Skispringsters op WK voor eerst van grote schans
De skispringsters hebben in 2021 voor het eerst een wedstrijd op de WK vanaf de grote schans. De internationale skifederatie FIS maakte bekend dat de wedstrijd plaatsvindt op de komende wereldkampioenschappen vanaf 23 maart in Oberstdorf, als het plan in februari is goedgekeurd door de vergadering van de FIS.
Wedstrijden vanaf de grote schans staan bij de skispringsters op het programma in de wereldbeker. Op de WK was dit onderdeel tot nog toe alleen een wedstrijd bij de mannen.
,,Dit gaat een onvergetelijk kampioenschap worden”, reageerde Katharina Althaus, die twee keer goud won op de vorige WK in Seefeld in 2019. ,,We gaan voor de eerste keer springen vanaf de grote schans... ik kan niet wachten.”
Het onderdeel Noordse Combinatie voor vrouwen zal in Oberstdorf ook zijn debuut maken op de WK. Er is komende winter voor het eerst een wereldbeker voor vrouwen op dit onderdeel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Racisme-rel overschaduwt eerste finaleplaats Pinoké in play-offs om titel
De hockeyers van Pinoké hebben voor het eerst de finale bereikt van de play-offs om de Nederlandse titel. Pinoké won voor eigen publiek ook het tweede duel met Amsterdam in de best-of-threeserie: 3-0. Vorige week zegevierde de ploeg van coach Jesse Mahieu in het eerste duel via shoot-outs. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Motorcrosser Vlaanderen pakt op Sardinië eerste GP-zege in MXGP: ‘Ik word vanavond dronken’
Motorcrosser Calvin Vlaanderen heeft bij de Grote Prijs van Sardinië zijn eerste zege in de MXGP geboekt. De 25-jarige in Zuid-Afrika geboren Nederlander won op het circuit van Riola Sardo beide manches. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje.
-
Snookerlegende Ronnie O'Sullivan pakt zevende wereldtitel: ‘In 2011 was ik klaar om te stoppen’
Ronnie O’Sullivan mag zich voor de zevende keer wereldkampioen snooker noemen. De 46-jarige Engelsman was in de finale te sterk voor Judd Trump. Hij klopte zijn landgenoot met 18-13 in het beroemde Crucible Theatre in Sheffield. -
Phoenix Suns en Miami Heat één zege verwijderd van Conference-finales
De basketballers van Miami Heat en Phoenix Suns zijn nog één zege verwijderd van de finale van hun divisie van de Amerikaanse profcompetitie NBA. In de Eastern Conference won Miami met 120-85 van Philadelphia 76'ers. -
Wegens succes geprolongeerd: Major League Baseball keert terug naar Londen
De Amerikaanse honkbalcompetitie MLB gaat vanaf 2023 weer wedstrijden spelen in Londen. Het worden de eerste wedstrijden in de Major League Baseball op Engelse bodem sinds 2019 toen Boston Red Sox en New York Yankees voor het eerst twee wedstrijden in het Olympisch Stadion speelden. Beide duels werden bijgewoond door zo’n 60.000 toeschouwers.