Geen cel voor ouders Belgische dreumes die van hun drugs snoepte: ‘Wel beterschap beloven’
De ouders van een Belgische dreumes die cannabis en cocaïne binnenkreeg hoeven niet de cel in. Mits ze hun leven beteren en van de drugs afblijven.
Het kind van zestien maanden uit het Vlaamse Lebbeke had de cannabis gevonden op het nachtkastje van ouders Stéphan B. en Joëlle G. Zij hadden zelf gebruikt en lieten de broodtrommel met de drugs staan. Toen het stel doorkreeg dat het kind van de cannabis had gesnoept brachten ze het naar het ziekenhuis.
Daar bleek dat het ook cocaïne binnen had gekregen. Via de moedermelk, beweren de ouders. Maar daarvoor was de dosis te hoog, stellen artsen. De dreumes moet de harddrug, die op een bordje werd bewaard, te pakken hebben gekregen.
De rechtbank in Dendermonde legde de vader vijftien maanden en moeder een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf op. Een van de voorwaarden is dat ze de drugs laten staan.
Het kind, nu ruim tweeënhalf jaar oud, werd door de kinderbescherming een halfjaar elders ondergebracht. Inmiddels zijn B. en G. naar eigen zeggen van de drugs af en hebben ze hun huis zo opgekalefaterd dat er een kind kan opgroeien.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mr. Happy Face verkozen tot lelijkste hond ter wereld
De Chinese gekuifde naakthond Mr. Happy Face is zaterdag uitgeroepen tot 's werelds lelijkste hond. Met zijn witte dot haar en een tong die de hele tijd uit zijn bek hangt, liet de 17-jarige naakthond vrijdag een achttal concurrenten achter zich bij een verkiezing in de Amerikaanse staat Californië. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf. -
Jongen (8) schiet baby dood en verwondt peuter in motel in Florida
Een 8-jarige jongen heeft zondag op een motelkamer in Florida een wapen van zijn vader in handen gekregen en daarmee per ongeluk een baby doodgeschoten en een 2-jarig meisje verwond. Dat heeft de politie maandag laten weten. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10.
-
Navo houdt ook na oorlog Oekraïne grote troepenmacht op oostflank
Ook na de oorlog in Oekraïne houdt het Westen een omvangrijke troepenmacht langs zijn grenzen met Rusland. Andere troepen staan in een verhoogde staat van paraatheid klaar om te worden ingevlogen. De snelle reactiemacht van de Navo wordt acht keer zo groot. -
Nederlanders zwaargewond in Italië na missen haarspeldbocht bij Gardameer
Drie Nederlandse toeristen zijn zaterdag bij het Gardameer met hun gehuurde trike, een gemotoriseerde driewieler, tientallen meters van een klif gestort. Twee van hen raakten daarbij zwaargewond. -
gay pride
Verdachte (42) aanslag Oslo werd na vlucht uit Iran depressief en arbeidsongeschikt
De vermeende dader van de aanslag op een homobar in Oslo is volgens Noorse media de 42-jarige Zaniar Matapour. Hij vluchtte zo’n dertig jaar geleden uit Iraans-Koerdistan en lijdt al jaren aan paranoïde schizofrenie. De Noorse veiligheidsdienst sprak hem vorige maand omdat hij geradicaliseerd zou zijn, maar zag geen gevaar. Het blijft gissen naar zijn motief.