OM wil handhaving verbod op motorclub Bandidos: 'Het heeft succes'
Sinds het verbod op de Nederlandse tak van motorclub Bandidos is er minder geweld gepleegd en zijn er, voor zover bekend, geen confrontaties geweest met andere motorclubs. Officier van justitie Toine van de Ven heeft dat vandaag gezegd tijdens het beroep van de Bandidos tegen het verbod. Het verbod heeft succes, zo stelt het Openbaar Ministerie (OM).
,,De voorzichtige conclusie is dat het verbod werkt'', zegt Van de Ven. Er zijn weliswaar na vorig jaar december, toen de rechtbank Utrecht het verbod oplegde, nog geweldsincidenten geweest, maar het aantal en de ernst van daarvan zijn minder dan voorheen.
Het OM wil dat het gerechtshof in Arnhem het verbod handhaaft, zodat er in de toekomst kan worden opgetreden als de clubactiviteiten worden voortgezet. De rechter zei bij zijn uitspraak dat de motorclub gewelddaden pleegt en stimuleert. Geweldsincidenten van leden zouden worden beloond.
Geweld in buitenland
In hoger beroep benadrukken de Bandidos dat de Nederlandse afdeling ten onrechte is afgerekend op geweld dat is gepleegd door leden in het buitenland. Bovendien worden ook Nederlandse chapters (afdelingen) getroffen waarvan geen geweldsincidenten bekend zijn.
Bandidos Motorcycle Club is sinds 2014 in Nederland gevestigd en heeft zogeheten chapters in verschillende steden zoals Sittard, Nijmegen en Utrecht met enkele tientallen leden. Volgens advocaat Marnix van der Werf zijn alle chapters onafhankelijk en gaat het OM onterecht uit van een strak geleide en hiërarchische vereniging.
Motorclub Bandidos kreeg als eerste te maken met een verbod. In juni werd ook Satudarah in de ban gedaan. Het OM werkt nog aan een rechtszaak tegen de Hells Angels. Een eerdere poging van het OM om die club te verbieden, mislukte in 2009. Het gerechtshof in Arnhem beslist uiterlijk op 13 november over aanhouden van het verbod op de Bandidos.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’ -
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent. -
PREMIUMdocumentaire
Evelien is spastisch en zit in rolstoel, maar verlangt naar seks: hoe werkt dat?
Wat doe je als je een lichamelijke beperking hebt, seks en intimiteit schaars zijn, maar je daar wel naar verlangt? De Goudse filmmaker Elsbeth Fraanje legt in een portret de zoektocht van de 53-jarige Evelien naar intimiteit vast. -
PREMIUM
Terrorismeverdachten spraken over Wilders ‘door de kop schieten’, toch komen ze vrij: hoe kan dat?
Een groep Eindhovense terrorismeverdachten komt volgende week (voorlopig) vrij. Zeer opmerkelijk, want ze worden verdacht van het voorbereiden van aanslagen, mogelijk op politici. Of was er juist weinig aan de hand? ,,Deze zaak is voer voor debat, de angst voor moslims leek de rechtszaal binnengeslopen.” -
PREMIUM
Helaas, ook tijdens een bui kan er sprake zijn van droogte
Het plensde van de regen vrijdag. Wordt daarmee de schade van de droogte weer hersteld? Zes vragen en antwoorden.
-
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
video
Rechter verbiedt motorclub Bandidos per direct
Motorclub Bandidos is met onmiddellijke ingang verboden, zo heeft de rechtbank in Utrecht vandaag besloten. Volgens de rechter pleegt en stimuleert de motorclub geweld en worden geweldsincidenten van leden beloond. De club handelt in strijd is met de openbare orde, aldus de rechter. -
Motorbendes 'versnipperen' of zoeken heil in het buitenland
Illegale motorclubs - zogeheten Outlaw Motorcycle Gangs (OMG's) - lijken steeds meer te versnipperen of zich in het buitenland te vestigen. Dat staat in de Voortgangsrapportage Outlaw Motorcycle Gangs 2017 die in handen is van EenVandaag en het ANP ook heeft ingezien. Het aantal leden lijkt ook af te vlakken en daarmee lijkt de stevige inzet van de overheid tegen motorbendes vrucht af te werpen, aldus het rapport.