Tien mensen aangeklaagd na dood zwarte gevangene in ziekenhuis VS
Zeven Amerikaanse agenten en drie ziekenhuismedewerkers zijn donderdag aangeklaagd voor de dood van een zwarte gevangene in een psychiatrisch ziekenhuis in de Amerikaanse staat Virginia. Volgens de openbaar aanklager worden ze verdacht van ‘second-degree murder’, vergelijkbaar met doodslag, en zware mishandeling.
De 28-jarige man, Irvo Otieno, stierf op 6 maart in het hospitaal in Petersburg nadat hij wegens zijn geestelijke toestand was overgeplaatst vanuit een plaatselijke gevangenis. Volgens de voorlopige resultaten van de autopsie kwam hij om door verstikking terwijl hij ,,fysiek in bedwang werd gehouden”, aldus het OM in een verklaring.
Videobeelden van het voorval zijn donderdag aan de familie van de man getoond. Zijn moeder vertelde tijdens een persconferentie dat wat zij heeft gezien ,,hartverscheurend” was. Volgens haar waren zeven politieagenten met haar zoon bezig en bleven ze maar doorgaan. ,,Mijn zoon werd behandeld als een hond, erger dan een hond. Ik zag het met mijn eigen ogen... ze verstikten mijn baby”, zei ze.
Volgens hun advocaat Ben Crump, die vaker families bijstaat van zwarte slachtoffers van geweld door de politie, was Otieno aan handen en enkels geboeid. De zeven agenten, in de leeftijd van 30 tot 57 jaar, hielden hem twaalf minuten vast. De aangeklaagde ziekenhuismedewerkers zijn tussen de 23 en 34 jaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt. -
Volksheld uit film Hotel Rwanda komt op vrije voeten
Paul Rusesabagina (69), de Rwandese volksheld op wie de Hollywoodfilm Hotel Rwanda is gebaseerd, komt zaterdag op vrije voeten. Dat meldt een bron van de regering tegen persbureau Reuters. Rusesabagina zit een gevangenisstraf van 25 jaar uit na beschuldigingen van terrorisme. -
PREMIUMZaak Tyre Nichols
Aantal doden door politieoptreden blijft stijgen in VS: ‘Geen veranderingen in gedrag van agenten’
In de Amerikaanse stad Memphis verschijnen vijf agenten voor de rechter die ervan worden verdacht dat ze na een verkeersovertreding een man doodsloegen. Het lukt de VS nog niet om politiegeweld terug te dringen. -
Amerikaanse agenten pleiten onschuldig voor moord op zwarte Tyre Nichols
De vijf politieagenten uit Memphis, in de Amerikaanse staat Tennessee, die verdacht worden van de moord op de zwarte man Tyre Nichols zeggen niet schuldig te zijn. Ook de andere beschuldigingen, van wangedrag, verstikking, kidnapping en buitensporig geweld wijzen ze af. -
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken?
-
PREMIUMtips
De muren toe aan een likje verf? Zo kies je de juiste kleur
De gemiddelde Nederlander geeft de muren in huis elke drie tot vier jaar een nieuw kleurtje. Maar hoe kies je een goede tint? Heleen van Gent, kleurexpert bij AkzoNobel, geeft advies. -
-
-
Trump doet op eerste campagnebijeenkomst zijn beklag over ‘Stalinistische’ onderzoeken
Oud-president Donald Trump heeft zijn eerste campagnebijeenkomst in de aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen in 2024 aangegrepen om bij zijn toehoorders zijn beklag te doen over de onderzoeken die naar hem lopen. Tijdens een rally in Waco in de staat Texas zei hij dat de onderzoeken “zo uit een Stalinistische horrorshow” zouden kunnen komen. -
VS klaagt in Nederland opgepakte Russische infiltrant strafhof Den Haag aan
De Verenigde Staten klagen de Rus aan die vorig jaar onder een valse Braziliaanse identiteit probeerde te infiltreren bij het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De Amerikanen beschuldigen hem van spionage en diverse vormen van fraude.