Driedaagse wapenstilstand in Afghanistan vanwege einde ramadan
Een driedaagse wapenstilstand is begonnen in Afghanistan. Het bestand werd vorige week afgekondigd door de extremistische Taliban, waarop de Afghaanse president Ashraf Ghani zijn strijdkrachten opriep hier gehoor aan te geven.
Er wordt tot zaterdagavond niet gevochten vanwege Eid al-Fitr, het einde van de vastenmaand ramadan. Het staakt-het-vuren komt op een moment waarop de onrust in Afghanistan weer is toegenomen. In de recente dagen vonden hevige gevechten plaats tussen het leger en de Taliban.
Het geweld in Afghanistan is opgelaaid sinds bekend werd dat de internationale troepen zich gaan terugtrekken. De buitenlandse militairen zijn op 1 mei officieel begonnen met hun aftocht die op 11 september afgerond moet zijn. De Taliban hebben sindsdien hun aanvallen op onder meer provinciale hoofdsteden, legerbases en controleposten geïntensiveerd.
De Taliban waren in Afghanistan aan de macht totdat de Verenigde Staten het land binnenvielen na de aanslagen van 11 september 2001. De Amerikanen waren op zoek naar al-Qaeda-leider Osama Bin Laden. Hij werd gezien als het brein achter de aanslagen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Na minder Russisch gas dreigt ook minder export van Noorse stroom
Noorwegen werkt aan een plan om de export van stroom te beperken, vanwege de droogte in het land. Dat heeft energieminister Terje Aasland gezegd. Als de stroomuitvoer beperkt wordt, kan dat gevolgen hebben voor de aanvoer van stroom naar Nederland, een van de afnemers van stroom uit het Scandinavische land. -
PREMIUMaan de slag
In het holst van de nacht loopt verslaggever Danique mee met beveiliger Eddy: ‘Hoe hou je dit vol?’
Het personeelstekort in Nederland loopt de spuigaten uit. De ene na de andere vacature verschijnt online. Verslaggever Danique de Breet loopt deze zomer mee, daar waar de nood het hoogst is. Vandaag in aflevering 5: beveiligers. -
Noord-Korea zegt corona te hebben verslagen
De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft tijdens een bijeenkomst met wetenschappers en zorgmedewerkers de overwinning uitgeroepen in de strijd tegen het coronavirus. Ook kondigde hij aan dat de strengste coronamaatregelen in het land komen te vervallen, aldus staatsmedia donderdag. -
PREMIUM
Stikstof houdt Nederland in zijn greep, maar hoe zit dat in andere landen?
Stikstof houdt ons land nu al een paar jaar in zijn greep. Hoe zit dat in andere landen? En waarin verschillen zij van Nederland? -
Ex-president Afghanistan: machtsgreep taliban is schuld van VS
Bijna een jaar na de val van zijn regering, heeft de Afghaanse ex-president Ashraf Ghani een eerste interview gegeven over de machtsgreep van de taliban. Ghani legt de verantwoordelijkheid vooral bij de VS en bij andere Afghaanse politici.
-
Vraag het ons
Deze groenten kunnen je darmen in de war brengen
Ons panel van deskundigen beantwoordt al je persoonlijke vragen. Over lijf en leden, hart en ziel. Ook een vraag? Mail naar zo@dpgmedia.nl. Deze keer beantwoordt onze expert voedingsdeskundige Karine Hoenderdos de vraag: kunnen groenten je darmen irriteren? -
CAMPERS & CARAVANS
Hier moet je op letten als je kiest voor een camper of caravan
Camper, caravan, vouwwagen, tent: de keuze is reuze als je wilt kamperen. Maar hoe bepaal je welke manier van kamperen het beste bij jou past? En waar moet je allemaal op letten bij het aanschaffen van een camper of caravan? -
PREMIUMreportage
Enkele maanden geleden was hier geen eten te krijgen, nu pakken ze in Oekraïens dorp leven weer op
In het zuiden van Oekraïne pakken de achtergebleven inwoners de draad van het leven weer op. Er is eten in overvloed. Maar waar zijn alle mensen gebleven?