Getuige liquidatie steekt zichzelf ten einde raad in brand voor gemeentehuis Oss en overlijdt
De dakloze Arie den Dekker (54) uit Oss, die zichzelf vanmorgen voor het gemeentehuis in Oss in brand stak, is vanmiddag in het ziekenhuis overleden. Den Dekker was twee jaar geleden getuige van een liquidatie en had de politie daarover getipt. Daarna werd een brandbom bij hem naar binnen gegooid: het begin van een langlopend conflict met de gemeente en andere instanties over woonruimte.
Arie den Dekker lag bijna twee jaar in de clinch met de gemeente en andere instanties over woonruimte, nadat hij in 2018 een getuigenis had afgelegd over de liquidatie op Peter Netten in Oss. In september 2018 werd daarom mogelijk wraak op hem genomen. Toen brandde het huis dat hij van de gemeente huurde compleet uit nadat er een brandbom naar binnen was gegooid.
Het huis werd daarna gesloopt en Den Dekker werd door justitie ter bescherming op verschillende plekken buiten Oss ondergebracht. In april vorig jaar werd dit programma abrupt beëindigd en stond de man op straat.
De man heeft daarna tal van acties gevoerd om zijn problemen onder de aandacht te brengen en opgelost te krijgen. Hij werd veroordeeld voor het gooien van eieren tegen de ramen van het gemeentehuis en door het werpen van rotte vis in de centrale hal. Ook overgoot hij zich meermalen met koeienmest onder het motto: ‘Ik word hier als stront behandeld’.
Een keer eerder overgoot hij zich met benzine en dreigde hij zichzelf in brand te steken. ,,Ik heb een harde les geleerd”, zei hij begin deze maand nog in een interview. ,,Gewoon je mond houden en niks meer melden bij de politie. Want ze hebben schijt aan je.”
Zwaargewond
Maandagochtend om 07.30 uur kreeg de brandweer een melding dat een man zich voor het gemeentehuis in brand had gestoken. Brandweer, traumahelikopter en ambulances rukten uit.
Marco Vullings, bij wie de man het laatste jaar veel verbleef, vreesde al het ergste. ,,De politie is hier aan de deur geweest. Arie is er heel slecht aan toe. Ze denken dat hij het eind van de dag niet haalt’’, zei hij vanmorgen nog.
De politie liet vanmiddag al weten dat het onderzoek is afgerond en dat het gaat om een ongeluk. ‘Hij heeft een brandbare vloeistof op de stoep bij het gemeentehuis in brand willen steken. Daarbij heeft hij onbedoeld ernstige brandwonden opgelopen’, is de officiële lezing.
Heb jij zelf hulp nodig? Dan kun je contact opnemen met Stichting 113 Zelfmoordpreventie via 0900 0113 (24/7 bereikbaar) en 113.nl.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Bussen geregeld voor vervoeren 200 asielzoekers vanuit Ter Apel
Het is gelukt om tweehonderd asielzoekers in bussen vanuit het aanmeldcentrum in Ter Apel te vervoeren naar opvanglocaties in het Brabantse Budel en het Drentse Vledder, zo meldt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) vanavond. Hierdoor hoeven er geen mensen op stoelen te slapen in de nacht van donderdag op vrijdag. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUMColumn
Wie één mensenleven redt, redt de hele wereld
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.
-
PREMIUMmet quiz
Rekenwonder (82) wil eigen wereldrecord verbreken: ‘Van rekenmachines word je lui’
De 82-jarige Willem Bouman probeert zaterdag in Eindhoven een zesde wereldrecord te vestigen door vrijwel uit zijn hoofd de derdemachtswortel uit een getal van 36 cijfers te trekken. Voor wie het al niet meer kan volgen: een vraag-antwoordje. -
PREMIUMInterview/met video
Coronademonstraties kostten politie 44 miljoen euro, nog jarenlang minder inzet
Coronarellen, demonstraties en het handhaven van maatregelen bezorgden de politie een extreem druk jaar. Agenten maakten samen 800.000 overuren, die de politie 44 miljoen euro kostten en nog jaren ten koste gaan van de inzet. Dat blijkt uit het jaarverslag van de politie, dat vandaag verschijnt. -
PREMIUMmet video
Lily (9) wilde onzichtbaar zijn, maar nu niet meer: tv-kijkers sluiten gepest meisje in hun hart
De 9-jarige Lily Richardson wordt gepest op school. Om haar ‘apenoren’, om haar ‘pluishaar’. Op televisie vertelde ze erover, en stal de harten van de kijkers. Ze wordt overspoeld door lieve reacties en dat doet haar goed.