Weggegooid geld? Zeer dichte mist verpest zicht op vuurwerk
UpdateHet KNMI verwacht dat de jaarwisseling vanavond gepaard gaat met zeer dichte mist, waarbij het zicht minder dan 50 meter kan zijn en lokaal zelfs kan teruglopen tot circa 10 meter. Die omstandigheden worden verergerd door het vuurwerk, aldus het weerinstituut dat voor vanavond code geel afgeeft. Het vliegverkeer van en naar Eindhoven Airport heeft vanochtend al een tijdlang stilgelegen door de mist en ook de ANWB geeft een waarschuwing af.
Reizigers via de luchthaven werden vanochtend verzocht de site van het vliegveld in de gaten te houden voor de laatste updates. Rond 12.30 uur werd het vliegverkeer weer opgestart. Het aantal geannuleerde en omgeleide vluchten is vooralsnog beperkt gebleven.
De kans op zeer dichte mist met weinig zicht lijkt voorlopig het grootst in het noordoostelijke deel van het land, maar ook elders in het land kan het zich worden belemmerd door mist, afgestoken vuurwerk en weinig wind.
,,Al het vuurwerk dat al in de loop van de dag en avond wordt afgestoken, helpt natuurlijk ook niet mee. Ik sluit dus niet uit dat lokaal vuurwerk vannacht gewoon niet te zien is, behalve de mist die leuke kleurtjes krijgt van het licht van het vuurwerk”, vertelt Wilfred Janssen van Weerplaza. Later vanmiddag kan het weerbureau meer duidelijkheid geven over de mist.
De mist ontstaat vandaag al in de loop van de dag in het midden van het land. In het noorden zijn er echter ook zonnige perioden. De maximumtemperaturen lopen uiteen van 3 graden in hardnekkige mistgebieden tot 8 graden in het noorden. Vanavond zal de mist zich uitbreiden, vooral naar het noorden van het land. In het zuiden is (dichte) mist volgens het KNMI ook zeker niet uitgesloten. Bij temperaturen rond nul kan mist aanvriezen op delen van het wegdek. Zeker op wegen waar weinig wordt gereden, moet rekening worden gehouden met verraderlijke gladheid.
Oppassen op weg
Weggebruikers moeten volgens de ANWB op oudejaarsavond en in de nieuwjaarsnacht rekening houden met zeer slecht zicht en gevaarlijke rij-omstandigheden. Het zicht kan zo slecht zijn dat het de vraag is of de visite na de viering van Oud en Nieuw nog wel kan thuiskomen.
Volgens de ANWB heeft de combinatie van mist en vuurwerk tijdens de nieuwjaarsnacht eerder geleid tot zeer verraderlijke situaties. Tijdens de jaarwisselingen van 1993 en 2008 was het zicht zo slecht dat reizigers onderweg naar huis niet meer wisten waar ze waren, aldus de ANWB. De politie adviseerde weggebruikers destijds dringend om niet meer de weg op te gaan.
Nieuwjaarsdag begint morgen op veel plaatsen mistig, vooral in het noorden. In de loop van de dag lost de mist geleidelijk op en breekt de zon door, maar de mist kan lokaal hardnekkig zijn. Halverwege de dag ligt de temperatuur op de meeste plaatsen iets boven nul. Daarbij waait een zwakke tot matige zuidoostenwind, waardoor het waterkoud aanvoelt.
Poll
Hoe spreek jij het nieuwe jaar uit?
-
Tweeduizendtwintig, natuurlijk! (65%)
-
Gewoon, twintig-twintig! (35%)
Lees hier ook: Waarom is het vaak mistig met oudjaar? (Premium)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Waarom Sofie (32) oud en nieuw het liefst alleen viert
In je dooie uppie oudejaarsavond doorbrengen: de meeste mensen moeten er niet aan denken. Oud en nieuw is bij uitstek een sociaal feest dat je niet zomaar voorbij mag laten gaan. Sofie Rozendaal (32) raadt iedereen aan de jaarwisseling juist wel alleen te vieren. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
update
Belgische wielerclub geschokt door ‘opzettelijke’ aanrijding in Bavel: bestuurder laat twee gewonden achter
Twee wielrenners zijn zondagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de Gilzeweg in Bavel. De automobilist is daarna doorgereden. ,,Als blijkt dat het opzettelijk was, is dat zeer ernstig”, reageert de Belgische wielrennersvereniging waar het tweetal bij zit. -
PREMIUM
Niet doortrekken! Boer Wim is blij met jouw uitwerpselen: ‘Poep en plas zijn rijke grondstof’
Lever je poep en plas in bij de boer. Een onsmakelijke grap? Boer Wim van den Hengel uit Achterveld is wel degelijk serieus. Waardevolle mensenpoep gooien we weg, om vervolgens dure kunstmest te kopen. Veelal uit Rusland. ,,We spoelen nu grondstoffen het riool in.” -
PREMIUM
Geert Mak: ‘Gênant hoe weinig Nederland werkelijk doet met de sancties tegen Rusland’
Afgelopen week ontving Geert Mak in Berlijn de prijs voor het beste politieke boek, vandaag wordt hij in Leuven gelauwerd voor zijn bijdrage aan de Europese geschiedschrijving. Als hij over vijftig jaar zou terugkijken op deze tijd, wat zou hij dan zien?
-
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUMRechtszaak
Cevat werd 25 keer beschoten toen hij z'n hond uitliet: hij overleed ter plekke
Het is zo’n verhaal dat ook het script voor een aflevering van Flikken Rotterdam zou kunnen zijn. Rotterdammer Cevat Bozdag (58) wordt in de avondschemer tijdens een rondje met de hond voor de ogen van zijn vrouw geliquideerd. Met een kalasjnikov worden maar liefst 25 kogels op haar man afgevuurd. Twee jaar later staan de twee verdachten terecht. Ze doen er het zwijgen toe. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken.