Boa's beginnen op 1 januari proef met wapenstok
Boa's mogen vanaf 1 januari bij wijze van proef een wapenstok gaan dragen. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid vandaag weten: ,,Alle inzet is erop gericht om te starten met deze pilot op 1 januari."
Delen per e-mail
Minister Grapperhaus reageert op de oproep van Vakbond BOA ACP en de Nederlandse Boa Bond om juist eerder te beginnen met de pilot. ,,De wens van boa's is mij bekend, mede daarom treden we binnenkort in overleg met politie, Openbaar Ministerie en burgemeesters en kijken we of de pilot kan beginnen op 1 januari. Ik wil echt vaart maken met het uitvoeren van de afspraken." Er hebben zich 22 gemeenten ingeschreven voor de pilot, laat het ministerie weten. Daarvan zijn er volgens de Nederlandse Boa Bond nu zo'n 11 geselecteerd om mee te doen, waaronder Amsterdam.
Volgens de bond was de afspraak met het ministerie dat de pilot dit najaar van start zou gaan. ,,De afspraak was het najaar, wat mij betreft is dat niet 1 januari", aldus de voorzitter van de Nederlandse Boa Bond, Ruud Kuin. ,,Het hele proces loopt al een tijd vertraging op. Maar ik had wel gehoopt dat de pilot in november alsnog van start zou kunnen gaan."
Handhaven coronamaatregelen
De bonden willen graag zo snel mogelijk dat boa's een wapenstok krijgen omdat ze verwachten dat agressie in deze coronatijd verder toeneemt. Ze voorzien vooral problemen met twee coronamaatregelen: de handhaving van het verbod op alcoholbezit na 20.00 uur en samenkomsten met meer dan vier personen.
De voorzitter van het Veiligheidsberaad, Hubert Bruls, kondigde al aan dat er per direct sneller wordt opgetreden als mensen de coronaregels overtreden. Na één waarschuwing volgt direct een boete. Kuin: ,,Zolang boa's zonder wapenstok op straat lopen, denken ze wel twee keer na voor ze op een groepje dronken jongeren afstappen. Wij voorzien dan ook dat er juist minder gehandhaafd zal worden op deze twee maatregelen."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Marwa (22) met wijnfles bewusteloos geslagen op drukke dag in Vondelpark: ‘Dat iemand zoiets doet’
Een 22-jarige vrouw is woensdag door een man ongewenst aangeraakt bij een uitgang van het Amsterdamse Vondelpark. Na een korte woordenwisseling sloeg hij haar met een wijnfles op haar hoofd, bewusteloos. -
PREMIUM
Hoe Atif S. betrokken raakte bij het grootste drugstransport ooit
Hij zit in de cel omdat hij voor 600 miljoen euro aan cocaïne zou ophalen. Hoe raakte de 28-jarige Atif S. uit Vlaardingen betrokken bij het grootste drugstransport naar Europa ooit? ,,Het verrast mij niet”, zegt een jeugdvriend. -
PREMIUM
Advocaat van verdachten bij grootste heroïnesmokkel ooit: ‘Ze zijn misbruikt’
De twee broers (60 en 62) uit Sint Willebrord die worden verdacht van betrokkenheid bij de grootste heroïnesmokkel die ooit is ontdekt in Nederland, zeggen dat ze niet schuldig zijn. -
Jongetje (4) overleden na aanrijding door automobilist zonder rijbewijs
Een 4-jarige jongen is gistermiddag om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto in Hoogezand (Groningen). De bestuurder van het voertuig, een 18-jarige man zonder rijbewijs, is aangehouden en verhoord. -
VIDEO
Opnieuw schade door vliegtuig in Meerssen, landend toestel blaast pannen van dak
Opnieuw heeft een vrachtvliegtuig tijdens de landing op Maastricht Aachen Airport (MAA) schade aangericht in het Limburgse Meerssen. Dakpannen werden weggeblazen van een woning en kwamen op straat terecht. Er zijn geen gewonden gevallen.
-
PREMIUMColumn
Het openen van terrassen zou ruimte in steden geven, waar gewoon te weinig groen is
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
PREMIUM
Huisarts Rob Elens stuurt patiënten weg zonder coronaprik als ze geen verklaring willen tekenen
Huisarts Rob Elens in het Limburgse Meijel weigert zijn patiënten te vaccineren tegen corona als ze niet een brief ondertekenen die hen wijst op de werking en risico’s van het vaccin AstraZeneca. De Inspectie van Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) stelt dat een arts dit niet mag doen. -
PREMIUM
Sekswerkers komen met ‘peepshow op wielen’ naar Den Haag: ‘We worden behandeld als kleuters’
Vanaf volgende week mogen we weer naar de schoonheidsspecialist en naar de kapper, maar sekswerkers zijn uitgezonderd van de versoepelde coronamaatregelen. Zij protesteren dinsdag in Den Haag tegen de beslissing van het kabinet om sekswerk als contactberoep uit te sluiten.