Andora de Europese titel veroverd in de Ilca 6-klasse. Ze begon de laatste dag als leidster en gaf de voorsprong op de concurrentie niet meer uit handen. Bouwmeester pakte zo haar vijfde gouden plak op een EK. -
PREMIUM
Jeffrey Herlings staat in 2023 voor nieuwe uitdagingen: ‘Eerste paar GP’s hoef ik nog niet voor zege te gaan’
Een jaar lang bleef het stil rond de snelste motorcrosser ter wereld. Maar wat graag had Jeffrey Herlings zijn wereldtitel met nummer 1 voorop de motor verdedigd. 31 januari 2022 sloeg het noodlot toe: bij een lullige crash tijdens een fotoshoot ging het mis en brak hij zijn hiel. Bijna anderhalf jaar na zijn vorige wereldtitel, rijdt hij dit weekend weer zijn eerste GP in Argentinië.Oploo -
met video
Aaron Judge flikt het weer: eerste klap nieuwe seizoen is meteen raak voor homerunkoning Yankees
Homerunkoning Aaron Judge is het nieuwe honkbalseizoen in Amerika begonnen met waar hij was gebleven. De outfielder van de New York Yankees, die vorig jaar het 61 jaar oude clubrecord brak met 62 homeruns, sloeg vanavond in de openingswedstrijd tegen San Francisco Giants in zijn eerste slagbeurt meteen toe. -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
PREMIUM
Nederlands bokstalent Megan de Cler (19) negeert WK-boycot, bond verbreekt lidmaatschap
Megan de Cler is ondanks een boycot van de Nederlandse Boksbond toch naar het WK van de internationale boksbond IBA in New Delhi gereisd, om daar onder neutrale vlag mee te doen. Als gevolg is het 19-jarige bokstalent geen lid meer van de nationale bond, wat haar deelname bij toekomstige toernooien en de Olympische Spelen onmogelijk maakt. De Boksbond is tevens van mening dat De Clers deelname aan dit toernooi niet volgens de competitieregels is en vecht die deelname daarom aan.
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
-
-
Jubileumzege voor motorcrosser Jeffrey Herlings op Sardinië
Jeffrey Herlings is helemaal terug van weggeweest. De Brabantse motorcrosser, die het hele vorige seizoen miste vanwege een hielblessure, won de Grote Prijs van Sardinië. Het was zijn 39ste overwinning in de MXGP. Met de 61 GP-zeges in de MX2 daarbij opgeteld was het zijn honderdste zege in totaal. Het record van de Belg Stefan Everts komt in zicht. Everts won in zijn carrière 101 grands prix en voert daarmee de eeuwige ranglijst aan. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing.