Tiger Woods geopereerd en niet in levensgevaar na autocrash in Californië
VIDEO/updateGolficoon Tiger Woods heeft bij een auto-ongeluk in de kustplaats Rancho Palos Verdes in Californië zijn beide benen gebroken. De 45-jarige Amerikaan moest door brandweerlieden uit zijn auto worden gehaald nadat hij over de kop was geslagen. De golfer is bij kennis na een spoedoperatie aan zijn rechterbeen, melden zijn artsen.
Delen per e-mail
In het ziekenhuis bleek de schade, naast de breuken in zijn benen, mee te vallen. In een statement op Twitter laat het team van Woods weten dat de golfer is geopereerd aan zijn rechteronderbeen en enkel en dat hij inmiddels herstellende is van de operatie. Zijn team bedankt de dokters, hulpdiensten en het ziekenhuis voor alle hulp.
‘Harder dan normaal’
Woods reed ‘harder dan normaal’ toen hij met zijn auto rond 07.00 uur lokale tijd van de weg raakte, meldden autoriteiten van het district Los Angeles gisteren tijdens een persconferentie. Hij zou de rand van de weg hebben aangetikt en een boom hebben geraakt. Uiteindelijk sloeg zijn auto over de kop.
De autoriteiten bevestigden dat de golfer met zware verwondingen aan zijn benen was aangetroffen door de hulpdiensten. Hij zat bekneld, maar kon door de brandweer worden bevrijd en naar het ziekenhuis worden gebracht. Volgens de politie was Woods bij bewustzijn en aanspreekbaar toen ze bij hem kwamen. Het ongeluk zou niet zijn veroorzaakt omdat Woods onwel was geworden of onder invloed zou zijn geweest: ‘Daar is geen enkel bewijs voor’.
Pinnen en schroeven
Bij de crash waren verder geen andere voertuigen betrokken. De auto van Woods, waar hij alleen in zat, raakte zwaar beschadigd. De golfer verbleef in de regio vanwege het jaarlijkse Genesis Invitational Tournament op de Riviera Country Club in Pacific Palisades.
Bij het ongeluk verbrijzelde Woods zijn enkel en liep hij een open beenbreuk op. Volgens de artsen zijn pinnen en schroeven aangebracht in de beschadigde botten van de atleet, wat tot een stabilisatie van zijn verwondingen heeft geleid.
Een ambtenaar van het Los Angeles Sheriff’s Department, James Powers, vertelde dinsdagmiddag aan Fox News dat Woods’ voertuig voor de crash op de verkeerde weghelft reed. ,,Het is een soort helling naar beneden, en er zijn ook een paar scherpe bochten. Hij stak de middenberm over en reed aan de andere kant van de weg tegen de stoeprand op. Vervolgens kantelde hij in de struiken.’’
Het kostte de politie ongeveer zes minuten om ter plaatse te komen. In gesprek met Fox zei Powers niet uit te gaan van wangedrag achter het stuur. ,,Die weg is een soort van steile klim, en hij kwam naar beneden. Snelheden kunnen dan toenemen”, zei hij.
Geen alcohol
In 2017 werd de golfvedette nog aangehouden toen hij slapend achter het stuur van zijn auto werd aangetroffen. Woods verklaarde later dat hij voorgeschreven medicijnen had gebruikt en daarbij de mogelijke bijwerkingen over het hoofd had gezien.
Woods won in 2019 voor de vijfde keer de Masters en staat nu op vijftien overwinningen in Majors, drie minder dan recordhouder Jack Nicklaus. De topgolfer liet maandag nog weten dat het hoogst onzeker is of hij in april kan meedoen aan de Masters. In december onderging hij namelijk voor de vijfde keer een rugoperatie en hij twijfelde of hij tijdig hersteld zou zijn. ,,Mijn God, ik hoop dat ik erbij kan zijn, maar ik weet echt niet of het gaat lukken. Ik moet zuinig zijn op mijn rug, want ik heb er maar één”, liet Woods eerder weten.
De Masters staan gepland voor 8 tot en met 11 april. Woods was sowieso al niet meer van plan om voor die Major nog andere toernooien te spelen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMSuper Bowl
Dit is de man die alles heeft en daarom door zoveel mensen wordt gehaat
Tom Brady is de absolute vedette van de komende Super Bowl, de finale van de American Football-competitie. De quarterback van de Tampa Bay Buccaneers wordt door velen gezien als beste speler ooit. Zijn naam mag moeiteloos prijken op het lijstje met sporticonen als Tiger Woods, Roger Federer en Lionel Messi, maar wie is dit buiten de Verenigde Staten toch vrij onbekende fenomeen? -
PREMIUMEK judo
Strijd om olympisch judoticket nadert ontknoping: ‘Voor mij is dit niet spannend’
De EK judo, vanaf vandaag tot en met zondag in Lissabon, zijn voor de Nederlandse judoka’s meer dan een titelstrijd. Het is het laatste moment dat meetelt in enkele uiterst spannende onderlinge duels om kwalificatie voor de Olympische Spelen. In drie gewichtsklassen moet de beslissing nog vallen. -
Nederlandse vrouwen al met drie boten naar finale EK roeien
Op de eerste dag van de Europese kampioenschappen roeien in het Italiaanse Varese hebben de Nederlandse vrouwen zich met twee boten verzekerd van een plaats in de finale. Dat geldt voor de dubbeltwee en de vier-zonder. In beide gevallen kwalificeerden de sporters van TeamNL zich door eerste te worden in hun heat. -
Márquez kan na ‘negen moeilijke maanden’ eindelijk zijn rentree maken
Zesvoudig wereldkampioen Marc Márquez kan eindelijk zijn wedstrijdrentree maken in de MotoGP. De artsen hebben hem toestemming gegeven het motorracen weer op te pakken. De Spanjaard uit het fabrieksteam van Honda stond sinds juli vorig jaar aan de kant, hij revalideerde maandenlang van een gecompliceerde armbreuk. -
Tiger Woods na operatie even langs de kant
Golfer Tiger Woods heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en komt voorlopig niet in actie. De vijftienvoudig winnaar van een Major heeft voor deze maand en de volgende zijn deelname aan een toernooi afgezegd.
-
EK judo
Van Dijke verovert Europese titel, schreeuwt het uit en is overtuigd: ‘Ik ga naar Tokio’
Sanne van Dijke is in Lissabon voor de tweede keer Europees kampioene geworden in de klasse tot 70 kilogram. De 25-jarige judoka was in de finale op ippon te sterk voor de Française Margaux Pinot (27). -
Video
Van Roon voelt zich bestolen van olympisch ticket: ‘Het was altijd in mijn nadeel’
Voor Valerie van Roon voelt het alsof ze is bestolen van een olympisch ticket. Dat zei de 22-jarige zwemster na de finale van de 50 meter vrije slag bij het kwalificatietoernooi in Eindhoven. -
Favoriet op Augusta
De Popeye van het golf begint met nieuw wapen aan The Masters
Vandaag begint golfer Bryson DeChambeau aan zijn missie om het belangrijkste major van het golfjaar te winnen. In Augusta is namelijk The Masters van start gegaan. Spierbundel DeChambeau is een van de topfavorieten om het iconische groene jasje te winnen en heeft daarvoor een nieuw geheim wapen.