Volkswagen roept 56.000 Golfs terug wegens softwareproblemen
Volkswagen roept 56.000 Golfs terug om softwareproblemen op te lossen die het infotainmentsysteem en de achteruitrijcamera beïnvloeden.
Delen per e-mail
Het gaat om Golf Mk8-modellen die zijn gemaakt tot juli 2020, aldus een woordvoerder van het bedrijf. Hij voegde er ook aan toe dat de terugroepactie niet verplicht is, maar op vrijwillige basis is. VW moest vorig jaar de introductie van de nieuwe Golf nog uitstellen vanwege een softwareprobleem.
De Frankfurter Allgemeine Zeiting (FAZ) meldt dat een van de problemen de aanraakgevoelige balk voor het aanpassen van het radiovolume betreft. Ook zou de klimaatregeling in het infotainmentsysteem ‘s nachts onverlicht zijn, waardoor dit effectief onbruikbaar is. VW zou deze verlichting niet achteraf kunnen of willen inbouwen, waardoor dit probleem niet hersteld zou worden, aldus de FAZ.
Na het nieuws van de publicatie over de terugroepactie daalden de VW-aandelen volgens Reuters met 1,6 procent. Toch veroorzaakt de terugroepactie vermoedelijk niet meer dan een rimpeling in het succesverhaal van de Golf 8. De auto is onlangs uitgeroepen tot bestverkochte auto van Duitsland én heel Europa met meer dan 312.000 verkochte exemplaren.
Importeur
,,Het gaat hier om een vrijwillige servicemaatregel van de Golf 8 die in de tweede helft van december al is gestart en het gaat hier dus niet om een terugroepactie‘’, meent Luuk Hoogezand van de Nederlandse VW-importeur Pon’s Automobielhandel in Leusden.
,,Bij een servicemaatregel worden de werkzaamheden, die onder deze maatregel vallen, aan de klant aangeboden als de auto bij de werkplaats komt voor een bandenwissel of servicebeurt. De klant bepaalt uiteindelijk zelf (dat geldt overigens in Nederland ook bij een terugroepactie) of deze werkzaamheden mogen plaatsvinden.‘’
S-Klasse
Ook de nieuwe Mercedes S-Klasse moet terug naar de dealer. Het gaat om zo'n 1400 exemplaren die nu al zijn uitgeleverd aan klanten. Het probleem is een mogelijke overbelasting van de trekstangen van de besturing, wat kan leiden tot ongevallen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Grootse plannen bij Renault: beroemd ‘Vijfje’ herleeft als elektrisch model
De Renault 5 komt terug: zojuist wekte de Franse automaker het beroemde model weer tot leven in de vorm van het studiemodel ‘5 Prototype’. Uiteindelijk verschijnt het nieuwe ‘Vijfje’ daadwerkelijk op de weg als volledig elektrische auto, als onderdeel van een reeks grote vernieuwingen bij Renault. -
Kleurrijkste auto aller tijden keert nog één keer terug, maar is niet te koop
De Nederlandse importeur van Volkswagen brengt de kleurrijkste auto uit de geschiedenis voor één keer terug. De Polo Harlekin (Duits voor Harlekijn) van 2021 is echter, in tegenstelling tot het origineel, niet te koop. Hij is slechts bedoeld als opkikkertje in een tijd waarin de vrolijkheid soms ver te zoeken is. -
Legendarische brandweerauto keert na halve eeuw terug in Gorinchem
Gorcumse brandweerlieden hebben hun 50 jaar oude autospuit terug, nadat die jarenlang in Polen dienst heeft gedaan. Zij gaan de legendarische brandweerauto in originele staat restaureren. -
Afghanistan gaat ‘prostitutienummer 39' van kentekenplaten weren
De Afghaanse autoriteiten doen nummerborden in de ban met het nummer 39. Dat nummer wordt al lange tijd in verband gebracht met prostitutie. Daardoor kleeft zo’n stigma aan de ‘39' dat Afghanen naar verluidt flinke sommen smeergeld betalen om het niet op hun kentekenplaat te krijgen. -
Formule 1-team en ‘sportieve’ e-auto’s: Alpine wordt nu een écht automerk
De Franse autobouwer Alpine draait nu alleen nog op de A110, een moderne versie van een klassieke sportcoupé. Maar als het aan moederbedrijf Renault ligt, groeit Alpine de komende jaren uit tot een ‘volwaardig merk’ met sportief getinte, volledig elektrische auto’s én een eigen F1-team.
-
Automobilist onder invloed van cocaïne probeert aan vijf politiewagens te ontkomen
Een Belgische automobilist (42) heeft voor nachtelijke opschudding gezorgd in een buitenwijk van Barcelona. Tijdens een achtervolging probeerde hij, onder invloed van cocaïne, tenminste vijf politiewagens van zich af te schudden. -
Softwareprobleem: elektrische Volkswagen komt in uitgeklede vorm op de markt
De langverwachte elektrische Volkswagen ID.3 komt toch deze zomer op de markt, maar wel met minder digitale functies. De oorzaak zit ’m in een lang door VW ontkend softwareprobleem. -
Volkswagen stopt levering nieuwe Golf wegens softwareprobleem
Volkswagen is met onmiddellijke ingang gestopt met de levering van de nieuwe Golf. De auto heeft een softwareprobleem, met gevolgen voor de veiligheid.