Milieuvervuiling door autobanden in 2050 opgelost, zegt Michelin
Over 30 jaar zullen autobanden niet langer het milieu vervuilen. Dat belooft Michelin, een van de grootste bandenfabrikanten ter wereld.
Delen per e-mail
Autofabrikanten maken al steeds vaker gebruik van ecologisch verantwoorde materialen, zoals kurk of kunststoffen van gerecyclede petflessen. Maar bandenfabrikant Michelin kondigt nu aan vanaf 2050 alleen nog maar volledig duurzame banden te produceren. Alle autobanden zijn dan gemaakt van volledig hernieuwbare, gerecyclede of uit de natuur afkomstige materialen.
Het wordt nog een hele klus om dit te realiseren, want autobanden zijn behalve uit rubber ook opgebouwd uit metaal, vezels, weekmakers en andere materialen die de structuur van de band zowel soepel als stevig moeten maken. Denk aan carbon black (zwartsel) en silica (siliciumdioxide). Toch was vorig jaar bij Michelin al zo’n 28 procent van de materialen die het in de banden gebruikt ‘duurzaam’.
Bij de ambitieuze toekomstplannen gaat Michelin onder meer samenwerkingen aan met start-ups als Axens, IFP Energies Nouvelles, Pyrowave en Carbios. En het bedrijf opent over twee jaar in samenwerking met het Zweedse Enviro in Chili een fabriek waar banden gerecycled kunnen worden. Daarbij gaat het voorlopig uitsluitend om banden die gebruikt worden in voertuigen en machines voor het grondverzet, zoals graafmachines. Die banden zijn veel groter en massiever, dus loont het nog meer om die te recyclen.
Michelin presenteerde in 2017 het concept van een toekomstige autoband met de naam Vision. Die band is gelardeerd met sensoren die onder meer zijn conditie in de gaten houden. Hij heeft ook een speciale structuur waardoor er geen lucht in gepompt hoeft te worden en hij dus nooit meer lek kan raken. Middels een 3D-printer kun je het profiel van deze Vision-band in de toekomst naar wens wijzigen, beloofde Michelin. Dezelfde band verander je hiermee in een handomdraai van een zomerband in een winterband.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Indianenstam wil dat de legendarische Jeep Cherokee van naam verandert
De Jeep Cherokee, een legendarisch model van de Amerikaanse autofabrikant, moet mogelijk van naam veranderen. De Cherokee-stam, een bevolkingsgroep van inheemse Amerikanen, vindt het namelijk de hoogste tijd dat bedrijven en sportteams zich van hun naam gaan ontdoen. -
Verderop gaan wonen kost met deze verhuiswagen 330.000 euro
Een Amerikaanse makelaar heeft een 139 jaar oud huis zes blokken binnen San Francisco laten verhuizen. De rekening van het verhuisbedrijf bedraagt 330.000 euro, maar daarvoor konden wel alle spullen gewoon blijven staan. -
Mercedes C-klasse wordt ruimer en slimmer
De nieuwe, alweer vijfde generatie van de Mercedes-Benz C-klasse is qua design geen grote verrassing, maar zijn grote beeldschermen zijn indrukwekkend. Ook op andere punten loopt hij technisch voor op de concurrentie. En hij biedt meer zitruimte dan voorheen. -
Tachtiger rijdt 191 kilometer per uur om vaccinatie te halen
In het Franse departement Bas-Rhin is gisteren een 88-jarige man geflitst, terwijl hij met 191 kilometer per uur over de weg scheurde. De man verdedigde zijn rijstijl met het argument dat hij te laat was voor zijn vaccinatie tegen het coronavirus. -
Verkiezing ‘Elektrische Auto van het Jaar’ kent deze keer drie winnaars
De Volkswagen ID.3, Tesla Model 3 en Audi E-tron zijn alle drie gekozen tot Elektrische Auto van het Jaar. Zij zijn elk winnaar in een aparte categorie in de jaarlijkse verkiezing die georganiseerd wordt door de Vereniging Zakelijk Rijders, in samenwerking met Eneco eMobility, LeasePlan en AutoWeek.
-
PREMIUM
Den Haag legt schuld van aanrijdingen met pollers bij bestuurders: ‘Belachelijk, er kunnen mensen doodgaan’
Het grootste deel van de aanrijdingen met pollers in Den Haag is de schuld van de bestuurders die bijvoorbeeld het rode licht en de bebording negeren. Dit antwoordt het Haagse gemeentebestuur op vragen hierover vanuit de raad. -
Te koop: de Porsche waar Maradona vaak te hard mee reed
Afgelopen jaar nam de voetbalwereld afscheid van Diego Armando Maradona (60). Even interessant als zijn carrière, zijn de auto’s waar de Argentijnse profvoetballer in reed. Zijn Porsche 911 Carrera uit 1992 wordt binnenkort mogelijk voor 150.000 à 200.000 euro verkocht. Best prijzig voor dit verouderde type, maar het feit dat de ster er - vaak veel te hard - mee gereden heeft, drijft de prijs behoorlijk op. -
PREMIUM
Opel Vectra valt tegen, man steekt 9 keer in op garagehouder: eis 4 jaar cel
,,Hij stak mij met zijn woorden”, vertelde A. (26), de man die volgens Justitie in Megen een garagehouder probeerde te doden met een mes. ,,Daarom heb ik bewust terug gestoken. Niet met woorden: ik ben geen prater.”