‘Spaanse agenten naar Nederland vanwege gewelddadige dood Carlo (27) op Mallorca‘
VIDEOAcht Nederlanders die ervan worden verdacht betrokken te zijn geweest bij de dood van een 27-jarige landgenoot een week geleden aan het strand van Palma de Mallorca, worden volgens plaatselijke media heel snel ingerekend. Spaanse agenten van de afdeling moordzaken zouden op het punt staan naar Nederland te vertrekken. Een rechtbank in Palma vaardigt volgens Última Hora woensdag arrestatiebevelen uit.
De Spaanse agenten zouden de aanhoudingen al voorbereiden met Nederlandse collega’s, aldus de media in Palma. Maar het Nederlandse Openbaar Ministerie wacht naar eigen zeggen in deze zaak nog steeds op verzoeken van de Spaanse justitie. Ondertussen maakt justitie in Palma zich volgens plaatselijke media zorgen over ‘het leger van advocaten’ dat de verdachten en hun familie zouden hebben ingeschakeld om hun overlevering aan Spanje te voorkomen. Ze zouden raadslieden in Nederland én op Mallorca hebben ingehuurd.
Urenlang verhoor
Het gaat om de aanhouding van acht geïdentificeerde betrokkenen die Mallorca afgelopen donderdag spoorslags Mallorca verlieten. Vier andere verdachten zijn nog niet geïdentificeerd volgens de politie op het eiland. De enige aanhouding in de zaak was vrijdag op het vliegveld van Palma. Maar deze verdachte is na een urenlang verhoor vrijgelaten, omdat op de beelden waar de politie over beschikt, te zien zou zijn dat hij het slachtoffer uit Waddinxveen niet heeft geslagen of geschopt.
Volgens mediaberichten hebben twee van de dertien betrokkenen Carlo in de nacht van afgelopen dinsdag en woensdag tegen het hoofd geschopt, nadat hij elkaar was geslagen en ineengezakt. Het slachtoffer overleed zondag in en ziekenhuis als gevolg van zwaar hersenletsel. De zwaarste aanklachten zouden zich dan ook op twee van de dertien verdachten richten.
Het Nederlandse Openbaar Ministerie bevestigt in afwachting te zijn van een rechtshulpverzoek uit Spanje. Pas als dat er is, kan de Nederlandse politie eventueel verdachten aanhouden. Een woordvoerder van Policia Nacional op Mallorca laat weten alle papieren voor te bereiden. ,,Dat loopt via de rechter en neemt enige dagen in beslag”, zegt hij tegen deze site. De Spaanse politie heeft het korps in Nederland geïnfomeerd wie de verdachten zijn. Hun namen zijn dus bekend.
Bewakingscamera's
De groep toeristen uit Nederland in de leeftijd van 18 tot 20 jaar werd een week geleden uit een kroeg gezet en ging vervolgens aan het strand te keer tegen willekeurige voorbijgangers. Ze pleegden mishandelingen en richten zich ook op een groepje van vijf landgenoten die allemaal gewond raakten en van wie er een is overleden. De politie heeft langs het strand van Palma permanent bewakingscamera’s en heeft beelden van de fatale mishandeling. Op de plek waar het slachtoffer tegen de grond werd geslagen, leggen toeristen bloemen.
Heeft u tips over deze zaak? Mail: internet@ad.nl
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
PREMIUM
Epe had dronken ambtenaar niet mogen ontslaan, rechter onverbiddelijk in beroepszaak
Hij gebruikte cocaïne en de politie had hem al twee keer van de weg gehaald voor rijden onder invloed. Toen hij als ambtenaar dronken in een online bewonersbijeenkomst met burgers verscheen, besloot de gemeente Epe hem op staande voet te ontslaan. Ten onrechte, vindt het Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden nu. -
Rijn nadert laagste waterstand ooit
De Rijn bij meetpunt Lobith (eigenlijk bij Tolkamer) staat nog maar enkele centimeters boven de laagste waterstand ooit. Dat was op 29 oktober 2018, toen de Rijn zakte naar 6,49 meter boven NAP. Nu staat de rivier op 6,53 meter boven NAP op dezelfde plek. Rijkswaterstaat verwacht dat dit peil de komende dagen verder zakt, want er wordt niet veel regen voorzien in het stroomgebied van de rivier. -
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om? -
Update
Verdachten van doodschoppen Carlo (27) komen uit Hilversum en omgeving, twee van hen melden zich
Zeker twee verdachten van de fatale knokpartij op Mallorca hebben zich gemeld bij de Nederlandse politie. Justitie kan voorlopig niets, aangezien het rechtshulpverzoek vanuit Spanje nog niet binnen is. De twee verdachten horen bij een groep van negen mannen die betrokken zouden zijn bij het doodschoppen van Carlo Heuvelman (27) uit Waddinxveen. De groep verdachten komt uit Hilversum en omgeving, bevestigen bronnen tegen deze site.
-
PREMIUMWaarvan Akte
De vette winst die ze met hun slinkse actie voor ogen hadden, kunnen ze op hun buik schrijven
Waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk, opgetekend door journalist Johan Nebbeling. Deze week gaat het opzetje met een vreemd luchtje niet door. -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen. -
Scholier (15) aangehouden voor wurgen vier medeleerlingen tijdens ‘stikspel’
Het Openbaar Ministerie in Amsterdam heeft begin deze maand een 15-jarige jongen laten aanhouden die vier scholieren buiten bewustzijn zou hebben gebracht tijdens het zogeheten stikspel, ook wel ‘choking game’ genoemd. Justitie maakt zich grote zorgen om de toenemende populariteit van het spel.