Twee doden en honderden gewonden bij aardbeving Iran
UPDATEIn het westen van Iran, bij de grens met Irak, heeft zondagochtend een aardbeving plaatsgevonden. De schok met een kracht van 6.1 was tot in de Iraakse hoofdstad Bagdad te voelen. Volgens de Iraanse staatszender IRIB zijn ten minste twee mensen om het leven gekomen en 241 mensen gewond geraakt.
Een universitair ziekenhuis zegt dat in de stad Novosbad een man van zeventig jaar overleed aan een hartaanval, aldus Tasnim.
De beving was op een diepte van nog geen tien kilometer. Het epicentrum lag ongeveer 88 kilometer ten noordwesten van de Iraanse stad Kermanshah, meldt het Amerikaanse seismologisch instituut USGS. Daar zijn ook de meeste slachtoffers gevallen. Nog zeker dertig naschokken zijn gevoeld.
Vorig jaar november werd het gebied getroffen door een aardbeving met een kracht van 7.3. Daarbij kwamen zeker 530 mensen om het leven en vielen duizenden gewonden. Dat was het hoogste aantal dodelijke slachtoffers van een aardbeving in Iran in ruim tien jaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Dit gebeurde er vannacht: Turkije bemiddelt in aftocht verdedigers Marioepol, Russische soldaten weigeren ‘gehaktmolen’
Vertegenwoordigers van het Rode Kruis en de Verenigde Naties onderhandelen namens Oekraïne met Rusland over de evacuatie van Oekraïense soldaten uit Marioepol. Die lijkt nu toch niet onmogelijk. -
reportage/met video
Nederlandse pelgrims juichen bij heiligverklaring Titus Brandsma: ‘Wij hebben hier lang op gewacht’
De Nederlandse pater en journalist Titus Brandsma is vanochtend heilig verklaard door Paus Franciscus. Zo’n 50.000 gelovigen, waaronder enkele honderden Nederlandse pelgrims, waren daar vanochtend in Rome getuige van. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
Nederlandse arts: Vraag uit VS naar abortuspillen stijgt snel
De vraag uit de Verenigde Staten naar abortuspillen van Aid Access, een organisatie van de Nederlandse arts Rebecca Gomperts die zulke pillen online verstrekt, stijgt snel. Gomperts zegt in een interview met het Franse persbureau AFP dat sommige mensen ‘in paniek zijn geraakt’. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken.
-
PREMIUM
Wat zijn de regels bij een oorlog? ‘Rusland heeft recht om tot geweld over te gaan geschonden’
Het lijkt er vaak niet op, maar ook in een oorlog heeft niet iedereen vrij spel. Wie zich niet aan de regels houdt, komt er in de praktijk echter vaak mee weg. -
Belgische koerier PostNL vergeet handrem, bus rijdt helling af: twee doden
Twee personen zijn vandaag overleden na een aanrijding met een bestelwagen van PostNL in het centrum van het Belgische Aalst. Er zat geen chauffeur achter het stuur, waarschijnlijk was de handrem van de wagen niet aangetrokken. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.”