Het is Wereldwaterdag: zoveel water kost de productie van jouw broek en shirt
Met videoHet waterverbruik zal niet als eerste door je hoofd schieten als je een shirt koopt bij je favoriete winkel. Maar voor de productie van dat shirt is 2500 liter water verbruikt. Koop je er ook een jeans bij, dan is dat nog eens 7000 liter water. Het is een van de dingen om bij stil te staan op Wereldwaterdag, een initiatief van de VN.
Het zijn duizelingwekkende getallen. Helemaal als je je bedenkt dat we in Nederland gemiddeld vijftig nieuwe kledingstukken per jaar kopen. Onze kast is gevuld met ruim honderdzeventig kledingstukken en daarvan dragen we een derde vrijwel nooit.
Kan dit beter? Ja, er zijn oplossingen die minder belastend zijn voor water en milieu. Denk bijvoorbeeld aan stoffen van paddenstoelen of kombucha. Nieuwsgierig? Het wordt in de bovenstaande video uitgelegd.
Kantelpunt
Dit is een van de afleveringen van de online videoserie Kantelpunt. In Kantelpunt gaan de makers op zoek naar oplossingen voor het klimaatprobleem. Dus: hoe kunnen we met ons eigen gedrag de klimaatverandering weer de goede kant op bewegen? De serie is ingesproken door Sacha de Boer. Kijk hieronder alle afleveringen:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Zelf je bakje meenemen naar de snackbar? Kwestie van wennen: ‘Je betaalt ook voor de verpakking van je tv’
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Asielkinderen verwaarloosd in luxe hotel: ‘Criminelen staan gewoon voor de deur’
De een denkt aan zelfmoord, maar krijgt geen hulp. Anderen lopen rond met wonden, maar krijgen geen dokter te zien. Zestig gevluchte tieners kwijnen weg in een hotel in Oosterhout, blijkt uit onderzoek van deze site. ,,Ik heb traumatherapie nodig om te verwerken wat ik daar heb gezien.”Oosterhout -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Onderwijsvakbonden eisen opnieuw beter salaris en dreigen met staking
Het kabinet moet leraren, onderwijsondersteuners en schoolleiders een beter salaris bieden, eisen onderwijsvakbonden donderdag. De vakbonden stellen hiervoor een ultimatum tot 16 juni. Als het kabinet niet akkoord gaat met de looneis, dan zullen na de zomervakantie collectieve acties en stakingen volgen, dreigen vakbond CNV Onderwijs, de AOb, FNV Overheid en FvOv.
-
PREMIUM1
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
-
-
met video
Twee Poolse vissers vermist, één gewond door ongeval met bootje op de Maas
Door een ongeval met een bootje met drie opvarenden op de Maas, ter hoogte van het Limburgse Heijen, is in de nacht van vrijdag op zaterdag iemand gewond geraakt. Naar twee opvarenden wordt nog gezocht. Het zou gaan om Poolse vissers.Heijen -
PREMIUMColumn
Het openbaar vervoer is nooit gratis, zwartrijders zijn dubbel asociaal bezig
Zwartrijders zijn dubbel asociaal bezig, schrijft Joyce Sylvester in haar wekelijkse column. ,,Gelijk korte metten maken met dit gedrag, zou ik zeggen’’.