Van den Assem (31) beëindigt carrière bij Oranje: ‘Een grote anticlimax’
Hockeyster Ireen van den Assem keert niet meer terug in Oranje. De 79-voudig international liep kort voor de Olympische Spelen van Tokio een hamstringblessure op. Zonder Van den Assem veroverde Oranje olympisch goud.
Van den Assem werd met Oranje twee keer Europees kampioen en wereldkampioen in 2018. Ze maakte deel uit van de ploeg die de afgelopen twee edities van de Pro League won.
,,Een grote anticlimax”, zegt de 31-jarige verdedigster tegen hockey.nl. ,,Diep in mijn hart wilde ik me na de Spelen terugknokken. Mijn gevoel wilde de strijd vol aangaan. Dat zit in mij. Ik hou daarvan. Vechten. Terugkomen uit een geslagen positie. Maar fysiek lukt dat gewoon niet meer. Ik heb mij de afgelopen jaren laten leiden door mijn lichaam. Dat wil ik niet meer.”
Recent maakten Lauren Stam en Malou Pheninckx al bekend dat ze stoppen als international. Caia van Maasakker sloot haar carrière op de Spelen af. Die drie maakten deel uit van de ‘gouden’ ploeg in Tokio. De hockeysters beginnen woensdag aan de nieuwe editie van de Pro League met een thuiswedstrijd tegen België.
Bekijk onze trending sportvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Kenley Jansen emotioneel na mijlpaal in MLB: ‘Ik kom van Curaçao, nooit gedacht dat ik dit zou bereiken’
-
Spanning in hockeyfinales: eerste duels play-offs om landstitel eindigen in balans
De eerste duels in de play-offs om de Nederlandse hockeytitels hebben geen winnaars opgeleverd. Bij de mannen kwam regerend kampioen Bloemendaal bij Pinoké niet verder dan 1-1. Amsterdam speelde in de vrouwenfinale tegen SCHC ook gelijk (2-2). -
PREMIUM1
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
FBK Games past voor ‘bijzondere atlete’ Sifan Hassan het programma aan
-
-
-
Noël van ‘t End loopt medaille mis bij WK judo in Doha
Judoka Noël van ‘t End is er bij de wereldkampioenschappen in Doha niet in geslaagd om een medaille te veroveren in de klasse tot 90 kilogram. In de herkansingen verloor hij in de golden score op straffen van de Cubaan Ivan Felipe Silva Morales. Bij winst had hij nog een bronzen plak kunnen behalen. -
LA Lakers trakteert titelverdediger Warriors op ruime nederlaag in play-offs NBA
Los Angeles Lakers heeft in de tweede ronde van de play-offs in de basketbalcompetitie NBA opnieuw een voorsprong genomen op Golden State Warriors. Na twee uitduels tegen de titelverdediger (1-1) wonnen de Lakers in LA riant met 127-97. Daarmee staat de ploeg van Anthony Davis en LeBron James op 2-1 in de best-of-seven serie.