Waterpolosters grijpen ondanks zege vrijwel zeker naast groepswinst
OKTDe Nederlandse waterpolosters hebben hun derde groepswedstrijd op het olympisch kwalificatietoernooi in het Italiaanse Triëst met ruime cijfers gewonnen van Frankrijk, maar de zege van 15-6 is vermoedelijk niet genoeg om als groepswinnaar naar de kwartfinales te gaan. Italië moet nog spelen tegen het zwakke Slowakije en zal bij een verwachte overwinning als eerste eindigen in de groep.
Delen per e-mail
Wie Oranje treft in de kwartfinales op vrijdag staat nog niet helemaal vast, maar dat wordt zeer waarschijnlijk Kazachstan, dat in de andere groep om de derde en vierde plaats strijdt met Israël. De ploeg van bondscoach Arno Havenga mikt in Triëst op een een ticket voor de Olympische Spelen van Tokio. Om dat doel te bereiken, is winst in de halve finales nodig.
Voor een zekere groepswinst was een ruimere overwinning nodig op de Franse ploeg. Omdat Nederland en Italië in hun onderlinge duel gelijkspeelden, zal het verschil in doelpunten tegen Frankrijk de doorslag geven voor de plaatsen één en twee in groep A. Aangezien Italië met 19-6 had gewonnen van Frankrijk, was een Nederlandse zege met minimaal 14 doelpunten verschil nodig om Italië voor te blijven.
De waterpolosters namen de klus wel serieus en liepen in de eerste periode meteen uit naar een voorsprong van 8-2. In de drie volgende periodes kon de ploeg die hoge productie niet meer evenaren. Frankrijk won zelfs de tweede periode met 2-1. Oranje pakte de derde periode met 3-2 en won de laatste met 3-0. Simone van der Kraats en Dagmar Genee waren aan Nederlandse kant de topscorers met ieder vier treffers. Maud Megens en Iris Wolves noteerden twee doelpunten. Sabrina van der Sloot, Bente Rogge en Brigitte Sleeking scoorden eenmaal.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Bol en Klaver strijden om EK-goud: ‘Ik vind het wel stoer dat ik zoveel pijn kan verdragen’
Om vanavond EK-goud te pakken moeten Femke Bol en Lieke Klaver door een muur van verzuring sprinten. De twee opkomende atletieksterren over de hel die de 400 meter is en hun haat-liefdeverhouding met de pijngrens. ,,Verschrikkelijk.” -
Paniek in hippische wereld: ‘Er gaan paarden dood’
De Nederlandse hippische sportfederatie KNHS is bijzonder bezorgd over de uitbraak van het voor paarden zeer besmettelijke rhinopneumonie-virus in Europa. Bijna alle internationale wedstrijden zijn inmiddels tot eind maart stilgelegd door de internationale organisatie FEI. -
Gut-Behrami wint ook tweede afdaling in Val di Fassa
De Zwitserse skikampioene Lara Gut-Behrami heeft ook de tweede afdaling in Val di Fassa gewonnen. De Zwitserse, gisteren ook al de sterkste, boekte daarmee haar 32ste zege in een wereldbekerwedstrijd. -
Video
Hockeysters winnen in Pro League opnieuw van Duitsland
De Nederlandse hockeysters hebben in de Pro League Duitsland voor de tweede keer dit weekend verslagen. Na de 2-1 van gisteren werd het vanmiddag 3-0 in het Wagener Stadion. -
Ferrari plant rentree in 24 Uur van Le Mans na vijftig jaar
Ferrari keert in 2023 terug met een topauto in de 24 Uur van Le Mans, vijftig jaar na het laatste optreden in de hoogste klasse van de beruchte langeafstandsrace.
-
EK indooratletiek in Torun
Bol, Klaver en De Witte door op 400 meter; geen succes op 800 meter
Femke Bol heeft laten zien dat ze de belangrijkste kandidate is voor het goud op de 400 meter bij de EK indooratletiek in Torun. De 21-jarige Amersfoortse won met speels gemak haar serie en plaatste zich voor de halve finales op vrijdagavond. -
LeBron sneert naar koploper: ‘In computerspelletjes speelden we nooit met Utah Jazz’
Hoewel Utah Jazz dit seizoen de best presterende ploeg in de NBA is, werden de twee spelers van de club die zijn geselecteerd voor de All Star Game pas als laatsten gekozen bij het samenstellen van de teams. LeBron James, de captain van Team LeBron, deelde zelfs een sneer uit naar Utah Jazz. -
Indooratletiek in Torun
Atletieksensatie Bol onbedreigd naar EK-goud op 400 meter
Atlete Femke Bol heeft de hoge verwachtingen helemaal waargemaakt. De 21-jarige Amersfoortse snelde naar het goud in de finale van de 400 meter bij de Europese kampioenschappen indooratletiek in het Poolse Torun.