Waarom de boodschap van 'Dr. Phil' Willem-Alexander nu wél landde
kersttoespraakAnderhalf miljoen mensen keken gisteren naar de zevende kersttoespraak van koning Willem-Alexander. Wat ze zagen was een kleine revolutie in woord en beeld. Weg was de houterige monarch.
Televisiekijkend Nederland wordt eerst gepakt door de schitterende aanblik van de hal van paleis Huis ten Bosch. De gerenoveerde woning van 63 miljoen euro straalt op die plek met warme kleuren een geruststellende harmonie uit. Ranke gouden strepen op de deurpost en de trap vangen gedempt licht. De openstaande deur naar de Oranjezaal en vier schilderijen accentueren de ambiance. Het lichtkunstwerk Fragile Future schittert boven het bloemstuk. De wereldbol herinnert ons eraan dat iedereen kerst viert.
In een zachte belichting staat daar de koning in zijn donkerblauwe pak, wit overhemd en een zalmkleurige stropdas die goed kleurt met zijn baard. Hij zet een statement neer dat nieuwsgierig maakt en neemt de tijd voor zijn boodschap. ,,Nederlanders kunnen enorm van elkaar verschillen.’’ Dan loopt hij met zes rustige passen verder het beeld in en vervolgt hij zijn verhaal.
,,Maar wie aan mensen vraagt waarom ze zich verbonden voelen met Nederland, krijgt vaak spontaan dezelfde antwoorden.’’ Hij noemt dan taal, democratie, gelijkheid, de strijd tegen het water en de gezellige feestdagen. Maar vooral: vrijheid.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Video
Kerstboodschap koning anderhalf miljoen keer bekeken
De traditionele kersttoespraak van koning Willem-Alexander is op Eerste Kerstdag iets meer dan anderhalf miljoen keer bekeken op verschillende zenders. Dat blijkt uit cijfers van Stichting Kijkonderzoek. De koning sprak het Nederlandse volk toe vanuit zijn woonpaleis, Huis ten Bosch. -
PREMIUM
Eindelijk zwanger. En we noemen haar... Princess!
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
PREMIUMdocumentaire
Evelien is spastisch en zit in rolstoel, maar verlangt naar seks: hoe werkt dat?
Wat doe je als je een lichamelijke beperking hebt, seks en intimiteit schaars zijn, maar je daar wel naar verlangt? De Goudse filmmaker Elsbeth Fraanje legt in een portret de zoektocht van de 53-jarige Evelien naar intimiteit vast.
-
Met video
Rust in centrum van Rotterdam wedergekeerd: tientallen aanhoudingen, één agent gewond
Helaas, dat was het dan. De Europese voetbaldroom is voorbij. Wat heeft ‘ie lang mogen duren. Feyenoord verloor van AS Roma met 1-0. De teleurstelling is enorm bij het Legioen. De politie meldde dat het onrustig was in het centrum van de stad. Er waren meerdere vechtpartijtjes en de ME voerde charges uit. (Dit liveblog is nu gesloten. Lees de ontwikkelingen van vanavond hier terug.) -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
kersttoespraak
Koning én vader spreekt jongeren toe over perfect willen zijn: ‘Het is oké’
Koning Willem-Alexander had in zijn kersttoespraak een specifieke boodschap voor jongeren. Hij sprak over ‘een perfecte versie van onszelf’ op sociale media en stelde daar tegenover dat er in het leven ook weleens iets tegenzit. ‘Het is oké’, zei de koning. Sprak hier ook een vader van drie tienerdochters?