Overstromingen, tientallen doden en vermisten door noodweer in de VS
VideoNoodweer in de Amerikaanse staat Tennessee heeft aan ten minste 22 mensen het leven gekost, meldt The New York Times. Ook zijn er volgens de Amerikaanse krant zeker vijftig mensen vermist, nadat hevige regenval tot overstromingen leidde. Onder de slachtoffers zijn ook kinderen, bevestigen autoriteiten, onder wie een pas zeven maanden oude tweeling.
Zondagavond (Nederlandse tijd) kwam ook tropische storm Henri aan in Rhode Island. Daar en in veel andere noordoostelijke Amerikaanse staten, waaronder New Jersey, New York en Massachusetts, leidt de harde wind en hevige regen tot overstromingen en stroomuitval. Duizend vluchten in het gebied zijn vanwege de storm geschrapt. In New York liepen enkele metrotunnels onder water. De treinverbinding tussen New York en Boston werd stilgelegd.
Zeker 125.000 huizen en bedrijven zouden inmiddels zonder stroom zitten. Rhode Island is voorlopig het zwaarst getroffen. Daar hebben zo’n 72.000 huizen geen stroom meer. In Connecticut gaat het om 30.000 huizen en in Massachusetts om 10.000.
Noodtoestand
De autoriteiten in Tennessee riepen eerder op de dag al de noodtoestand uit en zetten de Nationale Garde in. Op veel plaatsen in de staat viel in korte tijd 30 centimeter regen. Tal van rivieren traden buiten hun oevers in vier districten ten westen van de stad Nashville.
Henri begon als een orkaan, maar is in de loop van zondag afgeschaald naar een tropische storm met windsnelheden tot 110 kilometer per uur. De Amerikaanse president Joe Biden riep burgers zondag op voorzichtig te blijven, ondanks de iets afzwakkende wind.
President Biden riep de bevolking aan de noordoostkust op om waakzaam te zijn en zich voor te bereiden op mogelijke overstromingen.
Bekijk onze belangrijkste nieuwsvideo's in deze playlist.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Doden in Mexico door Grace, volgende orkaan bedreigt New York
De oostkust van de VS zet zich schrap voor orkaan Henri. Die raast momenteel met windsnelheden van zo’n 120 kilometer per uur richting het noordoosten van de VS. Grace, de voorganger van Henri zaait ondertussen dood en verderf in Mexico. Acht mensen kwamen daar om het leven, waaronder zes van één familie. -
PREMIUM
Volgens Russen ontvoert Maria Lvova-Belova geen Oekraïense kinderen, ze wil ze juist ‘redden’
In Moskou noemen ze haar Moeder Rusland, omdat ze zo veel ‘goeds doet’ voor kinderen uit Oekraïne. Het Internationaal Strafhof is veel minder enthousiast en beschuldigt haar van deportaties. Wie is Maria Alekseyevna Lvova-Belova? -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
Zeker één dode en zes gewonde Amerikanen in Syrië na Iraanse droneaanval
Een Amerikaanse aannemer is donderdag omgekomen en vijf Amerikaanse soldaten en één Amerikaanse aannemer zijn gewond geraakt door een droneaanval in Noordoost-Syrië. Volgens de Amerikaanse inlichtingendiensten was de drone van Iraanse afkomst. -
-
-
video
Orkaan maakt einde aan megaconcert New York om einde lockdown te vieren
Een groot popconcert in stadspark Central Park in New York waarmee het naderende einde van de lockdown in de miljoenenstad wordt gevierd, is zaterdagavond (lokale tijd) stilgelegd vanwege orkaan Henri. De orkaan rukt momenteel op naar het noordoosten van de Verenigde Staten en dreigt New York en wijde omgeving te treffen. De politie heeft bezoekers gevraagd het terrein te verlaten. -
Man rijdt bewust in op voetgangers in parkeergarage van vliegveld Keulen-Bonn: enkele gewonden
In een parkeergarage van vliegveld Keulen-Bonn is een man op meerdere voetgangers ingereden. Daarbij zijn zeker vijf gewonden gevallen, onder wie twee agenten. Ook raakte de bestuurde een aantal auto’s.