8-jarig Amerikaans jongetje pleegt zelfmoord, twee dagen na pesterijen
videoEen jongetje van acht jaar oud heeft in de Amerikaanse staat Ohio een einde aan zijn leven gemaakt. Gabriel Taye werd twee dagen voor zijn dood gepest op school, en werd door een andere jongen bewusteloos geslagen bij het toilet, zo blijkt uit een filmpje dat vrijdag is vrijgegeven.
De moeder zegt dat de school haar belde en vertelde dat haar zoontje was flauwgevallen. Ze haalde Gabriel op om naar het ziekenhuis te gaan. Toen zijn moeder hem vroeg waarom hij was flauwgevallen zei hij dat hij zich niets kon herinneren. Maar op beelden van een beveiligingscamera blijkt dat hij hard tegen een muur werd geslagen en daarna minutenlang op de grond lag.
Gabriels moeder hoorde pas van de pesterijen toen ze haar advocaten een e-mail zagen van de politie van Cincinnati. In de mail wordt de situatie op de video beschreven. De raadslieden vragen zich af waarom Gabriels moeder door de school werd verteld dat hij flauwviel, terwijl uit de beelden duidelijk blijkt dat een andere jongen hem geduwd heeft. Volgens Carson Elementary heeft het jongetje nooit gezegd dat hij gepest is of lastiggevallen en zag de school de beveiligingsbeelden pas dagen na het incident.
Zelfmoord
Gabriel pleegde op 24 januari zelfmoord, maar de politie heeft nu besloten het onderzoek naar zijn dood te heropenen na het bekend worden van de videobeelden. De school zegt dat het niet duidelijk is wat zich precies heeft afgespeeld bij de pestpartij, maar een advocaat van de moeder zegt dat Gabriel hard tegen een muur werd geduwd.
Volgens de advocaat was de 8-jarige een vrolijk kind dat geen psychische problemen had. Op vrijdag demonstreerde een groepje ouders voor het schoolgebouw, die zeggen dat ook hun kinderen op Carson Elementary worden gepest.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Premierskandidaten VK keren zich tegen Schots onafhankelijkheidsreferendum
Beide Britse premierskandidaten keerden zich dinsdag tegen het door de Schotse premier voorgenomen referendum over onafhankelijkheid. Voormalig buitenlandminister Liz Truss zei zo’n referendum niet toe te zullen laten. Haar opponent Rishi Sunak zei zich geen omstandigheden voor te kunnen stellen waarin hij een dergelijk referendum zou laten plaatsvinden. -
met Video
1500 mensen in Noordoost-Spanje geëvacueerd vanwege bosbrand
Door een bosbrand ten westen van de Spaanse stad Zaragoza hebben zo’n 1500 mensen hun huis moeten verlaten. De brand woedt in de buurt van Añón de Moncayo in het noordoosten van Spanje en wordt aangewakkerd door de sterke wind. In de regio bestrijden zo’n driehonderd brandweerlieden het vuur. -
PREMIUM
Conservatieve media juichen over aanslag op Rushdie, maar Iraanse regering zwijgt liever
Iran zit duidelijk in de maag met de aanslag op Salman Rushdie. Die komt op een belangrijk moment, midden in de met zoveel moeite hervatte onderhandelingen over een nucleaire deal. -
met video
Rondzwervende walrus Freya gedood door Noorse autoriteiten
De rondzwervende en kattenkwaad uithalende walrus Freya is overleden. In Noorwegen is het dier vandaag om het leven gebracht omdat het permanent belaagd werd door nieuwsgierige mensen. De autoriteiten hadden al gewaarschuwd Freya in te laten slapen omdat mensen zichzelf door hun opdringerige gedrag in gevaar brachten. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat.
-
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
Verliezer verkiezingen Kenia legt zich niet neer bij uitslag
De verliezer van de presidentsverkiezingen in Kenia legt zich niet neer bij de uitslag. Oppositieleider Raila Odinga, die werd gesteund door vertrekkend president Uhuru Kenyatta, zei alle mogelijke juridische stappen te overwegen. -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie.