‘Neergeschoten oud-profvoetballer Abdellaoui was niet betrokken bij conflict’
De politie heeft op dit moment geen aanleiding te denken dat de vorige maand neergeschoten oud-profvoetballer Yassine Abdellaoui (43) betrokken was bij een conflict. Dat liet een woordvoerster weten na een bericht hierover van het tv-programma EenVandaag.
Abdellaoui werd op 6 februari onder vuur genomen in de Amsterdamse wijk IJburg, waar hij woont. Volgens de politie wordt nog onderzoek gedaan naar het motief achter het schietincident. ,,Een van de scenario’s is dat iemand anders het doelwit was”, aldus de zegsvrouw.
De oud-voetballer zei eerder al dat hij niet het beoogde doelwit was. Hij denkt dat de kogels bedoeld waren voor zijn zwager, aangezien hij werd neergeschoten voor het huis van zijn zus, van wie hij de auto had geleend. ,,Ik kwam de sleutel terugbrengen. Daar hebben ze geprobeerd me neer te schieten, om me af te maken. Toen kwam bij mij in eerste aanleg op: dit is voor mijn zwager. Het is gewoon voor de man van mijn zusje.”
Zijn advocaat verklaarde ook dat de oud-voetballer geen enkel conflict heeft. ,,Hij houdt zich verre van drugshandel of andere misdrijven en is geen onderwerp van een politieonderzoek of zo”, Sanne Schuurman. ,,Hij bouwt gewoon aan zijn trainerscarrière. Het heeft er echt alle schijn van dat hij domme pech heeft gehad.”
Zwaar ongeluk
Ik ben blij dat ik nog leef
De voormalige aanvaller werd in zijn onderbeen geraakt. ,,De kogel is door mijn been heen gegaan en heeft mijn bot geraakt. Met mijn been gaat het nu op zich best oké, maar ik heb nog geen gevoel in mijn voet. De dokteren zeggen dat we pas over een jaar kunnen zeggen hoe het ervoor staat.”
Training geven zit er nog niet in. ,,Het is gewoon klote, maar het is niet anders", vertelt hij. ,,Ik zie het als een zwaar ongeluk. Ik heb gewoon pech gehad, maar ik ben blij dat ik nog leef.”
Miljoenen
In het verleden was de geboren Bosschenaar wel verdachte in een witwaszaak. Hij werd verdacht van het witwassen van 2,3 miljoen euro en de heling van 38.000 dollar uit xtc-handel. Daarvoor kreeg hij aanvankelijk twee maanden voorwaardelijke celstraf. In 2014 later sprak het Hof hem in hoger beroep alsnog vrij. Hij hoopte op miljoenen aan schadevergoeding, maar kreeg alleen 8.000 euro voor de tijd dat hij vast had gezeten (46 dagen in voorarrest).
Abdellaoui speelde als aanvaller voor Willem II, NAC Breda, het Spaanse Rayo Vallecano, NEC en De Graafschap.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Jan (68): 'Energierekening omlaag brengen om rond te komen tijdens mijn pensioen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Jan Zonneveld (68) uit Rotterdam. -
AUTOTEST
Test Hyundai Kona Electric: kleine SUV met grote kwaliteiten
Om de snel groeiende concurrentie weer aan te kunnen, kreeg de Hyundai Kona een opfrisbeurt. Zeker de elektrische versie verdient een plekje op de shortlist. Tenzij je veel spullen of grote passagiers wilt meenemen. -
Oud-voetballer Abdellaoui: Schutter had het gemunt op mijn zwager
De schutter die het gemunt had op oud-voetballer Yassine Abdellaoui wilde eigenlijk de zwager van Abdellaoui vermoorden. Dat zegt de voormalig voetballer tegen het programma EenVandaag. -
PREMIUM
Cashvrij maken zwembad leidt tot bedreiging, personeel wil zelfs stoppen: ‘Te bizar voor woorden’
Meerdere personeelsleden van sportcentrum en zwembad Laco Oude IJsselstreek zijn de afgelopen dagen verbaal bedreigd. Dit omdat boze bezoekers niet accepteren dat er niet meer met muntgeld kan worden betaald, zegt Alex van Broekhoven, manager van exploitant Laco van het Terborgse zwembad. -
‘Vroeger was het regelmatig: je hebt een huurachterstand, je wordt op straat gezet’
Iemand moet het doen, maar waarom gaan mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? Nederlanders met zo’n baan vertellen over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: deurwaarder Mark Hafkamp (55).
-
Lichaam van vermiste Urker stuurman Wilco de Groot (20) gevonden
Het lichaam van de 20-jarige Urker matroos Wilco de Groot is gevonden in het water bij de Noordzeeweg in Rozenburg. Dat heeft de politie bevestigd. Hij was sinds 14 april vermist nadat het schip Mar-Grethe kapseisde. -
Grote inhaalslag voor de horeca, maar prijs biertje blijft stijgen
De horeca herstelt zich in razend tempo van de afgelopen twee coronajaren. ING spreekt zelfs van ‘op volle kracht vooruit’ in een nieuw rapport. De sector is komend jaar alweer terug op pre-coronaniveau, is de verwachting. Ondertussen stijgt de prijs van een biertje door. -
Abdellaoui doet aangifte van schietpartij, politie zoekt getuigen
De politie in Amsterdam weet nog niet of oud-voetballer Yassine Abdellaoui het daadwerkelijke doelwit was van de schietpartij op IJburg, waarbij hij gisteravond gewond raakte. Dat meldt een woordvoerder. Abdellaoui, die in zijn been geraakt werd, doet later vandaag aangifte.