Omstreden arts (75) na leugens over corona: ‘Er was niet veel doordachts aan’
Homeopatisch arts Piet van Herten, die in opspraak raakte, nadat hij in een interview onder meer had beweerd dat mensen worden ‘vermoord met vaccins’, komt deels terug op zijn uitspraken. ,,Er was niet veel doordachts aan", zei de alternatieve behandelaar uit het Limburgse Maasbree dinsdag voor de camera van L1. ,,Sommige dingen die ik gezegd heb, waren een beetje aan de gechargeerde kant."
Delen per e-mail
De 75-jarige Van Herten werd zondag door NH Nieuws geïnterviewd tijdens een demonstratie tegen coronamaatregelen op het Museumplein in Amsterdam. In weerwil van alle feiten zei hij ook: ,,Laat je niets wijsmaken, er ligt niemand op de ic. De artsen faken alles. Voor iedere patiënt krijgen ze 20.000 euro." De ongefundeerde beschuldigingen leidden tot boze reacties, onder meer van zorgmedewerkers. Deze site onthulde dat de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGJ) onderzoek doet naar de uitlatingen.
Uit het gespreksfragment dat L1 heeft gepubliceerd, valt niet op te maken in hoeverre de man ook inhoudelijk op zijn opmerkingen terugkomt. Hij zei in het interview wel dat hij ‘mensen pijn heeft gedaan die dat niet hebben verdiend.’ De man zou dreigementen hebben ontvangen. De arts was dinsdagmiddag niet te bereiken voor een toelichting.
Homeopaat
Van Herten is homeopaat. Hij staat ook officieel geregistreerd als basisarts. De IGJ is een onderzoek naar hem begonnen, omdat hij als arts geen desinformatie mag verspreiden. Discussie voeren mag, zei inspecteur-generaal Marina Eckenhausen in een reactie tegen de NOS, ‘maar hij mag niet bijdragen aan de verspreiding van leugens.’
Eckenhausen sprak van ‘een slag in het gezicht van al die professionals die op dit moment dag en nacht bezig zijn met het bestrijden van de pandemie.’ De IGJ wilde dinsdag niet verder op de zaak ingaan.
,,We zijn bezig met het onderzoek en willen geen trial by media", aldus een woordvoerster. Ze verwees ook naar privacyregels die de inspectie verhinderen uitspraken te doen over lopende onderzoeken naar individuele medici. Of Van Herten al met de IGJ heeft gesproken, is onduidelijk. Tijdens zijn interview met L1 droeg hij een T-shirt van complotdenker Robert Jensen, met het opschrift: "Media = virus".
Bekijk hieronder onze video’s over de coronaprotesten:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Weer een dagrecord gesneuveld, nu officieel de vroegste lenteweek ooit gemeten
Voor de vierde dag op rij is in De Bilt het datumrecord gebroken. Het werd om 12.30 uur 16,9 graden. En daarmee is nóg een record gesneuveld: niet eerder werden er vijf winterdagen met 15 graden en meer op het hoofdstation genoteerd, meldt Weerplaza. Het is zelfs zo zacht, dat deze week weerkundig gezien het stempel ‘lente’ krijgt. -
PREMIUM
Wagenings succes in de strijd tegen malaria, dankzij Gates-miljoenen
Een Wageningse vinding blijkt zeer succesvol in de strijd tegen malaria, een ziekte waaraan jaarlijkse meer dan 400.000 mensen sterven. Toch moeten de makers wachten voor de vinding op grote schaal kan worden verspreid. -
PREMIUMcolumn
Gehersenspoelde dwazen op Museumplein zullen oprecht gaan geloven dat ze een punt hebben
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
Frank in quarantaine
Weet u nog waar u was vorig jaar rond deze tijd, wat u van plan was, wat u hoopte en vreesde?
Net als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 344. Lees alle eerdere afleveringen hier terug. -
Nieuw initiatief gaat nepnieuws bestrijden met actuele feitenchecks
Nederlanders kunnen vanaf donderdag op één plek terecht voor actuele feitenchecks op het nieuws, bijvoorbeeld op het gebied van corona. De nieuwe The Fact Club is een initiatief van Vereniging De Publieke Zaak en de Universiteit Leiden.
-
poging kindermoord
Ouders (17) van in container gevonden baby aangehouden, ook oma opgepakt
De politie heeft afgelopen woensdag de ouders aangehouden van de baby die in een container in Amsterdam werd gevonden. Het gaat om twee minderjarigen van 17 jaar uit Amsterdam. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Ook de moeder van het minderjarige meisje, de oma van de baby, werd aangehouden. -
‘Veel buitenlandse studenten eenzaam door corona’
Een fors deel van de internationale studenten in Nederland heeft zich het afgelopen halfjaar eenzaam gevoeld. Voor studenten die zo nu en dan wel fysiek les hebben gekregen op de campus, geldt dat minder. -
Hema teleurgesteld: ‘Twee mensen per 10 minuten? Daar hebben we níets aan’
De manier waarop het kabinet winkelen op afspraak mogelijk maakt is teleurstellend, vindt Hema. Zo mogen er per verdieping van een winkel maar twee klanten naar binnen en dat maximaal zes keer per uur. ,,Als dit het is, twee mensen per tien minuten, dan hebben wij daar helemaal niets aan”, aldus een woordvoerster. ,,Ook voor klanten is dit een tegenvaller.”