Oud-topman Fox News overleden (77)
De voormalige topman van het Amerikaanse Fox News, Roger Ailes, is vandaag overleden. Dat meldt de zender, die is ingelicht door zijn familie. De doodsoorzaak is nog niet bekend. Ailes is 77 jaar geworden.
Ailes stapte vorig jaar op bij Fox News nadat een bekende tv-presentatrice hem had beschuldigd van seksuele intimidatie en hem daarvoor had aangeklaagd. Volgens Gretchen Carlson had Ailes haar de deur uitgewerkt omdat ze geen seksuele relatie met hem wilde aangaan. De topman ontkende dat.
Het vertrek van Ailes was een gevolg van een intern onderzoek door 21st Century Fox naar de beschuldigingen van de presentatrice.
Ondanks het verleden spreekt Fox News vandaag vol lof over de oude baas van het concern. ,,Roger was de stuwende kracht achter het bedrijf.'' Ailes begon de zender in 1996 en wist er een bloeiend bedrijf van te maken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
met Video
Feestende Finse premier (36) moet zich verdedigen voor uitgelekte video: ‘Ik heb niets te verbergen’
De Finse premier Sanna Marin heeft zich op een persconferentie moeten verdedigen nadat op sociale media een filmpje uitlekte waarop zij dansend en feestend te zien is. Sommige critici noemen haar gedrag ‘ongepast’. Anderen zien juist menselijk gedrag en vinden dat een premier in haar vrije tijd best een feestje mag bouwen. -
Nederlander runde explosievenwerkplaats in Spanje
Een Nederlander (35) is in Spanje gearresteerd omdat hij een explosievenwerkplaats zou runnen. De illegale werkplaats was gevestigd op zijn boerderij, waar naast talloze materialen om explosieven te fabriceren ook een privéschietbaan te vinden was. -
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper. -
met video
Gewonden en vijf doden op Corsica door noodweer, ook slachtoffers in Italië en Oostenrijk
Het eiland Corsica, in de Middellandse Zee, wordt getroffen door hevige onweersbuien en krachtige windstoten. Daarbij zijn al vijf mensen om het leven gekomen. Voor zover bekend raakten twaalf anderen gewond, bijvoorbeeld door omgewaaide bomen op campings. Meer dan 45.000 huishoudens zitten inmiddels zonder stroom en er is schade aan daken.
-
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen. -
Republikein Liz Cheney verliest voorverkiezing Wyoming
De Republikeinse afgevaardigde van de staat Wyoming, Liz Cheney, zal na november niet terugkeren in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Ze verloor dinsdag de voorverkiezing in haar thuisstaat van haar uitdager Harriet Hageman. Cheney, een uitgesproken criticus van voormalig president Donald Trump, liep ver achter op Hageman in de peilingen. -
Russische soldaat doorbreekt omerta met oorlogsdagboek en fileert ‘waanzin’ Russische leger
Pavel Filatyev (34) is zijn vaderland ontvlucht na het publiceren van een 141 pagina’s tellend document waarin hij zijn ervaringen aan de frontlinie beschrijft. De Russische soldaat doorbreekt hiermee dé omerta: ,,Wij, Russen, hebben niet het gevoel dat het goed is wat we doen. Waar hebben wij deze oorlog in godsnaam voor nodig?”