Cubaanse migranten maken oversteek naar Florida in ultralight vliegtuigje
Twee Cubaanse migranten zijn erin geslaagd om in een ultralight vliegtuigje de oversteek naar de Verenigde Staten te maken. De twee legden zaterdag zo’n 145 km af in de gemotoriseerde deltavlieger om van het communistische eiland naar Key West in Florida te vliegen.
Volgens de politie landden de twee veilig op Key West International Airport, waarna ze werden overgedragen aan de Amerikaanse douane. Niemand raakte daarbij gewond en het vliegverkeer ondervond nauwelijks hinder van het toestel.
Door de massale toestroom van Cubanen naar de Verenigde Staten in de afgelopen jaren, heeft president Biden in januari de migratieregels aangescherpt. Cubanen die hun communistische land willen ontvluchten en in Amerika economische zekerheid hopen te vinden, moeten online een vergunning aanvragen of een familielid of kennis hebben in de VS die financieel garant kan staan.
Wie niet aan die voorwaarden voldoet, riskeert te worden teruggestuurd. In januari werden 273 migranten die de kust van Florida wisten te bereiken teruggestuurd door de kustwacht. Over het lot van de twee ultralight vliegers is nog niks bekend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
UPDATE & video
Verjaardagsfeest op Lago Maggiore wordt nachtmerrie als boot omslaat: vier doden
-
PREMIUM
Drukte bij de energievergelijkingssites: vast contract afsluiten of toch nog even wachten?
Drukte bij de energievergelijkingssites. Vandaag is de laatste dag dat je onder gunstige voorwaarden een vast contract kunt afsluiten. Vanaf morgen geldt de hogere opzegboete. Twee experts geven advies wat nu verstandig is om te doen: nog even wachten of toch een contract afsluiten? -
PREMIUMMet video
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel? -
Weer twijfels over gezondheid Loekasjenko: ‘Hij heeft zijn eigen doodvonnis getekend’
Is hij ernstig ziek of is er niets aan de hand? De gezondheidstoestand van de Belarussische president Alexander Loekasjenko, Vladimir Poetins trouwste bondgenoot, blijft de gemoederen bezighouden. Nu weer speculeert een oppositieleider dat de dictator ‘in kritieke toestand in het ziekenhuis’ heeft gelegen na een ontmoeting met zijn Russische evenknie. -
Lawine doodt 11 leden van nomadische stam in Pakistan, president waarschuwt voor meer natuurrampen
Een groep nomaden die in het noorden van Pakistan met hun kuddes door de bergen trok, is getroffen door een lawine. Daarbij zijn zeker 11 mensen om het leven gekomen, onder wie een 4-jarig jongetje. Nog eens 25 mensen raakten gewond, zo heeft de rampenbestrijdingsdienst van het land zaterdag bekend gemaakt.
-
Kustwacht VS ziet toename vluchtelingen uit Cuba
-
-
-
PREMIUM
Amerika steeds verder op slot voor buitenlanders: Julia (24) moet terug naar Amsterdam
Europeanen mogen mogelijk nog maanden de VS niet in, Europa overweegt voorlopig Amerikanen te weren. Alle reisbeperkingen hebben grote gevolgen voor migranten en reizigers. -
PREMIUM
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.”