Leider Britse Conservatieve Partij steunt Johnson na illegale borrels
updateDe leider van de Conservatieve Partij Oliver Dowden vindt dat Boris Johnson premier van het Verenigd Koninkrijk moet blijven, ondanks de illegale borrels die tijdens de coronalockdown vorig jaar werden gehouden in de ambtswoning van de premier. Dowden zei tegen de BBC te verwachten dat de regering nu maatregelen neemt tegen de feestjes.
Johnson is de afgelopen weken in het nauw gebracht door verhalen over borrels en feestjes op Downing Street 10. Zo zou er een feestje zijn geweest op de avond voor de begrafenis van prins Philip vorig jaar en werd er wekelijks een borrel gehouden voor mensen die in de ambtswoning van Johnson werkten, ook toen dat niet mocht vanwege coronamaatregelen.
,,Dit soort dingen wil ik helemaal niet bagatelliseren en wat we hebben gezien was helemaal verkeerd”, aldus Dowden. ,,Ik werd er woedend door, mijn kiezers ook. Het hele land was woedend.”
Juiste man
Volgens Dowden is het goed dat Johnson zijn excuses heeft aangeboden. De leider van de Tories denkt dat Johnson nog de juiste man is om premier te blijven, maar moet hij nu wel met concrete stappen komen om het probleem op te lossen. ,,Het is goed dat de premier zei dat dit tot de bodem wordt uitgezocht. Hij wil ervoor zorgen dat de cultuur waardoor dit heeft kunnen gebeuren wordt aangepakt.”
De leider van de grootste oppositiepartij Labour Keir Starmer is een stuk minder optimistisch over de mogelijkheid dat Johnson de cultuur kan veranderen. ,,De premier heeft de wet overtreden en daarna gelogen over de feestjes die zijn gehouden op Downing Street”, aldus Starmer bij de BBC.
,,Het is helder wat er aan de hand is. Er werd op grote schaal gefeest. De feiten spreken voor zich”, aldus Starmer. ,,Toen ik dit voor het eerst voorlegde aan Johnson verzekerde hij mij dat er geen feestjes waren. Na de eerste video zei hij dat hij er pas net van had gehoord en vorige week werd bekend dat hij bij een van de feestjes was. Toen zei hij dat hij niet doorhad dat het een feestje was.”
Starmer werd door de BBC geconfronteerd met een foto waarop te zien is dat hij bier drinkt met medewerkers. ,,Deze situatie is helemaal niet te vergelijken met die van de premier. Wij waren aan het werk en hadden wat eten gehaald. Er was geen sprake van een feestje", zei hij in een reactie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
-
Tweespalt in Republikeins kamp: Texas begint afzettingsprocedure tegen justitieminister
Het Texaanse Huis van Afgevaardigden heeft zaterdag ingestemd met een afzettingsprocedure tegen justitieminister Ken Paxton. De conservatieve Republikein en bondgenoot van voormalig president Donald Trump wordt ook door zijn eigen partijgenoten beschuldigd van ambtsmisbruik. -
PREMIUM
Britten zijn klaar met Johnson: ‘Heeft geen idee wat er omgaat in hoofden van gewone mensen’
De schandalen rond Boris Johnson stapelen zich op. Na excuses voor een tuinfeestje in Downing Street tijdens de lockdown is er nu ophef over zijn medewerkers die in de ambtswoning afscheidsfeestjes vierden tijdens de rouw om prins Philip. Excuses tellen niet meer. De Britten keren hun premier massaal de rug toe. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Nieuw-Zeelanders woest op dierentuin Miami om behandeling nationaal troeteldier: kiwi onder fel licht
Een dierentuin in Miami heeft zich de woede van veel Nieuw-Zeelanders op de hals gehaald. Aanleiding zijn beelden die laten zien hoe een kiwi, het nationale troeteldier, onder fel licht wordt geaaid. De kiwi, een bedreigde vogelsoort, komt van nature alleen voor in Nieuw-Zeeland en hoort in het donker te leven. De dierentuin grijpt in.
-
Capitoolbestormer die voet zette op bureau Pelosi krijgt 4,5 jaar
-
-
-
UPDATE
Premier Johnson verder in het nauw: nog meer illegale borrels
De onthullingen over illegale borrels door medewerkers van de Britse premier Boris Johnson blijven elkaar in snel tempo opvolgen. Ze brengen hem verder in het nauw. De Britse krant Daily Mirror meldt dat personeel van de ambtswoning van Johnson ook tijdens de coronalockdowns elke vrijdag bij elkaar kwam om te drinken, ondanks een verbod op dergelijke feestjes binnen. -
PREMIUM2
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.