Handbalclubs Zenderen en Bornerbroek bundelen krachten
ZENDEREN/BORNERBROEK - De handbalverenigingen uit Zenderen en Bornerbroek werken komend seizoen nog meer samen dan ze al doen. Afgelopen seizoen waren er vier gezamenlijke teams, vanaf nu worden alle teams samengevoegd.
„Samen kunnen we veel meer dan alleen”, stelt Leoniek Besselink, trainster van Zenderen Vooruit. Van een fusie wil ze echter nog niet helemaal spreken. „We gaan in eerste instantie verder met de namen Zenderen Vooruit/Bornerbroek en andersom. Een gezamenlijk logo en identieke shirts zijn er evenmin, maar daar wordt wel over nagedacht.”
Jeugd behouden
Besselink hoopt dat de verenigingen op deze manier meer jeugdleden kunnen behouden. „Voor meiden van een jaar of 15 is het natuurlijk niet leuk als je met veel jongere speelsters in een team zit, omdat er anders geen team gevormd kan worden. Als je twee verenigingen samenvoegt, dan kan dat wel. Bovendien kunnen teams dan ook een hoger niveau behalen. Zo gaat ons B-team op landelijk niveau spelen.”
Meer geld
De verenigingen hebben samen vier seniorenteams en elf jeugdteams. „Als je één grote vereniging bent, heb je meer leden en meer geld om goede trainers een kleine vergoeding te betalen. Bij Zenderen Vooruit hebben we op dit moment een sterk eerste team, dat zich heeft gehandhaafd in de tweede divisie. We moeten zorgen dat er in de toekomst aansluiting is vanuit de jeugd.”
Naar ‘t Wooldrik
Voor wedstrijden en trainingen blijven de teams voorlopig op de twee huidige locaties, sporthal ‘t Wooldrik in Borne en de IISPA in Almelo. „Wij hopen in de toekomst helemaal in ‘t Wooldrik terecht te kunnen, als daar meer ruimte komt. Maar nu behoort dat niet tot de mogelijkheden, omdat de hal gewoon vol is.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Na 187 jaar draaien de machines van textielfabriek Zwartz in Oldenzaal nog altijd op volle toeren
OLDENZAAL - De oorsprong van het succesverhaal van het Oldenzaalse textielbedrijf Zwartz? Dat was in 1801. Toen verruilde Izak Salomon Zwartz het Duitse Guntersblum voor Oldenzaal en ging hier de kost verdienen als handelaar. Zwartz groeide uit tot een succesvolle textielfabriek. En nog steeds draaien de machines er op volle toeren. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Alle wedstrijden van Turkse voetbalclub Barbaros uit Hengelo uitgesteld
HENGELO - Vanwege de aardbevingen in Turkije en Syrië zijn komend weekeinde alle wedstrijden van voetbalclub Barbaros uit het programma gehaald. -
Radeloze Ahmed uit Enschede wil direct meer deskundige hulp naar Turkije: ‘Duizenden mensen liggen nog onder het puin, ook mijn familie’
„Duizenden mensen liggen nog onder het puin in Turkije, waaronder mijn eigen familie. Daarom moet er nu meteen meer actie worden ondernomen”, vertelt Ahmed Yilmaz uit Enschede radeloos. Yilmaz vindt de internationale hulp, die nu op gang komt, niet genoeg. Hij wil daarom een eigen actie opzetten om meer deskundige hulp naar Turkije te krijgen.
-
PREMIUM
Geschokt metaalrecyclingbedrijf Enschede na grote inval: ‘Wij hebben er niets mee te maken’
Bij de grote politieactie bij metaalrecycling MRT in Enschede is vrijdag een 32-jarige man opgepakt. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van witwassen. De bedrijfsleiding van MRT ontkent elke betrokkenheid: „Wij hebben er niets mee te maken.” -
-
-
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
PREMIUM
Meevaller voor mensen aan drukke Deldenerstraat in Hengelo: het wordt stiller (en de overheid betaalt)
HENGELO - Op kosten van de overheid worden woningen aan de Deldenerstraat in Hengelo voorzien van geluidwerende voorzieningen. De kosten per woning kunnen flink oplopen.