Waarom sommige auto’s in China langer zijn dan bij ons
Diverse automodellen zijn in China langer dan in Nederland. Op de Chinese markt bestaan onder meer van de Land Rover Evoque, Mercedes-Benz C-klasse en de Peugeot 508 speciale L-versies. Wat is de reden en waarom komen die verlengde auto’s niet bij ons op de markt?
Het lijkt nogal tegenstrijdig dat autofabrikanten speciaal voor China extra lange versies van hun modellen ontwikkelen. De doorsnee Chinese consument is immers niet langer dan de gemiddelde Europeaan. En toch rijden automobilisten in het grote Aziatische land het liefst met een extra ‘L’ op hun kofferklep.
Dat heeft ten eerste te maken met status: met een verlengde auto kun je aan je medemens laten zien dat het je voor de wind gaat. Hoe langer de auto, hoe beter je het voor elkaar hebt. Die boodschap slaat aan in het steeds welvarender wordende China. Daarom zetten de meeste autofabrikanten ook duidelijk op de achterkant van de modellen dat het om een verlengd exemplaar gaat.
Het tweede argument voor de populariteit van langere modellen zit hem in de praktische voordelen: vaak is vooral de wielbasis (de afstand tussen de voor- en achterwielen) langer gemaakt en die extra centimeters komen ten goede aan de beenruimte van de passagiers achterin. Die zitten in de langere auto’s simpelweg rianter. Zo is de Chinese Range Rover Evoque L met een lengte van 4531 millimeter een volle 16 centimeter langer dan het ‘normale’ exemplaar in de Nederlandse showrooms: exact 12,5 centimeter daarvan zien de inzittenden op de achterbank terug in extra ruimte voor hun benen.
Geen directielimousines
De verlengde modellen worden echter niet per definitie gebruikt als directielimousines, waar een hardwerkende eigenaar achterin zit terwijl een chauffeur de auto bestuurt. Het overgrote deel van de Chinese kopers van dit soort auto’s zit namelijk zelf achter het stuur. Daarom brengen fabrikanten – in tegenstelling tot bij ons – niet alleen langere versies uit van hun luxe topmodellen (denk aan Mercedes-Benz met de S-klasse of BMW met de 7-Serie), maar verschijnen er ook L-varianten van compactere modellijnen, zoals de Audi Q3 en de Peugeot 508.
Dat de verlengde auto’s niet in Nederland te koop zijn, is niet gek. De vraag naar dit soort auto's is in Europa veel kleiner en dus is het voor fabrikanten te duur om ze te produceren. Omdat de Chinese markt op dit vlak juist heel groot is, zijn de lokale productielijnen vaak aangepast om de langere exemplaren te kunnen bouwen. Bovendien zou een verlengde Mercedes-Benz C-klasse – om maar een model te noemen – te veel in het vaarwater van de grotere E-klasse kunnen komen. Hoewel extra beenruimte voor veel Nederlanders zeer welkom is, hoeven we in ons land dus niet zo snel op de L-modellen te rekenen.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
China mag deze Range Rover niet meer kopiëren
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
Welke gegevens slaat de binnenkort verplichte black box in je auto op?
In vliegtuigen wordt al tientallen jaren een zwarte doos geïnstalleerd en vanaf juli 2024 is zo'n controlekastje ook verplicht in alle nieuwe auto’s. Maar wat is nu precies zo'n Event Data Recorder en wie mag deze gegevens allemaal inzien? -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
Dit zijn de twintig zuinigste auto’s van Nederland
Het brandstofverbruik is bijna net zo belangrijk als de nieuwprijs van een auto, aangezien dat in de loop der jaren veel geld kan kosten. Dit zijn de twintig zuinigste hatchbacks, tien met benzine- en tien met dieselmotor.
-
TEST
Waarom dit al jaren de best verkochte Mercedes is (ondanks z’n hoge prijs)
-
-
-
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
Chinese elektrische SUV komt verbazingwekkend goed uit crashtest EuroNCAP
Chinese auto’s waren jarenlang geen succes in Europa omdat hun kwaliteit veel te wensen over liet. De Landwind bijvoorbeeld, kwam destijds belabberd uit botsproeven en is uiteindelijk hier van de markt verdwenen. Maar de nieuwe MG ZS, inmiddels in Nederland te koop voor 29.900 euro, bewijst dat de Chinezen hun lesje geleerd hebben.