Een levenlang samen: Chinese eeuwelingen al 80 jaar getrouwd
Xu Liangquan en Shao Xiuying zijn de vleesgeworden huwelijksgelofte. De twee krasse Chinese oudjes, respectievelijke 100 en 101, delen het leven al 80 jaar. In voor- én tegenspoed. En hoewel hun acht decennia overspannende echt wordt omschreven als een eiken bruiloft is de glans er voor beiden nog lang niet af.
De eeuwelingen trouwden in 1937 en gingen letterlijk door dik en dun. Hun liefde overleefde oorlogen, hongernood en de Culturele revolutie. Meneer Xu noemt mevrouw Shao, die nooit van zijn zijde week, liefkozend zijn ‘steunpilaar’ en zegt zonder haar ‘sterke wil’ nooit zo’n gelukkige oude dag te hebben gehad.
Vorige maand vierden de echtelieden, die in hun woonplaats Rugao groot respect genieten, zonder al te veel poespas hun 80-jarige jubileum. De Chinese overheid speldde hen, voor hun uitzonderlijk lange samenzijn, een gouden medaille op en deed hen een vuurrode shawl om, meldt MailOnline.
Hand-in-hand
‘Dit is liefde’, schreven de kranten bij de foto van de zichtbaar genietende hoogbejaarden, die na tachtig jaar lief en leed nog altijd hand in hand zitten. Vrienden en bekenden zijn nieuwsgierig hoe het jubilerende bruidspaar het zolang volhoudt.
Liangquan en Xiuying zeggen dat vijf dingen bijdroegen aan hun geluk: de vier kinderen die ze samen kregen, hun huis, spaargeld en oude vrienden, maar bovenal elkaar. Hun dag begint daarom steevast met een gezamenlijk ontbijt, waarna Liangquan en Xiuying samen de krant lezen.
’s Middags leggen ze een kaartje, maar van lang stilzitten houden de ouwetjes, die beiden in goede gezondheid verkeren, niet. Ze doen daarom regelmatig oefeningen en wandelen twee maal daags een eindje door het boerenland, gesterkt door een dieet van snoepjes, pap en aardappelen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
UPDATE
Ruim 80 arrestaties in Parijs bij massale protesten tegen Franse pensioenhervormingen
In verschillende steden en dorpen in Frankrijk zijn opnieuw duizenden mensen de straat opgegaan uit onvrede over de pensioenhervormingen die de regering wil doorvoeren. Alleen al in Parijs waren er volgens de politie 4000 mensen op de been. De politie arresteerde daar zeker 81 demonstranten, meldt persbureau AFP. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Italië: Vijf euro voor toeristisch bezoek aan het Pantheon
Toeristen gaan entree betalen voor het Pantheon in Rome. Er was al een tijdje sprake van, maar nu is daadwerkelijk de overeenkomst getekend tussen het ministerie van Cultuur, de katholieke kerk en de gemeente Rome.
-
Topman Plopsaland weg na berichten grensoverschrijdend gedrag
De topman van de Belgische pretparken van Plopsaland, Steve Van den Kerkhof, moet vertrekken na berichten over grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer. Dat heeft Studio 100, eigenaar van de Plopsa-groep, dinsdag bevestigd. Ook een andere manager moet vertrekken. -
-
-
Update/met video
Franse regering overleeft moties van wantrouwen: pensioenhervormingen gaan door
De pensioenhervormingen in Frankrijk gaan door. Twee moties van wantrouwen tegen de regering-Macron zijn weggestemd. -
Finnen voor de zesde keer op rij gelukkigste volk ter wereld, Nederland op een vijfde plek
Finland is volgens het World Happiness Report 2023 voor het zesde opeenvolgende jaar het land met de gelukkigste bevolking ter wereld. De Finnen worden daarin gevolgd door de bevolking van Denemarken. Nederland staat, net als vorig jaar, op plek vijf. De top-10 bestaat verder uit de inwoners van IJsland, Israël, Zweden, Noorwegen, Zwitserland, Luxemburg en Nieuw-Zeeland.