Russen moeten voortaan naar Polen voor Amerikaans visum
De Verenigde Staten geven geen immigratievisa meer af in Rusland. Russen die een visum voor de VS willen hebben, moeten daarvoor voortaan naar het Poolse Warschau reizen. Volgens de Amerikanen was er geen andere oplossing, omdat de Russische autoriteiten het leveren van consulaire diensten onmogelijk maken.
,,We zullen geen nieuwe afspraken meer boeken in Moskou voor immigratievisa voor Russen’’, bevestigde een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De visa moeten aangevraagd worden in de Amerikaanse ambassade in Warschau, op ruim 1.100 kilometer van Moskou, zo meldt de Moskou Times.
De Amerikanen hebben Rusland toegevoegd aan een lijst van landen waar de VS geen consulaire vertegenwoordiging hebben of waar het personeel wegens de politieke toestand of de veiligheidssituatie geen visa kan uitreiken. Op de lijst staan slechts tien landen, waaronder Cuba, Iran, Syrië en Venezuela.
Maria Zakharova, woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken, legde de schuld van de Amerikaanse visumwijziging volledig bij de VS. Volgens haar zijn Amerikaanse diplomaten al langer bezig met het “vernietigen” van de consulaire diensten in Rusland, waardoor de routinematige, technische procedure veranderd zou zijn “in een echte hel”.
Wetswijziging
Volgens de Amerikaanse autoriteiten is de wijziging echter het gevolg van nieuwe Russische regelgeving. Die staat enkel nog Amerikanen toe om op de ambassade te werken. Russen of mensen met een andere nationaliteit mogen niet langer voor de diplomatieke post werkzaam zijn. Hierdoor moest de ambassade al tientallen lokale medewerkers op straat zetten, luidt het. Gewone werkvisa konden al in mei niet meer geleverd worden. Nu betreft het dus ook immigratievisa.
Een woordvoerder van het ministerie erkende dat de verschuiving naar Warschau, die deze maand van kracht werd, “geen ideale oplossing” is. ,,We realiseren ons dat dit een enorme impact heeft op visumaanvragers”, zo staat in een verklaring. Ook worden Russische visumaanvragers afgeraden om naar Warschau te reizen voordat een afspraak is gemaakt met de ambassade daar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zeker 15 doden in Haïti door zware overstromingen, gevreesd voor voedseltekorten
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
Een patiënt komt in paniek de spreekkamer van huisarts Rutger Verhoeff binnen. Het condoom is kwijt en zou nog in haar vagina moeten zitten. Hij schrijft erover in de rubriek Huisarts Vertelt. -
PREMIUM
Sadio Mané en andere Senegalese topvoetballers doen dramatische oproep tot vrede in het land
Sadio Mané, Abdou Diallo en andere sterspelers van de Leeuwen van Teranga (de bijnaam van het beroemde voetbalteam van Senegal) hebben een dramatische oproep gedaan tot kalmte in het door politieke gewelddadigheden ontwrichte land. -
Migranten van eilandje gehaald na oversteek van Turkije naar EU
De Griekse grenswacht heeft donderdag, met de hulp van reddingsteams, vele tientallen migranten van een eilandje gehaald aan de Griekse kant van de rivier de Evros. Die rivier vormt de grens tussen Turkije en Griekenland. Volgens de Griekse radio gaat het om 138 mensen, onder wie 53 kinderen. Door de rivier over te steken wisten zij de Europese Unie binnen te komen. -
Straks weet je wél of dat spotgoedkope jurkje duurzaam is geproduceerd
Hoe weet je of dat leuke, spotgoedkope jurkje of T-shirtje in de etalage niet onder erbarmelijke omstandigheden is geproduceerd? Wetgeving daarover is donderdag een flinke stap dichterbij gekomen.Brussel
-
PREMIUMinkijkje
De Chinese werknemers achter AI: lijntjes trekken om miljarden foto's voor een laag salaris
-
-
-
PREMIUM
Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoegde suiker kan wel 99 suikerklontjes schelen
In koekjes, chocolade en frisdrank, maar ook in pastasaus: toegevoegde suiker zit in meer producten dan je zou verwachten. Zo eten we onbewust (veel) meer suiker dan we zelf inschatten. Met de Nationale Suiker Challenge (5 t/m 11 juni) daagt het Diabetes Fonds alle Nederlanders uit om een week lang geen toegevoegde suikers te eten. Hoe pak je dat aan, en hoe houd je dat als echte zoetekauw vol? -
Dit betaal je aan tol voor een autovakantie naar Kroatië
Als je op vakantie gaat naar het zuiden, moet je rekening houden met tolwegen en -tunnels. De prijzen zijn de laatste jaren gestegen, maar hoe duur is het eigenlijk om bijvoorbeeld naar Kroatië te rijden?