Grote zoekactie naar sinds 1974 vermiste vrienden Hans en Piet
VIDEOBijna 44 jaar geleden verdwenen de vrienden Hans Martens (20) en Piet Hölskens (21) uit Asten. De politie in de gemeente Deurne start maandag voor het eerst sinds de verdwijning een grote zoekactie.
Volgens dagblad Trouw is er na al die jaren eindelijk een locatie op het oog waar de lichamen van de mannen zouden kunnen liggen.
Martens en Hölskens verdwenen op 16 maart 1974. Ze bezochten een aantal kroegen in de omgeving van Deurne, waaronder de ZanziBar. Ze verlieten dat café om drie uur ’s nachts. Sindsdien zijn ze nooit meer gezien.
Recherchebureau
Dat er nu een locatie op het oog is, is volgens Trouw te danken aan onderzoek van Judith Houben van het particuliere recherchebureau Centaur, dat de afgelopen twee jaar met veel getuigen heeft gesproken maar ook met de mogelijke dader.
De politie gaat ervan uit dat de mannen door een misdrijf om het leven zijn gekomen. Toch gaat het volgens de politie niet om een moorddossier – daar is de zaak immers te oud voor – maar om een vermissing.
Zoekactie
Er wordt vandaag met man en macht gezocht naar de lichamen van Martens en Hölskens en naar de auto van Hölksens, een rode Fiat Coupe 850 met kenteken 15-82-JF.
De politie zoekt onder meer met sonarapparatuur water af. Er wordt gezocht in Liessel, maar de exacte locatie is nog niet duidelijk. Die wordt pas in de loop van de dag bekendgemaakt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
Met video
Gehaktbal van mammoetvlees: ‘Waarom zou je kiezen voor rund, kip of varken?’
Een enorme gehaktbal van gekweekt mammoetvlees. Zachtjes gegaard in de oven en vervolgens met een gasbrander bewerkt voor een sappige bruine kleur. Alleen weet nog niemand hoe deze prehistorische variant van oma’s gehaktbal smaakt. -
Kabinet woest: Heineken en Grolsch gaan nog weken door met blikjes zonder statiegeld
Brouwers Grolsch en Heineken halen zich de woede van het kabinet op de hals, omdat ze ook na 1 april doorgaan met het vullen van blikjes zonder statiegeld. Dat blijkt uit navraag van deze site. Daarmee overtreden zij de wet, stelt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Aangifte tegen de bedrijven dreigt. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
PREMIUM
Slechts een derde van de controles op kinderopvang kijkt naar veiligheid
Slechts bij een derde van de controles op de 16.400 kinderopvangen in Nederland wordt gecontroleerd op het veiligheidsbeleid, waaronder het vierogenprincipe. Dat blijkt uit onderzoek van deze krant. Vorige week liet minister Karin van Gennip nog weten aan dat principe te willen vasthouden, ondanks schreeuwende personeelstekorten.
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
-
-
UPDATE
Kapiteins aangemerkt als verdachte na fataal scheepvaartongeval IJmuiden
De beide kapiteins van de twee vaartuigen die betrokken waren bij het fatale scheepvaartongeval tijdens beloodsing voor de kust van IJmuiden donderdagavond, zijn door de officier van justitie aangemerkt als verdachte. De twee worden verdacht van dood door schuld, meldt een politiewoordvoerder.IJmuiden -
PREMIUMmet video
Uniek experiment met putten moet einde maken aan gruwelijke dood van miljoenen amfibieën
Meer dan een miljoen amfibieën, waaronder héél veel padden, komen elk jaar onnodig aan een gruwelijk einde in putten in onze straten en trottoirs. Door het gladde beton kunnen ze er niet uitklimmen. In Houten wordt gezocht naar een oplossing, met een voor Nederland unieke proef.Houten