NLAlert voor zeer grote brand bij interieurbouwer: dichte rook over Aalten
videoAALTEN - In een bedrijfspand aan de Vierde Broekdijk op het bedrijventerrein in Aalten heeft vannacht een grote, uitslaande brand gewoed. De brandweer rukte kort voor 23.30 uur met groot materieel uit om het vuur te bestrijden. De productiehal van een winkelinterieurbouwer heeft vlam gevat. De brandweer is nog altijd bezig met blussen.
Delen per e-mail
Er waren geen mensen in het pand toen de brand begon. Volgens een woordvoerder zijn er geen slachtoffers. Ongeveer de helft van het gebouw is verloren gegaan, zo bleek gaandeweg.
Met een NLAlert is de directe omgeving gewaarschuwd tegen de bij de brand vrijkomende rook en andere schadelijk lucht. Het advies is om ramen en deuren zo goed mogelijk te sluiten en ventilatiekanalen dicht te maken. Ook later in de nacht kwam nog steeds veel rook vrij.
Alle bedrijven in de ring Vierde Broekdijk-Dinxperloseweg-Rondweg Zuid zijn tot nader order gesloten omdat ze te lang in de rook hebben gelegen, meldde de brandweer vanochtend.
Interieurbouwer
De brand ontstond in het bedrijfspand van Tritop waar binnen- en buitenreclames en winkelinterieurs worden gemaakt, alsook bewegwijzering en winkelpresentaties. De brandweer heeft Grip1 afgegeven. Zo kunnen korpsen uit de regio worden opgeroepen en samenwerken.
De brandweereenheden gingen gezamenlijk het vuur te lijf. Volgens een woordvoerder stond de helft van het bedrijfspand in lichterlaaie. De hoop was dat de andere helft van het gebouw behouden kan worden.
Zorgen om rook
Ernstige zorgen zijn er over de zeer forse rookontwikkeling uit de brand. ,,Die rook was de reden waarom we een NLAlert hebben uitgestuurd. De rook trekt precies over het dorp Aalten. Die rook is heel dicht. We hebben de inwoners gewaarschuwd.
Er gaan straks meetploegen het dorp in om vast te stellen wat de kwaliteit van de lucht is’’, laat de woordvoerder van de brandweer weten.
Het bedrijfspand is ingesloten door brandweerbluswagens die rondom op de wegen zijn opgesteld.
Volgens getuigen ter plaatse zijn er regelmatig explosies te horen vanuit het pand dat in lichterlaaie staat. Onbekend is waardoor die veroorzaakt worden. Volgens de brandweerzegsman zijn die knallen veroorzaakt door kleine gastanks die in een bedrijf aanwezig zijn. ,,Geen reden om extra zorgen over te hebben.’’
Check de video beelden in onderstaande tweetberichten om een indruk te krijgen van de brand.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Coronablog LIVE | Proef met sneltesten van Groningse studenten, Britse 70-plussers aan de beurt voor vaccin
Het kabinet praat deze week verder over de invoering van een avondklok. Dat melden ingewijden na het overleg zondag in het Catshuis. Het afgelopen etmaal zijn er 5622 nieuwe coronabesmettingen gemeld, fors minder dan vorige week. En in Groningen start een proef met sneltesten van studenten. Ook vandaag volgen we alle ontwikkelingen rond het virus in ons liveblog. Het nieuws van de afgelopen dagen lees je hier terug. -
Spookrijder veroorzaakt meerdere aanrijdingen, bestuurder opgepakt
Een spookrijder heeft vanavond op de N321 tussen Nijega en Drachten meerdere aanrijdingen veroorzaakt. De man is opgepakt door de politie, maar dat ging niet zonder slag of stoot. -
PREMIUM
VIDEO Willem-Alexander tijdens emotioneel werkbezoek: ‘Wie een mens redt, redt de mensheid’
Koning Willem-Alexander was onder de indruk van zijn digitale werkbezoek aan 113 Zelfmoordpreventie. En bij die organisatie kwamen de woorden van de vorst, die in 2018 zijn schoonzus Inés verloor aan zelfdoding, stevig binnen. -
VIDEO Justitie: Lotte (14) kwam door ernstig misdrijf om het leven
De drie verdachten die betrokken zouden zijn bij de dood van de 14-jarige Lotte uit Almelo blijven vast zitten. De rechter-commissaris heeft hun gevangenhouding donderdagmiddag verlengd met twee weken. -
PREMIUM
Lodewijk Asscher: op handen gedragen in Amsterdam, afgedankt in Den Haag
Lodewijk Asscher was het bekendste politieke zondagskind dat het Amsterdamse stadhuis in lange tijd heeft voortgebracht. De PvdA’er zette de stad naar zijn hand. ‘Ik accepteer het als mensen teleurgesteld zijn in wat ik wel en niet heb bereikt.’
-
‘Overheid te laat bij ruim twee derde Wob-verzoeken’
Ministeries zijn in veel gevallen te laat met het verstrekken van documenten die door journalisten en andere derde partijen worden opgevraagd. Dat schrijft RTL Nieuws. -
Coronavirus LIVE | Trump heft reisbeperkingen Europa en Brazilië op, maar Biden wil ze juist aanscherpen
De eerste bewoners van zorginstellingen hebben maandag het coronavaccin toegediend gekregen. Ook huisartsen zullen deze maand toch nog worden gevaccineerd, vanwege de snelle opmars van de veel besmettelijker Britse en Zuid-Afrikaanse variant van het virus. Ook vandaag volgen we alle ontwikkelingen rond het virus in ons liveblog. Het nieuws van de afgelopen dagen lees je hier terug. -
Update Verslagenheid door grote brand Aalten, bedrijfspand verwoest: ‘Het is een ramp’
AALTEN - Een enorme brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een bedrijfspand verwoest in Aalten. Het vuur ontstond bij winkelinterieurbouwer Tritop en sloeg over naar het naastgelegen Virupa, dat gericht is op winkelpresentatie.Het bedrijfspand is verwoest door het vuur, dat inmiddels onder controle is.