'Duitse ministeries zijn slachtoffer van cyberaanvallen'
Buitenlandse hackers zijn binnengedrongen in beveiligde netwerken van Duitse overheidsdiensten. Dat zeggen bronnen binnen de veiligheidsdiensten tegen persbureau DPA.
Volgens de bronnen waren onder meer de Duitse ministeries van Buitenlandse Zaken en Defensie het doelwit van de hackers, die deel zouden uitmaken van de groep APT28. Deze groep staat ook wel bekend als Fancy Bear of Pawn Storm en wordt gelinkt aan de Russische militaire inlichtingendienst.
APT28 bemachtigde naar verluidt gegevens van de ministeries en liet schadelijke software achter op computers. De Duitse veiligheidsdiensten zouden al sinds eind vorig jaar op de hoogte zijn van de cyberaanval.
'Onder controle'
De autoriteiten bevestigen dat een onderzoek loopt naar een cyberaanval die computernetwerken van de overheid heeft getroffen. De getroffen diensten hebben maatregelen genomen om gegevens te beschermen, zegt een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Hij benadrukt dat het incident 'onder controle is gebracht'.
Het is niet de eerste keer dat de Duitse overheid het slachtoffer is geworden van aanvallen door APT28. In 2015 zou de groep er ook al in geslaagd zijn om computers van de Bundestag (het parlement) binnen te dringen. Volgens de nieuwszender ProSieben is het netwerk in het gebouw nog steeds niet goed genoeg beschermd tegen aanvallen.
Dat komt onder meer omdat parlementsleden en hun werknemers smartphones en tablets gebruiken, die niet centraal worden beheerd of beveiligd.
Aanval op het Witte Huis
De hackersgroep wordt verder verantwoordelijk gehouden voor cyberaanvallen op westerse doelen als de Amerikaanse Democratische partij, de NAVO, het Witte Huis en het wereldantidopingagentschap.
Ook zouden de hackers binnengedrongen zijn in de systemen van de Onderzoeksraad voor Veiligheid, die de ramp met vlucht MH17 onderzoekt. Dat zijn allemaal organisaties waar Rusland grote moeite mee heeft. Mede daarom wordt de groep in verband gebracht met het Kremlin.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
Italiaanse regering wil in lab gekweekt vlees verbieden
De Italiaanse regering wil dierlijk voedsel verbieden dat uitsluitend in het laboratorium is gemaakt, zoals vlees dat wordt gekweekt op basis van enkele dierlijke cellen. Volgens landbouwminister Francesco Lollobrigida garanderen zulke producten onvoldoende "kwaliteit, welzijn en bescherming van onze cultuur en traditie". -
Britse regering gaat bezit van lachgas verbieden
De Britse regering gaat het bezit van lachgas verbieden. Ook wordt de detailhandel scherper gecontroleerd. Volgens de Britse omroep BBC is lachgas in het Verenigd Koninkrijk een van de meest gebruikte drugs door jongeren in de leeftijd van 16 tot 24 jaar. -
Noord-Koreaanse leider Kim geeft opdracht om productie van nucleaire wapens op te voeren
De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft opdracht gegeven om de productie van nucleair materiaal op te voeren waarmee onder andere kernwapens worden gemaakt. Hij wil daarmee het arsenaal kernwapens “exponentieel” uitbreiden. Hij zei dat het land klaar moet zijn om de wapens op elk gewenst moment te kunnen gebruiken, zei staatsmedia KCNA dinsdag. -
PREMIUMOekraïne
Puinruimen en daken dichten: inwoners kapotgeschoten dorp proberen draad weer op te pakken
Na maandenlange beschietingen ten noorden van Cherson trokken de Russen zich terug. Ze gaven de hoop op om ooit de havenstad Odesa te bereiken. Voor de inwoners van het gebied rest puinruimen. Onverzettelijk, maar geplaagd door nachtmerries, pakken ze de draad weer op.
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
-
-
2
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
Acht mensen opgepakt die mogelijk aanslag wilden plegen in België
De politie heeft acht mensen opgepakt - drie in Brussel en vijf in Antwerpen - die ervan verdacht worden een aanslag te willen plegen in België. Dat deelt het federaal parket, vergelijkbaar met het Openbaar Ministerie in Nederland, mee in een persbericht. ,,Er waren voorbereidende handelingen”, zegt Eric Van der Sypt, woordvoerder van het federaal parket.