Apeldoorns jeugdorkest zoekt naar verbinding tijdens optreden in de Grote Kerk
De zomer verbindt. Dat is het thema van het concert dat de Vereniging Apeldoornse Jeugdorkesten zaterdag geeft. Onder de noemer ‘Connecting Summertime’ vertoont de AJO zijn kunsten in de Grote Kerk aan de Loolaan in Apeldoorn.
Het gratis concert van de AJO is voor de inwoners van Apeldoorn en omgeving een toegankelijke en laagdrempelige manier om kennis te maken met het jeugdorkest. Daarbij richt de AJO zich op jongeren in de leeftijd van 8 tot 25 jaar oud, die wel een muziekinstrument bespelen maar nog niet in een orkest spelen.
Tijdens ‘Connecting Summertime’ krijgen zij de mogelijkheid om te ervaren hoe het is om samen met andere muzikanten in een orkest te spelen. De verbinding komt daarnaast ook tot uiting door samen – in orkestverband – muziek te maken.
Verrassingen
Voor de AJO wordt het de eerste keer dat het een concert geeft waarin de focus ligt op jongeren. Het Apeldoornse jeugdorkest kent zaterdag nog een andere primeur. Het concert in de Grote Kerk – waarin plaats is voor 1400 bezoekers – wordt het eerste optreden in een zaal van deze omvang.
Het wordt bovendien een concert vol verrassingen, aldus de AJO. Naast het jeugdorkest treden er op zaterdag 2 juli namelijk diverse andere artiesten op, met verrassende cross-overs naar onverwachte muziek- en cultuurstijlen. Ook het unieke Bätz-Witte orgel van de Grote Kerk wordt daarbij gebruikt.
Het concert van de AJO gaat zaterdag om 14.30 uur van start en duurt tot 16.00 uur.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM1
Slopende steenmarter in je huis of je auto? Dit zijn jullie tips om de marter te weren
Een slopende steenmarter vernielde verscheidene keren de bekabeling van de auto van Floor en Tim uit Apeldoorn. En niet alleen in hun auto: in de buurt waren meer klachten. De steenmarter komt op steeds meer plekken voor. Daarom hierbij jullie eigen tips om leed te voorkomen. -
Wat is een normaal bedrag voor op je spaarrekening? ‘In veel gevallen is 10 procent te weinig’
Budgetteren, sparen en rondkomen: dagelijks hoort budgetcoach Carolien Vos van haar klanten hoe moeilijk dat is en waar mensen tegenaan lopen. Ze deelt deze zomer haar beste tips. Vandaag: een financiële buffer. -
Waarom jongeren als Vinicius (18) wel willen maar niet mogen werken: ‘Kan niks met mijn diploma’
Terwijl de krapte op de arbeidsmarkt toenam in de eerste helft van 2022, werden er verschillende oplossingen geopperd. Toch werd één groep mensen over het hoofd gezien: ongedocumenteerden. Ze wonen hier vaak al jaren, maar mogen niet werken. -
Meer privacy op WhatsApp: voortaan kun je je online-status verbergen en langer berichten wissen
Chat-app WhatsApp wordt op meerdere fronten aangepast om de privacy van gebruikers beter te waarborgen. Zo kun je verbergen dat je online bent en langer je berichten verwijderen. -
MET VIDEO
Auto slaat over de kop na botsing met vangrail op A50 bij Loenen
Een 20-jarige vrouw uit Apeldoorn is zaterdagochtend met haar auto over de kop geslagen op de A50. De auto belandde op zijn dak op de weg. Het ongeval vond ter hoogte van de afrit Loenen plaats.
-
Scooter botst op auto in Uddel, scooterrijder naar het ziekenhuis
Een scooterrijder is gewond geraakt bij een botsing met een auto in Uddel. De man is met verwondingen aan zijn rug overgebracht naar het ziekenhuis. -
Scooterrijdster raakt gewond door aanrijding in Apeldoorn
Een vrouw op een scooter is zaterdagavond ernstig ten val gekomen in Apeldoorn nadat zij aangereden werd door een automobilist. De vrouw is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. -
PREMIUM
Waarschuwing voor gevaarlijke situaties door steile bodems bij zwemplassen: ‘Let een beetje op elkaar’
De provincie Gelderland waarschuwt voor mogelijk plotselinge steile bodems in zwemlocaties. Door de aanhoudende droogte is de waterstand in een groot aantal zwemlocaties en recreatieplassen gedaald. En dat heeft gevolgen voor de diepte van de oevers. Leisurelands, beheerder van flink wat van die gebieden, vindt de oproep terecht.