Laboratoriumapen die ontsnapten na ongeluk met truck zijn gedood
updateDrie laboratoriumapen die zaterdag ontsnapten na een ongeluk van de vrachtwagen waarin ze zaten, zijn gedood. De langstaartmanaken zouden als proefdier worden gebruikt. Waarom euthanasie op de apen is gepleegd, is onbekend.
Het ongeluk gebeurde op route 54 nabij de Amerikaanse stad Danville in Pennsylvania. In de truck zaten honderd apen, die op weg waren naar een laboratorium in Florida. Ze waren vrijdag in New York aangekomen vanuit Mauritius.
Vier apen ontsnapten. De politie waarschuwde de lokale bevolking uit de buurt te blijven en opende de jacht. De brandweer gebruikte warmtebeeldcamera’s om de dieren te lokaliseren, en er werd ook een helikopter ingezet. Drie van de gevluchte langstaartmakaken konden betrekkelijk snel worden gevangen. Eén was lange tijd spoorloos maar werd uiteindelijk toch gevonden.
Het federale centrum voor infectieziektebestrijding laat weten dat op drie apen euthanasie is gepleegd. Waarom dat is gebeurd, wil het centrum niet zeggen. Alleen dat het op ‘humane wijze’ volgens de richtlijnen is gebeurd.
Volgens The New York Times is er veel vraag naar deze makaken, die in gevangenschap 30 jaar oud kunnen worden, voor onderzoek naar vaccins tegen onder meer coronavirussen. Hun prijs kan oplopen tot ruim 8000 euro per dier.
De internationale dierenrechtenorganisatie PETA zegt in een verklaring dat de apen sowieso al in levensgevaar verkeerden, ‘op weg naar een lab om te worden gekooid, gemarteld en gedood’. ,,Deze verdwenen dieren zijn ongetwijfeld bang en misschien gewond. Ze kunnen bovendien virussen bij zich hebben die overdraagbaar zijn op mensen. Bij apen in labs zijn onder meer besmettingen met tuberculose, cholera en de MRSA-bacterie geconstateerd.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Protestantse kerk VS stopte seksueel misbruik 20 jaar lang in de doofpot
De leiders van de Southern Baptist Convention hebben zondag een onafhankelijk onderzoek gepubliceerd, waaruit blijkt dat de kerk bijna twintig jaar lang seksueel misbruik door predikanten en kerkvrijwilligers in de doofpot heeft gestopt. -
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn. -
gazprom
Rusland draait morgen de gaskraan naar Finland dicht
Het Russische staatsgasbedrijf Gazprom stopt zaterdag met het leveren van aardgas aan Finland. Dat meldt het Finse Gasum, een groothandelaar in gas van de Finse overheid. Gasum levert vanaf dit weekeinde gas uit andere landen aan afnemers. -
Amerikaanse geheim agenten naar huis gestuurd na dronken incident in Seoel vlak voor aankomst Biden
Nog geen uur voordat president Joe Biden voet aan grond zette in Zuid-Korea voor een werkbezoek, zijn twee leden van de Amerikaanse geheime dienst terug naar huis gestuurd omdat ze het in de hoofdstad Seoel te bont zouden hebben gemaakt. Volgens Amerikaanse media ging het duo op kroegentocht en kwam het tot een gevecht met een taxichauffeur, zo meldt de BBC. -
Rechter VS handhaaft pandemiemaatregel die versneld uitzetten van migranten mogelijk maakt
Een tijdens de pandemie gehanteerde maatregel waarmee de immigratie vanuit Mexico naar de VS de afgelopen twee jaar beperkt werd, blijft voorlopig kracht. Dat heeft een federale rechter in Louisiana beslist. De Amerikaanse regering had eerder aangekondigd de restricties te willen opheffen.
-
Amnesty: aantal executies na jaren van afname nu weer toegenomen
Het aantal executies in de wereld is in 2021 weer toegenomen. Amnesty International registreerde na vijf jaren van afname een stijging van 20 procent vergeleken met 2020. Wel nam het aantal landen dat de doodstraf nog steeds uitvoert af, aldus de mensenrechtenorganisatie. -
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s.